İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

Tarsus’ta Yeni Sağlık Yatırımı, Güçlü Altyapı

Mersin Tarsus’ta güçlü teknoloji ve mimari yapısıyla bölge halkının hizmetine sunulacak yeni devlet hastanesinin yapımında sona yaklaşılıyor.  Sağlık yatırımlarıyla Tarsus’ta nitelikli yatak sayısı ve sağlık hizmetlerinin kalitesi arttırılacak.

Sağlık altyapısı yenilenen Tarsus ilçesi, yeni devlet hastanesine kavuşuyor. Tarsus ve çevre ilçelere de hizmet verecek yeni devlet hastanesi, son teknolojiye sahip tıbbi cihazlarla donatılacak. Toplam 90 bin 301 metrekare kapalı alana sahip hastanenin yatak kapasitesi 832’ye kadar çıkabilecek,  içinde banyosu, tuvaleti, buzdolabı, televizyonu bulunan ve hasta mahremiyetini ön planda tutan tek veya iki kişilik odalarda sağlık hizmeti verilecek. Hastane tamamlandığında, her branştan 125 polikliniği, 78 yoğun bakım yatağı, 22 diyaliz yatağı, 9 doğum odası, 16 ameliyathanesi ile hizmet verecek. 37 müşahede yatağı olan acil serviste ise 56 poliklinik ile hasta kabulü yapılacak.

Gücüne güç katacak

Tarsus Devlet Hastanesi tamamlandığı zaman sahip olacağı nitelikli yatak sayısı, son teknolojiye sahip tıbbi cihazları ile bölgenin en güçlü hastanelerinden biri olacak. Mersin’de artan nüfusa paralel nitelikli yatak sayısı talebine de cevap verecek ve sağlık sorunlarına çözüm olacak. Uluslararası standartlara sahip laboratuvarları, görüntüleme odaları, ameliyathaneleri, özellikli birimleriyle ilçenin  sağlık hizmetleri kalitesini önemli ölçüde artıracak.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.