İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

Mamak’ın İlk Devlet Hastanesi İçin Geri Sayım

Ankara’nın Mamak ilçesinde yapımı devam eden 200 yataklı devlet hastanesinin inşaatında sona yaklaşılıyor. Tamamlandığında Mamak’ın ilk devlet hastanesi olarak hasta kabulüne başlayacak.


Başkent Ankara, sağlık yatırımlarında gücüne güç katıyor. Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü’nün proje, ihale ve inşaat çalışmalarını yürüttüğü yatırımlardan biri de Mamak ilçesinde hayat buluyor. Bugüne kadar eğitim ve araştırma hastanesinin semt polikliniği ile sağlık hizmeti alan Mamak, 200 yataklı yeni hastane ile ilk devlet hastanesine kavuşmuş olacak. Sahip olacağı teknolojik donanım, nitelikli hasta odaları, uluslararası standartlardaki ameliyathaneleri laboravutarlarıyla ilçenin sağlık alanında çok önemli bir ihtiyacı giderilmiş olacak. Mamak’ta yaşayanlar ilçede sağlık sorunlarına çözüm bulacak, tüm sağlık ihtiyaçlarını karşılayacak.

İhtiyaç Halinde Yatak Kapasitesi Yükseltilecek
Modern mimari yapıya sahip yeni devlet hastanesi 3 blok ve 8 kat halinde inşa ediliyor. Yaklaşık 54 bin metrekare kapalı alana sahip hastanede, içinde tuvaleti, banyosu, buzdolabı ve televizyonu bulunan 128 nitelikli hasta odası planlandı. Hastane 200 yataklı olmakla birlikte, ihtiyaç halinde yatak kapasitesi 277’ye kadar yükseltilebilecek. Tamamlandığında, her branştan 70 poliklinik, 8 ameliyathane, 21 yoğun bakım yatağı, 14 diyaliz yatağı, 12 doğum salonu ile hizmet verecek. Yaklaşık 3 bin metrekare büyüklüğe sahip acil serviste 8 poliklinik odası, 26 müşahede yatağı olması planlanıyor. 

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.