İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

Akdeniz Üniversitesi Onkoloji Hastanesi Ameliyathanelerinde Hijyenik Havayı, Aldağ Klima Santralleri Sağlıyor

Akdeniz Üniversitesi Araştırma Uygulama Hastanesi, yeni G Blok Binası’nda Tıbbi Onkoloji Bilim Dalı poliklinik ve Yatan Hasta Hizmetleri, Kemoterapi Ünitesi ile Akdeniz yöresinin tek başvuru merkezi olarak büyük önem taşıyor. Antalya’da ve bölgede onkoloji alanında gelişmiş, üniversite basındaki tek hastane olan sağlık tesisinde tüm teknik altyapı ve donanıma titizlikle karar verildi. Hastanenin ameliyathanelerine hizmet verecek hijyenik klima santralleri için Aldağ AŞ firmasının sağlık sektörü ve hijyenik alanlar için özel olarak tasarladığı ve ürettiği hijyenik tip DX klima santralleri tercih edildi.
Kullanılan hijyenik DX bataryalı klima santralleri, hijyen hassasiyeti yüksek ameliyathanelere; toz, mikroorganizma, koku ve anestezik gazlardan arındırılmış, hijyen koşulları sağlanmış, sıcaklık, nem, pozitifnegatif basınç gibi parametreleri kontrol altında tutulan havayı güvenle sağlıyor. Santrallerin çift cidarlı dekoratif panellerinin iç yüzeyleri hijyenik şartlara uygun 304 kalite paslanmaz sac ile kaplı. Panellerde 50 mm kalınlığında taş yünü kullanıldı.
Paneller ve servis kapılarında sızdırmazlık, özel imal edilmiş hijyenik conta ile sağlandı. Cihaz iç yüzeylerinde toz ve kir tutacak keskin köşeler bulunmuyor. Cihaz kolaylıkla yıkanarak ve silinerek dezenfekte edilebiliyor. Havadan havaya plakalı ısı geri kazanım eşanjörü, taze hava ve egzoz edilen havanın çapraz akımlı hava hareketi sayesinde %50 – 60 arasında enerji tasarrufu elde ediliyor.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.