İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

Batman Sağlık Yatırımlarında Güçleniyor

Batman ilinde kadın doğum ve çocuk hastalıkları alanında hizmet verecek 385 yataklı yeni hastanenin yapımında sona yaklaşılıyor.


Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü, Türkiye’nin dört bir yanında sağlıkta hizmet kalitesini güçlendiren yatırımları kazandırmak için çalışmalarına aralıksız devam ediyor. O yatırımlardan biri Batman’da. Mevcut eski hastanenin yerini alacak, çok daha modern koşullarda hizmet verecek kadın doğum ve çocuk hastanesinin yapımında son aşamaya gelindi. Eksiklerin tamamlanmasıyla hizmete açılması planlanıyor. Yaklaşık 59 bin metrekare kapalı alana sahip hastane sahip olacağı teknolojik donanımla, sunacağı sağlık hizmetiyle kendi alanında bölgenin en güçlü hastanelerinden biri olacak. 

Modern tesis, yüksek kalite
Yeni hastane, kadın doğum ve çocuk hastalıkları alanında sağlık ihtiyaçlarına çözüm olacak, bu alanda ihtiyaç duyulan nitelikli yatak sayısı ve poliklinik hizmeti sağlanmış olacak.  Hastanede toplam 196 nitelikli oda yer alacak. Hastane tamamlandığında 13 doğum salonu, 9 ameliyathane, 87 poliklinik ile hizmet verecek. Yetişkin yoğun bakımda 9, çocuk yoğun bakımda 9 yatak yer alacak. Olası riskli ve erken doğumlarda anne ve bebek sağlığı için tüm önlemler alındı. Yenidoğan yoğun bakımda 38 yatak ile hizmet verilecek. Ayrıca hastanede 8 kuvöz bulunacak. Bekleme süresini azaltacak, daha kısa sürede, doğru, güvenilir sonuç alınmasına imkan sağlayacak son teknolojiye sahip görüntüleme cihazları yer alacak.  Yaklaşık 3 bin 500 metrekare büyüklüğe sahip acil serviste 26 müşahede yatağı bulunacak.  

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.