İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

Kamyon Tır ve İş Makinası Pazarının İhracat Şampiyonu AFT Otomotiv

AFT Otomotiv’in 70 yılı aşkın bir ticari tecrübenin eseri olduğuna dikkat çeken AFT Otomotiv Satış Koordinatörü Harun Arab, “Öncesinde gıda, akaryakıt ve birçok sektörde hizmet veren Terzioğlu ailesi 2012 yılında AFT Otomotiv Ltd. şirketini kurarak Erçal Otomotiv Ltd. Şti. ile birlikte sıfır ve ikinci el kamyon - tır - iş makinası alanında çalışmaya başlamıştır. Türkiye'nin en büyük kamyon tır ve iş makinası pazarı AFT Otomotiv 2012 yılında bu yana hizmet vermektedir. Otuza yakın ülkeye, 81 şehrimize kaliteli hizmet vermek adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” dedi.

AFT Otomotiv; otomotiv, fındık, inşaat, sigorta alanlarında faaliyetlerini yürüten Erçal Group ile birlikte hareket ederek, koordineli bir biçimde büyümeye devam ediyor.   Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği tarafından 2018 yılı İhracat Şampiyonu ödülüne layık görülen AFT Otomotiv, Erzurum’da kurulduktan bir süre sonra Ankara’da ikinci şubesini açtı. AFT Otomotiv Satış Koordinatörü Harun Arab,“Ankara’da açtığımız galeri 14 dönüm arazi üzerine kuruldu. Bakım üniteleri, yıkama-yağlama alanı, aksesuar, boya ve benzeri alanlardan oluşuyor. Personelimiz için tesisler; yemekhane, mescid ve sosyal donatı alanları bulunuyor.”  ifadelerini kullandı.

81 İle İkinci El Araç Satışı
“81 ile ikinci el; her marka çekici, tır ve iş makinesi satışı yaptıklarını belirten Harun Arab, inşaat sektöründeki olumsuz hava ve yurt içi piyasasında meydana gelen daralma sonucu kendi bakış açımızı değiştirerek rotamızı yurt dışına çevirdik. Sürekli ve hızla kurumsallaşan bir markayız. Yabancı dil bilen çok sayıda personelimiz var. Teknik ekibimizde bu işe ömrünü adamış araç bakım ve onarım ustalarımız aynı şekilde çatımız altında çalışıyorlar. Dış Ticaret, satış, muhasebe ve satış sonrası destek alanında çalışan personellerimiz ile meydana gelebilecek sorunları gidererek müşteri memnuniyetini ön planda tutuyoruz.” şeklinde konuştu.

AFT Otomotiv Satış Koordinatörü Harun Arab

Sıfır Araç Ayarında İkinci El Araç
AFT Otomotiv’in kapısından çıkan araçların hiçbirinin sorunlu olmadığını titizlikle çalışmalarını yürüttüklerini anlatan Harun ARAB şunları söyledi, “Ankara, İstanbul, Samsun, İzmir, Erzurum şubelerimizden kirli ve hasarlı araç asla çıkmaz. Biz araçları bünyemize dahil ettikten sonra tüm bakımları bünyemizde yapılarak tüm eksiklikleri gideriliyor. Sıfır araç ayarında ikinci el araç satıyoruz. AFT Otomotiv’in hızlı bir şekilde yol almasını sağlayanda aslında bu kaliteli hizmet ve sıfır araç ayarında sattığımız ikinci el araçlardır.” Nadir de olsa çıkan problemler müşteri memnuniyeti nedeniyle anında çözüme kavuşturuluyor. En önemli prensibimiz müşteri memnuniyetidir. Müşteri bizden araç satın aldığında tamamen sorunsuz ve yüzde yüz memnuniyetle ayrılmalıdır. Müşterilerimiz bizim velinimetimiz, onlar ile ilişkilerimizi sürekli sıcak tutmak şirket politikamızdır.

Sıcak Temaslarla Pazar Analizi
AFT Otomotiv olarak insan ilişkileri ve ticari hayattaki itibarımıza her zaman çok önem veriyoruz. Müşterilerimiz ile yakın ilişkiler kurmayı prensip haline getirerek onların sorunlarının çözümü noktasında birlikte hareket ediyoruz. AFT Otomotiv olarak işlerimizi merkezden değil, aynı zamanda Türkiye’nin dört bir yanındaki müşterilerimize ziyaretler ile pazar analizini sahada gerçekleştiriyoruz. Ülkemize faydalı olmak, iç piyasayı iyi analiz etmek ve doğru zamanda doğru yerde olmaya her zaman özen gösteriyoruz.

AFT Otomotiv Türkiye’nin Dört Bir Yanında
Marmara bölgesi başta olmak üzere; Doğu Anadolu, Akdeniz, Güneydoğu Anadolu, Karadeniz, İç Anadolu ve Ege Bölgesinde AFT Otomotiv’in personelleri yer alıyor. AFT Otomotiv’in satış temsilcileri, teknik destek sunabilecek donanım ve yeterliktedir. Müşterilerin sorun yaşamaması ve sürekli iletişim halinde kalması için 7 bölgede aktif bir şekilde çalışıyoruz.
AFT Otomotiv’in 14 dönümlük arazi üzerine kurulu olan merkezinin Ankara’da olduğunu ve Erzurum’da yeni satış tesisisin 5 dönüm üzerine kurulacağını hatırlatan Harun ARAB, “İstanbul ve Samsun da Erçal Grup bünyesinde alanlarında uzman ve tecrübeli ekipler ile pazara hakim olduklarını ifade etti. Samsun’da Doğuş Oto, Scania ağır vasıta bayiliğimizin yanında  Mercedes Benz’in kamyon tır satış sonrası hizmetlerini ve yedek parça satış hizmetlerini yapıyoruz.” açıklamasında bulundu.  

Dört kıtada AFT-ERÇAL bayrağını dalgalandırıyoruz
2018 yılında iç pazarda yaşanan ekonomik daralmanın yurt dışı pazarlarına açılmaya yönlendirdiğini ifade eden Arab şöyle devam etti; “Yurt içinde sağladığımız titiz ve kaliteli hizmet anlayışını yurt dışında da sürdürerek müşterilerimize sorunsuz araçlar teslim etmeyi hedefliyoruz.
Bu süreçte güven çok önemli bir unsur. Birçok firma bizi daha yeni tanımasına rağmen ürünleri eksiksiz tanıttığımız yurt dışı sitelerden, kendi web sitemiz ve mobil uygulamamızdan inceleyerek alımlarını gerçekleştiriyorlar.
Bazı müşterilerimiz ise daha önce teslimat yaptığımız firma ve şahısları referans alarak Türkiye ye gelmeden gönderdiğimiz ekspertiz raporları, detaylı resim ve videolardan tercihlerini yapıyorlar.
AFT olarak müşterilerimizin güvenini boşa çıkartmamak için, ticari ilişkimizi sağlam zeminde yapmayı ilke edindik. Satın alma sürecinden, ürünün hedef ülkeye ulaşımına kadar tüm süreçleri profesyonel ekibimiz sayesinde sorunsuz gerçekleştiriyoruz. Buda çok kısa sürede AFT-ERÇAL firmalarımızı yurt dışında aranan ve tercih edilen bir marka haline getirdi. Ürünlerimizi sattığımız firmaları yerlerinde ziyaret ederek onların yanında olduğumuzu hissettiriyoruz.
Potansiyel ülkeleri yerinde ziyaret ederek Pazar araştırması gerçekleştiriyoruz, oradan edindiğimiz tecrübeleri güzel uygulamaları kurumumuz içerisinde uygulamaya çalışıyoruz.”

“Araçtan Önce Satın Alınan Yere Bakın”
Araç almadan önce müşterilerin önce araca değil nereden araç aldıklarına bakmaları gerektiğinin altını çizen Harun Arab, araç satın almak isteyenlere ise şu uyarılarda bulundu, “Araç satışı yaptıktan sonra kısa bir zaman sonra sorunlu çıkan, arıza yapan araçlara sahip çıkmayan çok fazla yer duyuyoruz. Bu tür sorunların yaşandığını Türkiye’nin birçok noktasında gerek haberlerde, gerek sosyal medyada, gerekse bizleri tercih eden müşterilerimizden dinledik. Sattığı ürünün arkasında her zaman duran firmalarla çalışmaları ve tercih etmeleri müşterilerimizin lehine olacaktır. Yurtdışı firmalarımızdan da gelen şikayetlere örnek verecek olursak, ‘X firmasından biz araç satın aldık. Aracımız gemiye yüklendi ancak gemiden inmedi. Aradık telefonlarımızı açan yok. Muhatabımız yok.’ Buna benzer çok sayıda mağduriyet yaşanıyor o yüzden araçtan önce aracın alındığı yere bakmak gerekiyor. AFT Otomotiv 7 gün 24 saat açık ve hizmet veriyor. Acil durumlarda her zaman her yerdeyiz. Yurtdışı firmalarımızı,satış sonrasında araç teslim edilene kadar tüm süreçler hakkında bilgilendiriyoruz. Satış sonrası müşterilerimizi ziyaret ediyoruz.”

İş Güvenliğinde Örnek Firma
AFT Otomotiv müşterilerine her zaman kaliteli hizmet sunmanın yanı sıra personellerine de iş güvenliği konusunda ciddi bir eğitime tabi tutarak onların can güvenliğini her zaman ilk planda tutuyor. AFT Otomotiv çalışanlarına uzman kişiler tarafından eğitime tabii tuttuklarını aktaran Harun Arab, diğer firmalara örnek olacak şu bilgileri paylaştı, “Halkla ilişkiler, insan ilişkiler, Dış ticaret, diksiyon eğitimlerinden kişisel gelişime birçok alanda dönemsel olarak eğitim veriyoruz. İş güvenliği konusunda çok hassas bir firmayız. Bakım, onarım, yıkama, yağlama, boyama bölümleri başta olmak üzere mekanik aletlerin kullanıldığı bölümlerde iş güvenliğine ayrıca özen gösteriyoruz.  Personelimizin ne olursa olsun, gerekli ekipmanları kullanmadan ilgili alanlara girmesine engel oluyoruz. Kamera sistemi aracılığıyla da bu alanları denetliyoruz.”

Dönemsel Kampanyaları Kaçırmayın Ve Bizi “Cep’ten” Takip Edin
AFT Otomotiv’in dönemsel olarak kampanyalar başlattığını da anlatan Harun Arab, “Kampanyalardaki amaçlarımız iç piyasayı ayakta tutmak ve canlandırmak. Müşterilerimiz dönemsel kampanyaları takip ederek kampanyalardan herkesten önce faydalanabilir. Google Play ve AppStore’a girip uygulamamızı hemen indirerek, yeni gelen araçlardan haberdar olabilir, fırsat ve avantajları yakalayabilirler.
2020 yılının ülkemize ve milletimize huzur, barış getirmesini diler tüm sektör paydaşlarımıza meslektaşlarımıza başarılar dileriz.” dedi.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.