İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

Sağlıkta Dönüşüm “Türkiye Teknolojik Altyapısı Güçlü Hastanelere Kavuşuyor”

Türkiye’de 979 birinci basamak sağlık kuruluşu ve 60 bin yatak kapasitesine ulaşan 345 hastane yatırımının, proje aşamasından inşaat aşamasına geçme süreci devam ediyor. Son 20 yılda 738’i hastane olmak üzere 3 bin 992 sağlık tesisi tamamlanarak hizmete açıldı. Bu yıl 45’i hastane olmak üzere 177 tesisin yatırımı da devam ediyor.

Türkiye’nin küresel sağlığa katkı sağlamak ve sağlıkta lider ülkeler arasında yer alma hedeflerine ulaşmak için, “Health Türkiye” markasıyla dünyaya açılacağına işaret eden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Şehir Hastaneleri, USHAŞ, “Health Türkiye Platformu”, “Uluslararası Sağlık Hizmetleri Çağrı Merkezi” ile Türkiye’de sağlık hizmeti almak isteyenlere kucak açtıklarını kaydetti.

“Bağışıklama programımızdaki aşıların yüzde 86’sı Hıfzıssıhha’da üretilecek”

Hıfzıssıhha Türkiye Aşı ve Biyoteknolojik Ürün Araştırma ve Üretim Merkezi’nin inşasının sürdüğüne işaret eden Koca, “Merkez faaliyete geçtikten sonra aşı ve biyoteknolojik ürün çalışmalarımız daha da hızlanacaktır. Bağışıklama programımızdaki aşıların yüzde 86’sı Hıfzıssıhha’da üretilecektir” diye konuştu.

Türkiye’de yeni hastane projelerine ek olarak uzun zamandır var olan ama artık işlevlerinde yeterli olmayan bazı hastanelerin yeniden yıkılıp yapılması projeleri de devam ediyor.

Ankara’da Sami Ulus, Dışkapı ve Onkoloji Hastanelerinin yerine inşa edilecek yeni hastane projeleri tamamlandı. 28 Nisan’da ihalelerini gerçekleştirildi.

Şehir Hastaneleri Son Hız Devam Ediyor…

Şehir Hastanesi adıyla kamu yararı adına topluma sunulan, kamu-özel ortaklığı sonucunda yap-kirala-devret modeliyle hayata geçen ve işletilen hastanelerin sayısı ülkemizde her geçen gün artıyor.

İlk olarak Mersin’de açılan şehir hastanesiyle başlayan süreç, Türkiye’nin dört bir yanında yapılan yeni projelerle sürüyor. Binlerce kişilik yatak kapasitesiyle vatandaşlara sağlık hizmetlerini en yüksek düzeyde sunmayı vadeden şehir hastanelerine son olarak 2022 yılı Eylül ayında Ankara Etlik Şehir Hastanesi eklenmişti. 2023 yılı içerisinde Gaziantep Şehir Hastanesi, Kütahya Şehir Hastanesi, Kocaeli Şehir Hastanesi ve İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi’nin açılması bekleniyor.

Sağlık Bakanlığı, yapımı devam eden şehir hastanelerinin açılmasıyla birlikte toplam 33 şehir hastanesi ile hizmet verecek. Bu tesislerin yapımının tamamlanmasıyla, yaklaşık 15 bin yatak kapasitesi daha ülkeye kazandırılacak. Toplam 33 şehir hastanesi ile birlikte 43 binden fazla yatak kapasitesine ulaşılmış olacak. Her hastaya 1 oda anlayışıyla inşa edilen şehir hastanelerindeki hasta odalarının çoğu, içindeki tuvalet, banyo, televizyon, buzdolabı, eşya dolabı ile hasta ve yakınlarına rahatlık sunuyor. Sismik deprem izolatörleri ile inşa edilen ve afet, pandemi gibi zorlu sağlık şartlarına göre tasarlanarak hizmete giren şehir hastaneleri, afet durumlarında da sağlık üssü görevi görüyor.

Aydın 950 Yataklı Şehir Hastanesi Projesi

Aydın Valisi Sayın Hüseyin Aksoy, yapımı devam eden Aydın Şehir Hastanesi inşaatını ziyaret etti. Hastanenin yapım süreci hakkında bilgiler alan Aydın Valisi Sayın Hüseyin Aksoy, Efeler Kaymakamı İlker Arıkan, Aydın İl Sağlık Müdürü Dr. Eser Şenkul ve yüklenici firma yetkilileri ile birlikte yerinde incelemelerde bulundu.

İnşaatı Hızla Sürüyor

Aydın’da sağlık hizmetlerinin daha nitelikli sunulması amacıyla Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü kontrolörlüğünde, 2021 yılı Kasım ayında, Efeler İlçesi Şevketiye Mahallesi’nde inşa edilmeye başlanan Aydın Şehir Hastanesi’nin inşaat çalışmaları aralıksız ilerliyor. Aydın Şehir Hastanesi, yaklaşık 140.000 metrekare arazi üzerinde kurulacak olup, 270.000 metrekare inşaat alanı, 54.000 metrekare oturum alanı ve 2.269 araçlık otopark alanına sahip. Hastane inşaat uygulama projelerinde 950 yatak olarak planlanmakla birlikte, ihtiyaç duyulduğunda yatak kapasitesi 1.448’e kadar arttırılabilecek.

Nitelikli Sağlık Hizmeti Kapasitesi Artacak

Aydın Şehir Hastanesi ile ilgili bilgiler paylaşan Aydın Valisi Sayın Hüseyin Aksoy, hastanenin hizmete başlamasıyla birlikte Spect Tomografi, İyotlu Tedavi, Hiperbarik Tedavi Merkezi, Hematoloji Laboratuvarı gibi alan ve hizmetlerin Aydın’a kazandırılacağını aynı zamanda Aydın il merkezinde poliklinik oda sayısının; 221’den 365’e, yoğun bakım yatak sayısının; 156’dan 250’ye, ameliyathane sayısının; 25’den 34’e (23’ü nitelikli olmak üzere), palyatif bakım ünite yatak sayısının; 5’den 6’ya, tutuklu yatak sayısının; 3’den 8’e, hemodiyaliz ünite sayısının; 35’den 45’e, fizik tedavi ünite sayısının; 20’den 45’e, kemoterapi yatak sayısının ise 20’den 54’e çıkarılarak kapasite artırımının sağlanmış olacağını söyledi. Glutensiz Gıda üretimi için Çölyak Mutfağı çalışmalarının devam ettiğini de belirtti.

Vali Hüseyin Aksoy ayrıca, şehir hastanesinin yol ve kanalizasyon gibi alt ve üstyapı yatırımlarına yönelik gerekli iş ve işlemlerinin Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nca yapıldığını, yatırımların takibinin Karayolları Genel Müdürlüğü ve İller Bankası nezdinde gerçekleştirildiğini belirtti.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’da, Aydın Şehir Hastanesinin çok yakında hizmete açılacağı sosyal medyadan paylaşım yaparak müjdesini verdi. Aydın’ın Efeler ilçesindeki Kuyulu Mahallesi’nde 140 bin metrekare alan üzerine inşa edilen 1 milyar 200 milyon liraya mal olacak, 1448 yatak kapasiteli Şehir hastanenin inşaatında çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.

Hastaneyle ilgili bir video paylaşan Bakan Koca, “Aydın Şehir Hastanesi çok yakında hizmete açılıyor. 1448 yatak kapasiteli. 365 polikliniği, 34 ameliyathanesi var. Yoğun bakıma 250, diyalize 45 yatak ayrıldı. Anjiyo, Kemoterapi, Hemodiyaliz, Kemik Dansitometri, Fizik Tedavi Ünitesi, Yanık Ünitesi özellikli birimleri arasında” ifadelerini kullandı. Aydın’a sağlık alanında önemli katkılar sağlayacak olan Aydın Şehir Hastanesi’nin inşaatının proje revizyon eklentileri için yapılanacak ikmal ihalesi sonrası 2024 yılı içerisinde tamamlanması planlanmaktadır.

15.09.2020 tarihinde teklifleri toplanan ​​​​​​​Aydın 950 Yataklı Şehir Hastanesi (Devlet Hastanesi) Yapım İşi ihalesini kazanan firma ile 04.11.2020 tarihinde sözleşme imzalandı. 1.360.970.290,58 TL yaklaşık maliyetli işi 976.424.000,00 TL bedel ile Kolin İnşaat (Ankara) + Zey Yapı (Ankara) iş ortaklığı aldı. İşin süresi 750 takvim günüdür.

Sakarya Şehir Hastanesi yükseliyor

Sakarya’nın Adapazarı ilçesinde 300 dönümlük alanda yapımı devam eden 1000 yatak kapasiteli Sakarya Şehir Hastanesi inşaatı yükseliyor.

Alandüzü Mahallesi’nde 16 ay önce yapımına başlanan ve yüzde 40 ilerleme kaydedilen hastane, tek kampüste ihtiyaçların karşılandığı ileri teknolojiyle donatılmış sağlık üssü olacak. Yaklaşık 600 kişinin çalıştığı 300 dönüm üzerinde 283 bin metrekare kapalı alana sahip olacak hastane tamamlandığında, kadın doğum, çocuk, onkoloji ile kalp ve damar cerrahisi başta olmak üzere 300 poliklinik, 33 ameliyathane, 15 kadın doğum salonu, 183 yoğun bakım yatağı hizmet verecek. Planlamalar doğrultusunda 25 yataklı diyaliz, 10 yataklı palyatif bakım, 10 yataklı yanık, 4 yataklı iyotlu tedavi ve 30 yataklı kemik iliği nakil ünitesinin devreye alınacağı sağlık yatırımında, acil servis birimi ise 13 poliklinik ve 70 müşahede yatağıyla hasta kabulü yapacak. Muhtemel depremlere karşı korunması amacıyla temele 831 deprem izolatörü yerleştirilen 1 milyar 248 milyon 61 bin liraya mal olacak hastanenin Ağustos 2024’te açılması bekleniyor. İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Aziz Öğütlü ile inşaat alanında incelemelerde bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, gazetecilere, iktidarlarının en önemli kazanımlardan birinin şehir hastaneleri olduğunu söyledi.

Yeni model cihazlarla donatılacak hastanede her türlü hastaya çok rahat müdahale yapılabileceğini belirten Yavuz, “Pandemi sürecinde bunu Türkiye daha iyi gördü. 1000 yataklı şehir hastaneleri sürecini başlatmamış olsaydık, Türkiye çok daha zor atlatacaktı salgın sürecini. Ama hamdolsun Türkiye’nin birçok yerinde sayın Cumhurbaşkanımızın hayalim dediği 1000 yataklı şehir hastaneleri yapıldı.” dedi.

“Hem halkımıza hem de sağlık turizmine hizmet edebilecek”

İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Aziz Öğütlü de hastane inşaatında deprem izolatörleri ile son teknolojik ürünlerin kullanıldığını vurguladı. Yapıya 831 deprem izolatörü yerleştirilme işlemlerinin mayıs sonuna kadar tamamlanacağını anlatan Öğütlü, onkoloji, kalp damar cerrahi, kadın doğum ve çocuk hastanesi ile genel hastane hizmetinin verileceğini söyledi. Öğütlü, 1000 yatak kapasitesinin gerektiğinde 1500’e kadar artırılabilecek şekilde dizayn edildiğine değinerek, hastanın ihtiyacı olan her şeyin bir arada bulunduğu tek merkezde tedavi imkanı sunulacağını kaydetti. Böylece bazı branşlarda başka hastanelerden yardım alma durumunun ortadan kalkacağına dikkati çeken Öğütlü, “Burada yaklaşık 300 polikliniğimiz olacak. 34 branş civarında ve içinde yanık, kemik iliği nakli üniteleri ile hiperbarik oksijen tedavi merkezimiz de olacak. Bunlar hem halkımıza hem de sağlık turizmine hizmet edebilecek şekilde dizayn edilecek.” diye konuştu.

Öğütlü, heyecan duydukları hizmetin devreye alınması için önlerinde 14-15 aylık süre bulunduğunu aktararak, proje kapsamındaki 100 yataklı acil durum hastanesinin de aktif olduğunu anımsattı. Tüm sağlık ihtiyaçlarının en ileri teknoloji ve donatılan tek bir kampüs içerisinde karşılanması planlanan hastanede, acil serviste 70 müşahede yatağı ve 13 poliklinik ile hasta kabulü yapması hedefleniyor. Arsa büyüklüğü 400.000 m2 ve inşaat alanı 283.504 m² olan hastane bahçesine ayrıca helikopterlerin iniş ve kalkış yapabileceği “heliport” inşaa edilecek. Şehir hastanesi aslında 4 ayrı hastanenin bir kampüste buluşması ile meydana geliyor. Öyle ki Sakarya Şehir Hastanesi’nin içinde 448 yataklı Genel Hastane, 118 Yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi, 121 Yataklı Onkoloji Hastanesi ve 68 yataklı Kalp ve Damar Cerrahi Hastanesi olmak üzere 4 ayrı hastane olacak. Şehir hastanesinin içinde 35 yataklı Ameliyathane, 15 Yataklı Doğum Salonu, 183 yataklı yoğun bakım, 25 yataklı yetişkin ve çocuk diyaliz ünitesi, 10 yataklı palyaltif servisi, 10 yataklı yanık kliniği, 10 yataklı enfeksiyon hastalıkları, 4 yataklı iyotlu tedavi ünitesi, 30 yataklı kemik iliği ünitesi yer alacak.

27.05.2021 tarihinde teklifleri toplanan Sakarya 1000 Yataklı Şehir Hastanesi (Devlet Hastanesi) Yapım İşi ihalesini kazanan firma ile 13.07.2021 tarihinde sözleşme imzalandı. 1.628.465.608,73 TL yaklaşık maliyetli işi 1.248.061.000,00 TL bedel ile Mustafa Ekşi İnşaat (Ankara) + Atr Yapı Proje (İstanbul) iş ortaklığı aldı. İşin süresi 750 takvim günüdür.

Çankırı 400 Yataklı Hastane Projesi

Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcılıkları, “Kamu İhale Bülteni Yapım İşleri ihaleler ile ilgili olarak Çankırı’ya yapılacak 400 yataklı Devlet Hastanesi işinin başlayacağını duyurdu. Toplam inşaat alanı 81.786,01 m2 olan betonarme B-Z-5 Katlı Hastane Binası inşaatı için ihaleye kazanan iş ortaklığı ile sözleşme imzalandı.

Çankırı’da yapılacak olan 400 yatak kapasiteli ve tam donanımlı hastane yapım ihalesi 27 Mart tarihinde yapıldı. Yaklaşık 81 bin 786 metrekare alan üzerine inşa edilecek olan hastane binası bodrum, zemin ve 5 kattan ibaret olacak. İnşaat çalışmalarının bin gün içerisinde tamamlanması hedeflenen hastane binası için 11 Mayıs’ta sözleşme imzalandı.

AK Parti Çankırı İl Başkanı Av.Abdulkadir Çelik, “Ülkemiz genelinde sağlık yatırımları kapsamında şehir hastaneleri ve bir çok sağlık hizmetlerinin ücretsiz hale gelmesi ile birlikte şehrimizde de 400 yatak kapasiteli yeni bir hastane binası ile hemşehrilerimize daha iyi şartlarda hizmet etmek için yapmış olduğumuz çalışmaların son aşamasına geldik. Yapılacak olan bina, mevcut hastanemizin yan kısmında bulunan İl Jandarma Komutanlığı arazisi üzerine inşa edilecek. Bu süreçte başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’ya, Milletvekillerimize ve emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

Çankırı’ya yapılacak 400 yataklı yeni hastanenin, bugün için hizmet veren İl Jandarma Komutanlığı’nın ve daha önceden boşaltılan Askerlik Şubesi binasının bulunduğu yaklaşık 120 dönümlük arazisi üzerine inşaa edileceği açıklandı.

İl Jandarma Komutanlığı da bugün için Karayolları 15. Bölge Müdürlüğü 158. ci Şube Şefliği olarak Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi üzerinde bulunan 3 parsel ve toplamda yaklaşık 25 dönümlük bir arazi üzerine bulunan araziye konuşlanacak.

Halkın hizmetinde olan şu anki 300 yataklı Devlet Hastanesi güçlenerek yeni yapılacak olan 400 yataklı hastane ile birleştirilip toplamda 700 yataklı Eğitim ve Araştırma Şehir Hastanesine dönüştürülecek; ilerleyen zamanlarda da Tıp Fakültesi kimliğini alarak Çankırı Karatekin Üniversitesi ile birleştirilerek Üniversite Hastanesi olacak.

27.03.2023 tarihinde teklifleri toplanan Çankırı Merkez 400 Yataklı Devlet Hastanesi Yapımı İşi ihalesini kazanan firma ile 11.05.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 1.833.979.285,87 TL yaklaşık maliyetli işi 1.590.000.000,00 TL bedel ile Zey Yapı Sanayi (Ankara) & Pekhan İnşaat (Ankara) & Mehmet Zeki Peker – Gülten Peker iş ortaklığı aldı. İşin süresi 1000 takvim günüdür.

Mardin Şehir Hastanesi Projesi

Sağlık Bakanlığı tarafından Mardin Artuklu Üniversitesi kampüsünde inşa edilecek Mardin Şehir Hastanesinde yapım süreci başladı.

Mardin Şehir Hastanesi, aynı kampüste bulunan Mardin Artuklu Üniversitesi Tıp Fakültesi ile afiliye olacak.

750 yataklı olacak olan Mardin Şehir Hastanesinin 750 gün içerisinde tamamlanması ve hizmete açılması öngörülüyor.

“Mardin Sağlık Merkezi Olacak”

Kampüs alanında çalışmalarına başlanan Mardin Şehir Hastanesinin tamamlanması ve Tıp Fakültesiyle afiliye olmasıyla birlikte Mardin’in bir sağlık merkezi olacağını ifade eden Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, Şehir Hastanenin sağlayacağı ivmeyle aynı zamanda ile verilen sağlık hizmetlerinin de daha da yaygınlaşacağını belirtti.

Rektör Prof. Dr. Özcoşar, Sağlık Bakanlığı Mardin Şehir Hastanesi ve Mardin Artuklu Üniversitesi Tıp Fakültesinin kurumsal işbirliğiyle bölgeye ve komşu ülkelere de nitelikli bir sağlık hizmeti verileceğini sözlerine ekledi.

23.12.2022 tarihinde teklifleri toplanan ​​​​​​​ Mardin Şehir Hastanesi ile Kızıltepe Ek Bina Yapımı İşi ihalesini kazanan firma ile 20.01.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 3.790.642.834,60 TL yaklaşık maliyetli işi 2.997.047.053,00 TL bedel ile Ahes İnşaat (İstanbul) & Shem Yapı (İstanbul) iş ortaklığı aldı. İşin süresi 750 takvim günüdür.

Batman 500 Yataklı Devlet Hastanesi İnşaatı İkmal İhalesi Yapıldı

500 yataklı tam donanımlı hastane için ikmal ihalesi yapıldı ve kazanan firma ile sözleşme imzalandı.

Her Branştan 182 Poliklinik Hizmeti

Son teknolojiye sahip tıbbi cihazlarla donatılacak hastanede modern tıbbın tüm imkanları sunulacak. Geniş, ferah bekleme alanları, poliklinikleri, nitelikli hasta odaları, tam teşekküllü, özellikli ameliyathaneleri kentin sağlık sorunlarına çözüm olacak. 182 poliklinikte hasta kabulü yapılacak. 500 yataklı hastanenin, genel hastane bölümünde 315 yatak yer alacak. Onkoloji servisi 10 yatakla hizmet verecek. Özellikli birimlerden palyatif servis 23, diyaliz ünitesi yetişkin ve çocuk dahil 39, yanık kliniği 8, inme servisi 6, psikiyatri servisi 23, iyotlu tedavi ünitesi 5 yatakla hizmet verecek.

Yüksek Yoğun Bakım Kapasitesi

Yatak kapasitesi, sunacağı imkanlarla Batman’ın en büyük, en donanımlı sağlık tesisi olacak hastanede, yetişkin, çocuk ve yeni doğan yoğun bakım ünitesinde toplam 124 yatak yer alacak. Bunun 102’si yetişkin ve çocuk, 22’si yeni doğan için planlandı. Hastane tamamlandığında 19 ameliyathane ile hizmet verecek.

Tek Kişilik Doğum Üniteleri

Anne-bebek dostu programının yürütülebilmesi için gerekli tüm düzenlemeler yapılacak. Bebek bakım ve emzirme odalarının yanı sıra SDL adı verilen 10 adet doğum salonu yer alacak. Doğum odalarında mahremiyete dayalı tek kişilik ‘Doğum Üniteleri’ kurulacak. Normal doğumu özendirmek, müdahale oranlarını azaltmak hedefleniyor. Yanında uygun bir refakatçi ile gebeler kendilerini rahat, ev ortamında hissederek, hareket özgürlüğü sağlanıyor.  Doğumdan sonra yine aynı oda içinde anne ve bebek kalmaya devam ediyor.

19.01.2023 tarihinde teklifleri toplanan ​​​​​​​ Batman 500 Yataklı Devlet Hastanesi İkmal İnşaatı İşi ihalesini kazanan firma ile 17.02.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 1.506.959.067,46 TL yaklaşık maliyetli işi 1.185.000.000,00 TL bedel ile Diy-Mar İnşaat (Ankara) firması aldı. İşin süresi 1000 takvim günüdür.

Sözleşmeleri İmzalanan 100 Yatak Üstü Hastane Projeleri (Ocak 2022 – Haziran 2023) ;

20.03.2023 tarihinde teklifleri toplanan Hatay Erzin 50 Yataklı Acil Durum Hastanesi ve Hatay İskenderun 600 Yataklı Devlet Hastanesi Yapım İşi ​​ihalesini kazanan firma ile 06.04.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 2.652.324.117,58 TL yaklaşık maliyetli (Sözleşmeye esas kısımlarının yaklaşık maliyeti : 2.310.861.617,58 TL) işi 2.289.966.419,88 TL bedel ile Akfen İnşaat (Ankara) & Dost İnşaat (İstanbul) iş ortaklığı aldı. İşin süresi 550 takvim günüdür.

10.03.2023 tarihinde teklifleri toplanan ​​​​​​​ Hatay İlinde Afet Kapsamında Muhtelif Hastane Yapımı İşi ihalesini kazanan firma ile 06.04.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 6.886.867.467,25 TL yaklaşık maliyetli (Sözleşmeye esas kısımlarının yaklaşık maliyeti: 1.035.750.000,00 TL) işi 839.700.000,00 TL bedel ile Yda İnşaat (Ankara) firması aldı. İşin süresi 550 takvim günüdür.

10.03.2023 tarihinde teklifleri toplanan ​​​​​​​ Hatay İlinde Afet Kapsamında Muhtelif Hastane Yapımı İşi ihalesini kazanan firma ile 06.04.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 6.886.867.467,25 TL yaklaşık maliyetli (Sözleşmeye esas kısımlarının yaklaşık maliyeti: 1.739.975.000,00 TL) işi 1.399.500.000,00 TL bedel ile Yda İnşaat (Ankara) firması aldı. İşin süresi 550 takvim günüdür.

31.01.2023 tarihinde teklifleri toplanan ​​​​​​​ Balıkesir Merkez 400 Yataklı Devlet Hastanesi Yapımı İşi ihalesini kazanan firma ile 18.05.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 1.481.708.118,14 TL yaklaşık maliyetli işi 1.197.000.000,00 TL bedel ile Kur İnşaat (Ankara) firması aldı. İşin süresi 750 takvim günüdür.

20.01.2023 tarihinde teklifleri toplanan ​​​​​​​ Kars 500 Yataklı Devlet Hastanesi Yapımı İşi ihalesini kazanan firma ile 14.04.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 2.192.066.787,53 TL yaklaşık maliyetli işi 1.719.000.000,00 TL bedel ile Dost İnşaat (İstanbul) firması aldı. İşin süresi 1000 takvim günüdür.

18.01.2023 tarihinde teklifleri toplanan İstanbul Haseki 300 Yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yapımı​​​​ İşi ihalesini kazanan firma ile 09.03.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 1.965.477.905,51 TL yaklaşık maliyetli işi 1.689.640.000,00 TL bedel ile Atr Yapı Proje (İstanbul) firması aldı. İşin süresi 900 takvim günüdür.

19.01.2023 tarihinde teklifleri toplanan ​​​​​​​ İstanbul Sancaktepe Şehir Hastanesi Yapım İşi ihalesini kazanan firma ile 19.04.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 18.975.625.044,58 TL yaklaşık maliyetli işi 16.138.000.000,00 TL bedel ile Rec Uluslararası İnşaat (Ankara) firması aldı. İşin süresi 1100 takvim günüdür.

27.12.2022 tarihinde teklifleri toplanan Antalya Manavgat 300 Yataklı Devlet Hastanesi Yapımı​​​​ İşi ihalesini kazanan firma ile 08.02.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 1.072.112.144,46 TL yaklaşık maliyetli işi 864.000.000,00 TL bedel ile Pekerler İnşaat (Ankara) firması aldı. İşin süresi 700 takvim günüdür.

29.11.2022 tarihinde teklifleri toplanan Diyarbakır 1000 Yataklı Şehir Hastanesi Yapım İşi​​​ ihalesini kazanan firma ile 23.01.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 4.028.657.465,81 TL yaklaşık maliyetli işi 3.924.600.000,00 TL bedel ile Gürbağ İnşaat (Ankara) firması aldı. İşin süresi 750 takvim günüdür.

31.10.2022 tarihinde teklifleri toplanan Antalya Aksu 300 Yataklı Devlet Hastanesi İkmal İnşaatı​​​​​ İşi ihalesini kazanan firma ile 09.12.2022 tarihinde sözleşme imzalandı. 1.111.180.554,42 TL yaklaşık maliyetli işi 894.570.000,00 TL bedel ile En-Sa Yapı (Ankara) firması aldı. İşin süresi 700 takvim günüdür.

26.08.2022 tarihinde teklifleri toplanan ​​​​​​​ Muş Merkez 500 Yataklı Devlet Hastanesi Yapımı İşi ihalesini kazanan firma ile 07.10.2022 tarihinde sözleşme imzalandı. 1.647.672.881,90 TL yaklaşık maliyetli işi 1.630.000.000,00 TL bedel ile Mbd İnşaat (Ankara) & Nesma Yapı (Ankara) iş ortaklığı aldı. İşin süresi 700 takvim günüdür.

25.08.2022 tarihinde teklifleri toplanan Manisa Salihli 400 Yataklı Devlet Hastanesi Yapımı​​​​​​ İşi ihalesini kazanan firma ile 07.10.2022 tarihinde sözleşme imzalandı. 945.269.117,13 TL yaklaşık maliyetli işi 891.958.912,00 TL bedel ile Özge İnşaat (Ankara) firması aldı. İşin süresi 700 takvim günüdür.

03.08.2022 tarihinde teklifleri toplanan Erzincan 500 Yataklı Devlet Hastanesi İkmal İnşaatı İşi ihalesini kazanan firma ile 29.09.2022 tarihinde sözleşme imzalandı. 576.944.203,02 TL yaklaşık maliyetli işi 576.000.000,00 TL bedel ile Pekerler İnşaat (Ankara) firması aldı. İşin süresi 450 takvim günüdür.

28.07.2022 tarihinde teklifleri toplanan Şırnak 500 Yataklı Devlet Hastanesi Yapımı​​​​​ İşi ihalesini kazanan firma ile 08.09.2022 tarihinde sözleşme imzalandı. 1.519.373.774,49 TL yaklaşık maliyetli işi 1.498.028.828,00 TL bedel ile Acar İnşaat (Giresun) & Acarkent İnşaat iş ortaklığı aldı. İşin süresi 550 takvim günüdür.

15.02.2023 tarihinde teklifleri toplanan ​​​​​​​ Kırşehir Merkez 400 Yataklı Devlet Hastanesi Yapımı İşi ihalesini kazanan firma ile 05.04.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 1.340.543.645,48 TL yaklaşık maliyetli işi 1.329.000.000,00 TL bedel ile Aras İnşaat (Ankara) firması aldı. İşin süresi 750 takvim günüdür.

24.03.2023 tarihinde teklifleri toplanan Mersin Mezitli 150 Yataklı Devlet Hastanesi + 50 Ünit Adsm Yapımı İşi ihalesini kazanan firma ile 12.05.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 895.871.732,56 TL yaklaşık maliyetli işi 803.647.000,00 TL bedel ile Arslanlar İnşaat & Ok-Sa İnşaat (Ankara) iş ortaklığı aldı. İşin süresi 700 takvim günüdür.

17.03.2023 tarihinde teklifleri toplanan ​​​​​​​ Kahramanmaraş Afşin 150 Yataklı Devlet Hastanesi Yapımı İşi ihalesini kazanan firma ile 12.05.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 795.041.316,49 TL yaklaşık maliyetli işi 753.000.000,00 TL bedel ile Doku İnşaat (İstanbul) & Krom İnşaat (Aydın) iş ortaklığı aldı. İşin süresi 700 takvim günüdür.

06.03.2023 tarihinde teklifleri toplanan ​​​​​​​ İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa, Cerrahpaşa Yerleşkesi Üst Cerrahpaşa Hastane Yapıları Kompleksi Kaba İnşaatı İşi ihalesini kazanan firma ile 28.03.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 2.553.507.398,46 TL yaklaşık maliyetli işi 2.060.000.000,00 TL bedel ile Rec Uluslararası İnşaat (Ankara) firması aldı. İşin süresi 600 takvim günüdür.

13.02.2023 tarihinde teklifleri toplanan ​​​​​​​ Antalya Alanya 200 Yataklı Devlet Hastanesi İkmal İnşaatı Yapımı İşi ihalesini kazanan firma ile 06.04.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 928.293.616,88 TL yaklaşık maliyetli işi 739.400.000,00 TL bedel ile Doku İnşaat (İstanbul) & Krom İnşaat (Aydın) iş ortaklığı aldı. İşin süresi 600 takvim günüdür.

30.01.2023 tarihinde teklifleri toplanan ​​​​​​​ Bursa 100 Yataklı Spastik Çocuklar Hastanesi ve Rehabilitasyon Merkezi Yapımı İşi ihalesini kazanan firma ile 07.03.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 756.704.838,53 TL yaklaşık maliyetli işi 629.000.000,00 TL bedel ile Diy-Mar İnşaat (Ankara) firması aldı. İşin süresi 500 takvim günüdür.

27.01.2023 tarihinde teklifleri toplanan ​​​​​​​ Niğde Bor 250 Yataklı Ftr Hastanesi Yapımı İşi ihalesini kazanan firma ile 13.03.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 724.574.697,05 TL yaklaşık maliyetli işi 710.000.000,00 TL bedel ile Dost İnşaat (İstanbul) firması aldı. İşin süresi 700 takvim günüdür.

17.01.2023 tarihinde teklifleri toplanan ​​​​​​​ Kocaeli Gölcük 250 Yataklı Devlet Hastanesi İkmal İnşaatı İşi ihalesini kazanan firma ile 22.02.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 360.866.360,72 TL yaklaşık maliyetli işi 328.000.000,00 TL bedel ile Atr Yapı Proje (İstanbul) firması aldı. İşin süresi 180 takvim günüdür.

30.12.2022 tarihinde teklifleri toplanan ​​​​​​​ Ankara Altındağ Karapürçek 100 Yataklı Devlet Hastanesi Yapımı İşi ihalesini kazanan firma ile 25.04.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 377.660.118,62 TL yaklaşık maliyetli işi 337.256.777,00 TL bedel ile Güner Kuzu İnşaat (Siirt) firması aldı. İşin süresi 600 takvim günüdür.

30.12.2022 tarihinde teklifleri toplanan ​​​​​​​ Konya Akşehir Devlet Hastanesi 150 Yataklı Ek Bina Yapımı İşi ihalesini kazanan firma ile 16.02.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 309.932.075,76 TL yaklaşık maliyetli işi 242.470.000,00 TL bedel ile Ensar İnşaat & Tekyol Taahhüt İnşaat (Ankara) & Özkentaş İnşaat (Diyarbakır) iş ortaklığı aldı. İşin süresi 600 takvim günüdür.

22.12.2022 tarihinde teklifleri toplanan Kocaeli Çayırova 200 Yataklı Devlet Hastanesi İkmal İnşaatı İşi ihalesini kazanan firma ile 29.03.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 817.053.837,67 TL yaklaşık maliyetli işi 664.000.000,00 TL bedel ile Dost İnşaat (İstanbul) firması aldı. İşin süresi 750 takvim günüdür.

19.12.2022 tarihinde teklifleri toplanan ​​​​​​​ İstanbul Avcılar 200 Yataklı Devlet Hastanesi İkmal İnşaatı İşi ihalesini kazanan firma ile 07.02.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 496.673.237,37 TL yaklaşık maliyetli işi 421.543.421,00 TL bedel ile Simtay İnşaat (Ankara) & Akaray Grup İnşaat iş ortaklığı aldı. İşin süresi 700 takvim günüdür.

09.12.2022 tarihinde teklifleri toplanan ​​​​​​​ Ağrı Merkez Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi 200 Yataklı Ek Bina Yapımı İşi ihalesini kazanan firma ile 13.01.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 567.216.218,21 TL yaklaşık maliyetli işi 544.044.000,00 TL bedel ile Dkr İnşaat & 10 Kar İnşaat (Erzurum) iş ortaklığı aldı. İşin süresi 750 takvim günüdür.

25.11.2022 tarihinde teklifleri toplanan Gaziantep 25 Aralık Devlet Hastanesi 300 Yataklı Ek Bina İkmal İnşaatı İşi ihalesini kazanan firma ile 07.02.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 773.899.704,87 TL yaklaşık maliyetli işi 768.368.000,00 TL bedel ile Tetiş Yapı (Elazığ) firması aldı. İşin süresi 750 takvim günüdür.

23.11.2022 tarihinde teklifleri toplanan Antalya Konyaaltı 150 Yataklı Devlet Hastanesi Yapımı​​​​ İşi ihalesini kazanan firma ile 30.12.2022 tarihinde sözleşme imzalandı. 937.064.772,88 TL yaklaşık maliyetli işi 833.000.000,00 TL bedel ile Metro Mühendislik (Isparta) & Mustafa Özaydın iş ortaklığı aldı. İşin süresi 500 takvim günüdür.

10.10.2022 tarihinde teklifleri toplanan Bolu 250 Yataklı Ftr Hastanesi Yapımı ​​​​​İşi ihalesini kazanan firma ile 28.11.2022 tarihinde sözleşme imzalandı. 964.766.823,01 TL yaklaşık maliyetli işi 871.000.000,00 TL bedel ile Özsoy İnşaat (İstanbul) & Gökyol İnşaat (İstanbul) iş ortaklığı aldı. İşin süresi 700 takvim günüdür.

10.08.2022 tarihinde teklifleri toplanan ​​​​​​​ Kastamonu 250 Yataklı Ftr Hastanesi Yapımı İşi ihalesini kazanan firma ile 19.09.2022 tarihinde sözleşme imzalandı. 656.685.896,46 TL yaklaşık maliyetli işi 649.370.000,00 TL bedel ile Aras İnşaat (Ankara) firması aldı. İşin süresi 700 takvim günüdür.

26.07.2022 tarihinde teklifleri toplanan ​​​​​​​ Konya Kulu Devlet Hastanesi Ek Bina Yapımı İşi ihalesini kazanan firma ile 22.08.2022 tarihinde sözleşme imzalandı. 412.179.758,83 TL yaklaşık maliyetli işi 364.290.000,00 TL bedel ile Aras İnşaat (Ankara) firması aldı. İşin süresi 360 takvim günüdür.

26.07.2022 tarihinde teklifleri toplanan ​​​​​​​ Adıyaman Merkez 150 Yataklı Devlet Hastanesi Yapımı İşi ihalesini kazanan firma ile 09.11.2022 tarihinde sözleşme imzalandı. 362.075.601,98 TL yaklaşık maliyetli işi 355.620.000,00 TL bedel ile Md İnşaat (Adıyaman) & Zerkon Beton ve Yapı Elemanları (Adıyaman) iş ortaklığı aldı. İşin süresi 500 takvim günüdür.

09.05.2022 tarihinde teklifleri toplanan ​​​​​​​ Adana Yüreğir 100 Yataklı Devlet Hastanesi Yapımı İşi ihalesini kazanan firma ile 13.09.2022 tarihinde sözleşme imzalandı. 194.302.965,93 TL yaklaşık maliyetli işi 194.745.000,00 TL bedel ile Gürtaş İnşaat (Manisa) & Magnesia Yapı (Manisa) iş ortaklığı aldı. İşin süresi 400 takvim günüdür.

14.01.2022 tarihinde teklifleri toplanan ​​​​​​​ İstanbul İli, Fatih İlçesi, Bezmialem Vakıf Üniversitesi Yeni Hastane Binası İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesini kazanan firma ile 16.02.2022 tarihinde sözleşme imzalandı. 2.090.456.275,59 TL yaklaşık maliyetli işi 1.577.900.000,00 TL bedel ile Rec Uluslararası İnşaat (Ankara) firması aldı. İşin süresi 550 takvim günüdür.

04.04.2023 tarihinde teklifleri toplanan ​​​​​​​ Antalya Şehir Hastanesi Çevre Düzenleme, Altyapı ve Müteferrik İşler Yapım İşi ihalesini kazanan firma ile 11.05.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 1.147.979.607,00 TL yaklaşık maliyetli işi 1.125.000.000,00 TL bedel ile Nesma Yapı (Ankara) firması aldı. İşin süresi 150 takvim günüdür.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.