İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

Saraçoğlu Yenileme Projesi “Tek bir ağaç bile kesilmeyecek.”

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, başkentte gerçekleştirilecek olan Saraçoğlu Yenileme Projesi hakkında Twitter hesabından bir mesaj yayımladı.


Saraçoğlu Mahallesi’nde hayata geçirilecek Projenin “koruma, yenileme ve yaşatma” eksenli olduğunu ve bu Projeyle Ankara’ya yemyeşil bir yaşam alanı kazandırılacağını belirten Kurum, “Özel bir kentsel tasarım anlayışıyla hareket edilerek hazırlanan ve yeşil alanlarıyla Ankara’ya nefes aldıracak Projede, tescilli yapıları ve Mahallemizdeki yarım asırlık 210 anıt ağacın tamamını koruyacağız. Bu Projede tek bir ağaç bile kesilmeyecek.” dedi.
Bakan Kurum, mesajında, “Depremsellik durumunu analiz eden statik raporlar hazırladığımız ve Kültür Varlıkları Kurulunun onayıyla hareket ettiğimiz Projemiz, mahalle kültürünün yaşatıldığı, yeşil yürüyüş yolları, çocuk parkı ve ticari alanlarıyla 7 gün 24 saat canlı, yemyeşil bir yaşam merkezi olacak. Saraçoğlu Mahallesi’nin özgün mimari yapısını ve tarihî kimliğini koruyup yeşil alanlarını artırarak gelecek nesillere aktarma hedefiyle hayata geçireceğimiz ve Cumhuriyet’imizin 100’üncü yılında milletimize armağan edeceğimiz Projemiz, Ankara’mıza ve ülkemize hayırlı olsun.” ifadelerine yer verdi.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.