İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

Tekfen İnşaat, Katar’da Yoluna Yeni Bir Otoyol Projesiyle Devam Ediyor

Katar’daki varlığını, 2005 yılından bu yana üstlendiği altyapı, endüstriyel tesis ve otoyol Projeleriyle kesintisiz olarak sürdüren Tekfen İnşaat, portföyüne yeni bir iş daha ekledi. Tekfen İnşaat, Katar Bayındırlık İşleri İdaresi’nden (Ashghal) Al Khor Expressway Bağlantı Yolları İnşaatı işini 548 milyon Katar Riyali (yaklaşık 150 milyon Amerikan Doları) bedel ile kazandı. Projenin tamamlanma süresi 24 ay olarak planlandı.

Tekfen Holding’in Taahhüt Grubu’ndan sorumlu Başkan Yardımcısı Levent Kafkaslı, yeni proje alımını şu sözleriyle değerlendirdi: “Portföyüne yeni projeler eklemek bir müteahhitin olmazsa olmazıdır ve her zaman büyük sevinçle karşılanır. İstihdam devamlılığının en önemli önceliğimiz olduğu bu zorlu günlerde, önemli bir işverenimiz olan ASHGHAL’ın bize olan güveni, sevincimizi katbekat artırdı. Bu noktadan sonra ise en temel görevimiz, tüm şantiyelerimizde olduğu gibi, çalışanlarımızın sağlığını korumak ve bunun için gerekli tüm tedbirleri azami ölçüde uygulayarak, güvenli bir iş ortamı sağlamaktır. Tüm müteahhitlik sektörü adına dileğim, COVID-19 salgının getirdiği küresel boyuttaki durgunluğun yerini yavaş yavaş bir hareketlenmeye bırakmasıdır.”

Azfen’den yeni proje!
Tekfen İnşaat’ın, Azerbaycan’ın Devlet Petrol Şirketi SOCAR ile 1996 yılında kurduğu Azfen, yeni bir projeye imza attı. Azfen, Haydar Aliyev Rafinerisi’nin “Modernizasyon ve Yenileme Projesi – B Paketi” kapsamında İspanyol Tecnicas Reunidas şirketinin alt yüklenicisi olarak, yaklaşık 237 milyon ABD Doları sözleşme bedeli ile inşaat ve montaj işlerini üstlendi.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.