İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

Türkiye’de Konut Seferberliği

18 bin evin temeli atılıyor. Asrın felaketinde evsiz kalanlar için yeni konutlar inşa ediliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 7 bin 353’ü Kahramanmaraş’ta olmak üzere 11 şehirde ilk etapta 17 bin 902 konutun temelini attı. Bölgede toplamda yatay mimariye uygun sosyal donatıları ve altyapısı hazır 650 bin konut yapılacak.

21 Şubat’tan bugüne kadar; Gaziantep’te 13.629, Adıyaman’da 2.280, Kilis’te 645, Hatay’da 2.928, Kahramanmaraş’ta 8.773, Şanlıurfa’da 897, Malatya’da 6.644, Elazığ’da 505, Adana’da 1.171, Osmaniye’de 1.657 ve Diyarbakır’da 1.122 olmak üzere toplam 40 bin 104 adet afet konutun ihalesi yapıldı. Yine Osmaniye’de 600, Kahramanmaraş’ta 620, Malatya’da 2.800, Adıyaman’da 1.500, Şanlıurfa’da 300, Gaziantep’te 310 ve Kilis’te 93 olmak üzere 6.223 köy evinin de ihalesi yapıldı. Böylelikle afet bölgelerinde toplamda 46 bin 327 adet afet konutu ve köy evinin yapım süreci başlamış oldu.

650 Bin Konut İnşa Edilecek

Konutlar, TOKİ koordinasyonunda Emlak Konut, Yapı İşleri Genel Müdürlüğü ile birlikte yapılacak. 11 ilde sosyal donatıları hazırlanmış, altyapısı tamamlanmış 319 bin konut, toplamda ise 650 bin konut inşa edilecek.Çevre,Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı yapılan konutların projelerini de yayınladı. Konutlar yatay ve yerel mimariye uygun olarak inşa edilecek.

Bakan Kurum; “Mayıs sonu itibariyle afet bölgesinde 319 bin konutumuzun inşa sürecini başlatacağız.”

Afet bölgesinde tüm vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması için gece gündüz çalışıldığını ifade eden Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “Hiçbir vatandaşımızı açta, açıkta bırakmadık. Hep onlarla beraberdik. Aslında kardeşlerim bizi iyi bilirler. Biz Elazığ’da, Malatya’da deprem olduğunda yine kardeşlerimizin yanındaydık. Onlara söz verdik, ‘bir yıl içerisinde konutları yapacağız’ dedik. Hamdolsun sözümüzü tuttuk. Ardından güzel İzmir’imizde deprem oldu. Yine biz oradaydık. Gittik ve vatandaşımızla birlikte enkaz alanlarında sabahladık. Kastamonu, Bartın, Trabzon, Rize’de seller oldu. Biz yine Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde oradaydık. Vatandaşlarımız için verdiğimiz sözleri bir bir tuttuk. Ardından Antalya Muğla’da yangınlar oldu. Tarihinde görülmemiş yangınlarda hızlı bir şekilde bütün köylerimizde, bütün ilçelerimizde vatandaşlarımızla bir beraber olduk. Nasıl bu depremde olduysak o afette de oradaydık. Hızlı bir şekilde eserlerimizi ürettik. Eser siyaseti yaptık. Yıllardır Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bu anlayışla çalışıyoruz.” diye konuştu.

“Afetin üzerinden 63 gün geçmesine rağmen, 11 ilde bugün itibariyle tam 85 bin konutun yapımını başlatan başka bir ülke bulamazsınız!”

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından 11 ilde kalıcı afet konutlarının hızla yükseldiğini vurgulayan Bakan Kurum, “Şu an bedenimiz burada olsa kalbimiz Hatay’da. Ruhumuz Kahramanmaraş’ta, aklımız Adıyaman’da fikrimiz Malatya’da. Dünyanın neresine giderseniz gidin böyle bir afet karşısında afetin üzerinden 63 gün geçmesine rağmen 11 ilimizde bugün itibariyle tam 85 bin konutun yapımını başlatan başka bir ülke bulamazsınız! Başka bir lider göremezsiniz! Bu büyük Türkiye’nin gücüdür! Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğidir, vizyonudur. İnşallah vatandaşlarımıza sözlerimiz var. Mayıs sonu itibariyle 319 bin konutumuzun inşa sürecini başlatacağız. Daha önceki depremlerde olduğu gibi bir yıl içerisinde afetzede kardeşlerimize teslim edeceğiz. Toplamda 650 bin konutumuzu tamamlayarak, inşallah sağlam güvenli konutlarımızı bitireceğiz. Önümüzdeki yıl Ramazan ayında, bayramda onların misafiri olacağız. Çaylarını içeceğiz, dualarını alacağız. İnşallah on bir ilimizi hep birlikte ayağı kaldıracağız.” ifadelerini kullandı.

 “İstanbul’da 650 bin konutun dönüşümünü tamamladık. Şu an sahada 90 konutumuzun dönüşümü devam ediyor.”

2013 yılında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın liderliğinde millete söz verdiklerini anımsatan Bakan Kurum, “Dedik ki bedeli ne olursa olsun dönüştüreceğiz. Ve bu kadim şehrin insanına daha güzel bir hizmet sunabilmek için, İstanbul’umuzun 963 mahallesine hizmetlerimizi götürdük. Kentsel dönüşüm dedik, bugüne kadar İstanbul’da 650 bin konutun dönüşümünü tamamladık. Şu an sahada 90 konutumuzun dönüşümü devam ediyor. Ve İşte sosyal konut dedik, Pendik’ten Göngören’e, Ataşehir’den Esenler’e, Kağıthane’ye ve Üsküdar’a kadar Yeditepeli İstanbul’umuzun her bir karışında gece gündüz demeden çalışıyoruz.” dedi.

“Pendik’te bin 747 konut, 280 dükkanımızın ihalesini yapıyoruz. 16 ay sonra Pendikli kardeşlerimize teslim etmeyi hedefliyoruz.”

Bakan Murat Kurum konuşmasının devamında İstanbul’u dirençli hale getireceklerini de belirtirken, bu müjdeli haberi Pendikli kardeşleriyle paylaşmak istediklerini ifade etti. Bakan Kurum, “Pendik’imizde Orta ve Dumlupınar Mahallelerinde kentsel dönüşüm projemiz var. 143 bin metrekarelik alanda bu projeyi hayata geçiriyoruz. Ve bu kapsamda iki etapta bin 747 konutumuzu yine 280 dükkânımızın ihalesini yapıyoruz. Süratle işe başlıyoruz. İnşallah buradaki konutlarımızı da 16 ay sonra Pendikli kardeşlerimize teslim etmeyi hedefliyoruz. Şimdiden hak sahibi kardeşlerimize hayırlı uğurlu olsun diyorum” ifadelerine yer verdi.

TOKİ Başkanı Ömer Bulut; “TOKİ’nin güçlü ve sağlam yapı kriterleri uygulanacak.”

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ömer Bulut, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen bölgelerde yapılacak binlerce konutun etüt çalışmaları tamamlanmadan projelendirmesine başlanmayacağını bildirdi.

Bulut, depremden en çok etkilenen Gaziantep’in Nurdağı ilçesinde yeni yerleşim yerleri için belirlenen Başpınar mevkisinde devam eden zemin etüt çalışmalarını inceledi. Daha sonra gazetecilere açıklama yapan Bulut, Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen depremlerin Türkiye tarihinin en büyük depremlerinden olduğuna ve geçmişte yaşanılanlardan çok farklılık gösterdiğine dikkati çekti. Bulut, deprem anından itibaren arama kurtarma ve enkaz kaldırma çalışmalarına ciddi anlamda destek verdiklerini belirtti.

“Konut kriterlerimiz önemli. Zemin, fay hattına uzaklık ve kat yüksekliği, bunda tabi ki tünel kalıp sistemiyle yaptığımız güçlü taşıyıcı sistem de önemli.”

TOKİ Başkanı Ömer Bulut, TOKİ olarak önemsedikleri kriterleri deprem bölgesinde yapacakları yeni konutlarda da uygulayacaklarını vurguladı. Çalışmalardan bazılarının sahada bazılarının ise laboratuvarlarda değerlendirildiğini anlatan Bulut, şunları kaydetti: “Konut kriterlerimiz önemli. Zemin, fay hattına uzaklık ve kat yüksekliği, bunda tabi ki tünel kalıp sistemiyle yaptığımız güçlü taşıyıcı sistem de önemli. Süratle konutlara ilişkin çalışmalara başlamış olmamızın teknik açıdan uygunluğu da hocalarımız ve bu işi bilenler tarafından görülüyor. Burada şimdi zemin etüt çalışması yapılan bir yer var. Mesela biz burada imalatlara henüz başlamadık. Burada 1 milyon metrekarelik bir alan var, yaklaşık 3500, 5000 arası konut üretilecek ama burada zemin etüt çalışmaları tamamlanmadan projelendirme çalışmasına başlamayacağız. Tabii zemin çalışmaları neyi içeriyor, jeolojik ve jeoteknik raporları içeriyor. Zeminin yapısını, oluşumunu belirleyebiliyoruz. Deprem, heyelan gibi durumlarda arazinin nasıl davranacağıyla ilgili hususları belirliyoruz. En son jeoteknikle beraber de burada yapacağımız yapının zeminle ilişkisini kuruyoruz. Taşıma gücünün ne olacağını, yine dizayn değerlerinde neleri esas alacağımızı belirliyoruz.”

“Bütün illerde potansiyel konut rezerv alanları belirlenmiş durumda”

Türkiye’nin diğer illerindeki şantiye ve imalatları yavaşlatarak deprem bölgesindeki çalışmalara yoğunlaştıklarını vurgulayan Bulut, şöyle devam etti: “Geçici barınma sürecinden sonra ister istemez bu şehirlerin tekrar eski haline gelmesi, hayatın başlaması, ticaretin canlanması ve birçok sosyal faaliyetin devam etmesi açısından kalıcı konutlar önemlidir. Dolayısıyla kalıcı konutlara ilişkin çalışmalara başladık. Bugüne kadarki uygulamalarımızda zaten hep dikkat ettiğimiz önemli konu, yer seçimidir. Daha güvenli alanlara yönelerek işlemlere başladık. Zaten depremin etkilediği 11 ilde 133 bin konutumuz vardı, bu konutlarımızda herhangi bir can kaybı ve yıkılma olmadı, hasar alan binalarımız oldu. Tabii bu disiplinle ilk günden dediğimiz gibi burada da önce yer seçimlerine başladık. Bütün illerimizde de potansiyel rezerv konut alanları şu anda belirlenmiş durumda ve buralarda da sondaj, etüt çalışmalarına devam ediyoruz. Tabii ki buralarda biraz da açıkçası hazırlıklıydık. Bizim her il için, her ilçe için daha önceden hazır olan yerlerimiz söz konusuydu. Daha önce sosyal konutta da zaten bir çalışmamız vardı. Dolayısıyla sahada hemen işleme başlayabileceğimiz, hemen inşaatlarımıza başlayabileceğimiz alanlarımız da mevcuttu. Dün itibarıyla hem depremden etkilenen İslahiye, Nurdağı, Kilis ve Adıyaman Kahta’da kalıcı konutlara başladık. Tabii insanlar bu kadar süre içerisinde nasıl başlandığını değerlendiriyor. Buraların zaten etüt projeleri dediğimiz gibi daha önceden hazırdı. En azından zemin açısından hazırdı. Ufak bir revizyon suretiyle bunları hazır hale getirdik.” dedi.

Deprem Konutları İlleri ve Konut Sayısı

Adana’da 2 bin 500,

Adıyaman’da 25 bin 882,

Diyarbakır’da 6 bin,

Gaziantep’te 18 bin 544,

Hatay’da 40 bin 426,

Kahramanmaraş’ta 45 bin 67,

Kilis’te 250,

Malatya’da 44 bin 770,

Osmaniye’de 9 bin 550,

Şanlıurfa’da 3 bin,

Elazığ’da 3 bin 750 konut inşa edilecek.

İhalelerin devam ettiği deprem bölgesi konut yapım işleri için sözleşmesi imzalanan ihalelerle ilgili bilgiler şöyle;

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı

Adıyaman İli Kahta İlçesi Çobanlı Mahallesi 297 Adet Konut ve 4 Dükkanlı Ticaret Merkezi İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesini kazanan firma ile 27.02.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 480.172.729,97 TL yaklaşık maliyetli işi 469.000.000,00 TL bedel ile Halil Koç (Elazığ) + Mfk Mühendislik (Elazığ) iş ortaklığı aldı. İşin süresi 210 takvim günüdür.

Adıyaman İli Merkez İlçesi Örenli Mahallesi 1.Etap 614 Adet Konut İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesini kazanan firma ile 03.03.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 1.032.624.768,96 TL yaklaşık maliyetli işi 999.002.053,00 TL bedel ile Ahes İnşaat (İstanbul) firması aldı. İşin süresi 300 takvim günüdür.

Adıyaman İli, Merkez İlçesi, Büyükkavaklı Mahallesi 1.Bölge 672 Adet Geçici Barınma Birimi ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesini kazanan firma ile 08.03.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 252.846.549,62 TL yaklaşık maliyetli işi 215.500.000,00 TL bedel ile Gnr Altyapı İnşaat (İstanbul) firması aldı. İşin süresi 75 takvim günüdür.

Adıyaman İli, Merkez İlçesi, Büyükkavaklı Mahallesi 2.Bölge 692 Adet Geçici Barınma Birimi ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesini kazanan firma ile 09.03.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 265.524.417,82 TL yaklaşık maliyetli işi 229.950.000,00 TL bedel ile Biroğlu İnşaat (Ankara) firması aldı. İşin süresi 75 takvim günüdür.

Adıyaman İli Genelinde 250 Adet Köyevi İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesini kazanan firma ile 09.03.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 715.483.839,37 TL yaklaşık maliyetli işi 635.000.000,00 TL bedel ile Eray Aktay + Biroğlu İnşaat (Ankara) iş ortaklığı aldı. İşin süresi 210 takvim günüdür.

Adıyaman İli Tut İlçesi Fethiye Mahallesi 1.Etap 420 Adet Konut İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesini kazanan firma ile 31.03.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 924.204.525,44 TL yaklaşık maliyetli işi 915.000.000,00 TL bedel ile Saygınlar Peyzaj (Ankara) + Çağlar Yol Yapı (Ankara) + Cankaya Mühendislik iş ortaklığı aldı. İşin süresi 240 takvim günüdür.

Adıyaman İli, Merkez İlçesi, Örenli Mahallesi 2. Etap 996 Adet Konut İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesini kazanan firma ile 06.04.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 1.728.789.436,75 TL yaklaşık maliyetli işi 1.666.000.000,00 TL bedel ile Pilon Yapı (Mersin) + Md İnşaat (Adıyaman) + Zerkon Beton ve Yapı (Adıyaman) iş ortaklığı aldı. İşin süresi 360 takvim günüdür.

Adıyaman İli Merkez İlçesi Örenli Mahallesi 3.Etap 1075 Adet Konut İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesini kazanan firma ile 07.04.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 1.870.236.908,21 TL yaklaşık maliyetli işi 1.812.002.053,00 TL bedel ile Ahes İnşaat (İstanbul) firması aldı. İşin süresi 360 takvim günüdür.

Gaziantep İli İslahiye İlçesi Değirmencik Mahallesi 399 Adet Konut ve 12 Adet Dükkan İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesini kazanan firma ile 27.02.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 545.936.948,89 TL yaklaşık maliyetli işi 519.000.000,00 TL bedel ile Gaziantep Gold Yapı firması aldı. İşin süresi 210 takvim günüdür.

Gaziantep İli Nurdağı İlçesi Bademli Mahallesi 456 Adet Konut İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesini kazanan firma ile 27.02.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 766.929.989,47 TL yaklaşık maliyetli işi 777.000.000,00 TL bedel ile Gaziantep Gold Yapı + Tekon Yapı iş ortaklığı aldı. İşin süresi 240 takvim günüdür.

Gaziantep İli Araban, Karkamış, Nizip, Oğuzeli, Yavuzeli ve Merkez İlçeleri ve Köylerinde 400 Adet Köyevi İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesini kazanan firma ile 03.03.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 1.107.818.089,56 TL yaklaşık maliyetli işi 928.500.000,00 TL bedel ile Bry Mimarlık (Bursa) + Gnr Altyapı İnşaat (İstanbul) iş ortaklığı aldı. İşin süresi 270 takvim günüdür.

Gaziantep İli Şahinbey İlçesi Burçkarakuyu Mahallesi 2.Bölge 4.Etap 746 Adet Konut İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesini kazanan firma ile 03.03.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 1.347.019.897,58 TL yaklaşık maliyetli işi 1.192.705.000,00 TL bedel ile Alioğlu Yapı (İstanbul) + İlk Yapı (İstanbul) iş ortaklığı aldı. İşin süresi 300 takvim günüdür.

Gaziantep İli Şehitkamil İlçesi Kuzeyşehir 10.Etap 1.Bölge 481 Adet Konut, 40 Adet Dükkan İnşaatları Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesini kazanan firma ile 03.03.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 942.607.739,89 TL yaklaşık maliyetli işi 937.949.000,00 TL bedel ile Prestij Yaşam İnşaat (Ankara) + İfam İnşaat iş ortaklığı aldı. İşin süresi 300 takvim günüdür.

Gaziantep İli Şehitkamil İlçesi Kuzeyşehir 10.Etap 3.Bölge 414 Adet Konut İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesini kazanan firma ile 03.03.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 761.405.037,64 TL yaklaşık maliyetli işi 738.000.000,00 TL bedel ile Adıgüzeller İnşaat (Gaziantep) firması aldı. İşin süresi 300 takvim günüdür.

Gaziantep İli Şehitkamil İlçesi Kuzeyşehir 12.Etap 455 Adet Konut İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesini kazanan firma ile 08.03.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 793.443.165,86 TL yaklaşık maliyetli işi 728.000.000,00 TL bedel ile Solid Gayrimenkul Yatırımları (İstanbul) firması aldı. İşin süresi 240 takvim günüdür.

Gaziantep İli, Nizip İlçesi, Kızılcakent Mahallesi 921 Adet Konut ve 8 Adet Dükkan İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesini kazanan firma ile 06.03.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 1.669.236.494,96 TL yaklaşık maliyetli işi 1.638.000.000,00 TL bedel ile Can İnşaat (Kayseri) firması aldı. İşin süresi 360 takvim günüdür.

Gaziantep İli Şahinbey İlçesi Burçkarakuyu Mahallesi (Güneykent) 2. Bölge 5. Etap 690 Adet Konut İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesini kazanan firma ile 10.03.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 1.153.575.690,53 TL yaklaşık maliyetli işi 1.039.000.000,00 TL bedel ile Ogd Mimarlık (Erzurum)+ Okçuoğlu İnşaat (Ankara) iş ortaklığı aldı. İşin süresi 300 takvim günüdür.

Gaziantep İli Şehitkamil İlçesi Kuzeyşehir 10.Etap 2.Bölge 464 Adet Konut, 1 Adet 10 Dükkanlı Ticaret Merkezi ve 1 Adet Cami İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesini kazanan firma ile 13.03.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 891.201.503,27 TL yaklaşık maliyetli işi 899.000.000,00 TL bedel ile Aydur İnşaat (İstanbul) firması aldı. İşin süresi 300 takvim günüdür.

Gaziantep İli Şehitkamil İlçesi Kuzeyşehir 14.Etap 571 Adet Konut İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesini kazanan firma ile 09.03.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 979.874.881,01 TL yaklaşık maliyetli işi 997.000.000,00 TL bedel ile Alioğlu Yapı (İstanbul) + İlk Yapı (İstanbul) iş ortaklığı aldı. İşin süresi 300 takvim günüdür.

Gaziantep İli Şehitkamil İlçesi Kuzeyşehir 16.Etap 624 Adet Konut ve 8 Adet Dükkan İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesini kazanan firma ile 07.03.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 1.100.151.553,30 TL yaklaşık maliyetli işi 1.063.500.000,00 TL bedel ile Can İnşaat (Kayseri) firması aldı. İşin süresi 300 takvim günüdür.

Gaziantep İli, İslahiye İlçesi 4. Etap 2. Bölge 603 Adet Konut İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesini kazanan firma ile 22.03.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 1.162.585.281,56 TL yaklaşık maliyetli işi 1.139.000.000,00 TL bedel ile İntek Konut İnşaat (İstanbul) firması aldı. İşin süresi 300 takvim günüdür.

Gaziantep İli Şahinbey İlçesi Burçkarakuyu Mah. (Güneykent) 2.Bölge 6 Etap 664 Adet Konut İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesini kazanan firma ile 23.03.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 1.142.915.016,53 TL yaklaşık maliyetli işi 1.044.000.000,00 TL bedel ile Epsilon İnşaat (Ankara) firması aldı. İşin süresi 300 takvim günüdür.

Gaziantep İli, İslahiye İlçesi 2.Etap 1.Bölge 361 Adet Konut İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesini kazanan firma ile 23.03.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 729.651.430,42 TL yaklaşık maliyetli işi 685.450.000,00 TL bedel ile Üçler Proje (Ankara) + Tusan Yapı Malzemeleri (Ankara) iş ortaklığı aldı. İşin süresi 240 takvim günüdür.

Gaziantep İli İslahiye İlçesi 4. Etap 1. Bölge 428 Adet Konut İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesini kazanan firma ile 15.03.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 813.285.209,56 TL yaklaşık maliyetli işi 796.000.000,00 TL bedel ile Mr Grup İnşaat (Ankara) + Hilka Proje (Ankara) iş ortaklığı aldı. İşin süresi 300 takvim günüdür.

Gaziantep İli Nurdağı İlçesi Başpınar Mahallesi 2.Etap 479 Adet Konut İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesini kazanan firma ile 22.03.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 1.066.241.910,46 TL yaklaşık maliyetli işi 1.043.890.000,00 TL bedel ile Erensan İnş. Mlz. (Diyarbakır) + Özpolat Mühendislik (Ankara) iş ortaklığı aldı. İşin süresi 300 takvim günüdür.

Gaziantep İli, İslahiye İlçesi 2.Etap 2.Bölge 515 Adet Konut İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesini kazanan firma ile 27.03.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 1.137.227.013,91 TL yaklaşık maliyetli işi 1.025.000.000,00 TL bedel ile Saygınlar Peyzaj Hafriyat (Ankara) + Okta İnşaat iş ortaklığı aldı. İşin süresi 240 takvim günüdür.

Gaziantep İli Şahinbey İlçesi Burçkarakuyu Mahallesi (Güneykent) 2.Bölge 7.Etap 813 Adet Konut İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesini kazanan firma ile 15.03.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 1.463.273.868,67 TL yaklaşık maliyetli işi 1.488.000.000,00 TL bedel ile Yp İnşaat (Ankara) firması aldı. İşin süresi 330 takvim günüdür.

Gaziantep İli, İslahiye İlçesi 3. Etap 1. Bölge 1115 Adet Konut İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesini kazanan firma ile 10.04.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 2.150.817.225,05 TL yaklaşık maliyetli işi 2.018.200.000,00 TL bedel ile May İnşaat (Ankara) + Doğcan İnşaat (Ankara) iş ortaklığı aldı. İşin süresi 360 takvim günüdür.

Gaziantep İli Nurdağı İlçesi Başpınar Mahallesi 3. Etap 1574 Adet Konut İnşaatı İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesini kazanan firma ile 14.04.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 3.071.202.664,31 TL yaklaşık maliyetli işi 3.069.665.000,00 TL bedel ile Al-Ba Yapı (Van) + Yusuf Altın Yapı iş ortaklığı aldı. İşin süresi 360 takvim günüdür.

Şanlıurfa İli Eyyübiye İlçesi, Batıkent Mahallesi 6.Etap 363 Adet Konut, 1 Adet 5 Dükkanlı Ticaret Merkezi İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesini kazanan firma ile 03.03.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 644.369.209,77 TL yaklaşık maliyetli işi 640.000.000,00 TL bedel ile İzbay İnşaat (Ankara) + Arter Taahhüt İnşaat (Ankara) iş ortaklığı aldı. İşin süresi 240 takvim günüdür.

Şanlıurfa İli Birecik İlçesi Çoğan Mahallesi 534 Adet Konut İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesini kazanan firma ile 27.02.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 802.432.832,53 TL yaklaşık maliyetli işi 767.700.000,00 TL bedel ile Tuna Mühendislik (Ankara) firması aldı. İşin süresi 270 takvim günüdür.

Şanlıurfa İli Eyyübiye İlçesi Batıkent Mahallesi 1. Etap 441 Adet Konut, 1 Adet 5 Dükkanlı Ticaret Merkezi İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesini kazanan firma ile 10.02.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 572.016.760,66 TL yaklaşık maliyetli işi 596.963.000,00 TL bedel ile Ulukar Altyapı ve Üst Yapı İnşaat (Ankara) + Polatkaya Yapı (İstanbul) iş ortaklığı aldı. İşin süresi 500 takvim günüdür.

Kahramanmaraş İli Afşin İlçesi Hüyüklü Mahallesi 501 Adet Konut, 18 Adet Dükkan ve 1 Adet Cami İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesini kazanan firma ile 27.02.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 814.756.959,75 TL yaklaşık maliyetli işi 787.773.000,00 TL bedel ile Okta İnşaat + Aşan Mühendislik (Şırnak) iş ortaklığı aldı. İşin süresi 270 takvim günüdür.

Kahramanmaraş İli Pazarcık İlçesi Yukarıpazarcık Mahallesi 4.Etap 518 Adet Konut İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesini kazanan firma ile 27.02.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 827.005.305,56 TL yaklaşık maliyetli işi 809.000.000,00 TL bedel ile İmaj Altyapı Üst Yapı (Ankara) + Öztaç Petrol Harfiyat (Batman) + Ayka Global Enerji (Ankara) iş ortaklığı aldı. İşin süresi 270 takvim günüdür.

Kahramanmaraş İli Elbistan İlçesi Karaelbistan Mahallesi 3.Etap 428 Adet Konut ve 4 Etap 310 Adet Konut İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesini kazanan firma ile 03.03.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 1.258.729.360,68 TL yaklaşık maliyetli işi 1.260.000.000,00 TL bedel ile Leda Yapı (Ankara) firması aldı. İşin süresi 300 takvim günüdür.

Kahramanmaraş İli Pazarcık İlçesi Yukarıpazarcık Mahallesi 3.Etap 321 Adet Konut İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesini kazanan firma ile 03.03.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 572.568.835,01 TL yaklaşık maliyetli işi 571.571.000,00 TL bedel ile Ak Rad Yapı + Güngör İnşaat (Adana) iş ortaklığı aldı. İşin süresi 210 takvim günüdür.

Kahramanmaraş İli, Dulkadiroğlu İlçesi 2.Etap 628 Adet Konut İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesini kazanan firma ile 03.03.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 1.113.385.270,24 TL yaklaşık maliyetli işi 1.118.000.000,00 TL bedel ile Baş Yapı (İstanbul) + İnkosa İnşaat (İstanbul) iş ortaklığı aldı. İşin süresi 300 takvim günüdür.

Kahramanmaraş İli, Dulkadiroğlu İlçesi, Ferhuş Mahallesi 258 Adet Konut İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesini kazanan firma ile 06.03.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 400.649.928,14 TL yaklaşık maliyetli işi 399.721.000,00 TL bedel ile Medsan Asfalt Yol + Gürbağ İnşaat (Ankara) iş ortaklığı aldı. İşin süresi 210 takvim günüdür.

Kahramanmaraş İli Elbistan İlçesi Karaelbistan Mahallesi 5. Etap 714 Adet Konut İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesini kazanan firma ile 03.03.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 1.194.360.729,11 TL yaklaşık maliyetli işi 1.116.029.061,00 TL bedel ile En-Ez İnşaat (Ankara) firması aldı. İşin süresi 300 takvim günüdür.

Kahramanmaraş İli Afşin İlçesi Gerger Mahallesi 1.Etap 1090 Adet Konut İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesini kazanan firma ile 14.03.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 2.023.480.043,07 TL yaklaşık maliyetli işi 2.040.000.000,00 TL bedel ile Çakır İnşaat (İstanbul) firması aldı. İşin süresi 360 takvim günüdür.

Kahramanmaraş İli, Dulkadiroğlu İlçesi, Ağyar Mahallesi 862 Adet Konut ve 1 Adet 5 Dükkanlı Ticaret Merkezi İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesini kazanan firma ile 14.03.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 1.484.047.219,91 TL yaklaşık maliyetli işi 1.498.000.000,00 TL bedel ile Metro Mühendislik (Isparta) + Mustafa Özaydın iş ortaklığı aldı. İşin süresi 360 takvim günüdür.

Kahramanmaraş İli Göksun İlçesi Yantepe Mahallesi 1. Etap 499 Adet Konut İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesini kazanan firma ile 20.03.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 886.615.745,85 TL yaklaşık maliyetli işi 915.000.000,00 TL bedel ile Kahraman İnşaat (Kayseri) firması aldı. İşin süresi 240 takvim günüdür.

Kahramanmaraş İli Göksun İlçesi Yantepe Mahallesi 2.Etap 605 Adet Konut İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesini kazanan firma ile 21.03.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 1.245.581.823,63 TL yaklaşık maliyetli işi 1.195.556.000,00 TL bedel ile Ottotek İnşaat (Ankara) + Binbay Yapı (Ankara) iş ortaklığı aldı. İşin süresi 270 takvim günüdür.

Kahramanmaraş İli Türkoğlu İlçesi 1.Etap 525 Adet Konut, 1 Adet 7 Dükkanlı Ticaret Merkezi İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesini kazanan firma ile 27.03.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 958.058.935,05 TL yaklaşık maliyetli işi 958.000.000,00 TL bedel ile Ali Acar İnşaat (Giresun) firması aldı. İşin süresi 270 takvim günüdür.

Kahramanmaraş İli Elbistan İlçesi Karaelbistan Mahallesi 6. Etap 926 Adet Konut İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesini kazanan firma ile 27.03.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 1.677.668.983,47 TL yaklaşık maliyetli işi 1.677.500.000,00 TL bedel ile Medsan Asfalt Yol Yapı (Ankara) + Durmaz Otomotiv (Ankara) + Re-Ha İnşaat (Diyarbakır) iş ortaklığı aldı. İşin süresi 360 takvim günüdür.

Kahramanmaraş İli Afşin İlçesi Gerger Mahallesi 2.Etap 588 Adet Konut İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesini kazanan firma ile 15.03.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 1.034.557.020,79 TL yaklaşık maliyetli işi 1.048.687.000,00 TL bedel ile Türkseven Turizm İnşaat (Ankara) firması aldı. İşin süresi 270 takvim günüdür.

Hatay İli Altınözü İlçesi Karsu Mahallesi 364 Adet Konut, 1 Adet 5 Dükkanlı Ticaret Merkezi İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesini kazanan firma ile 27.02.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 608.265.667,27 TL yaklaşık maliyetli işi 594.221.000,00 TL bedel ile Kaizen Orman Ürünleri + Hi-Ka Nakliye İnşaat (Mersin) iş ortaklığı aldı. İşin süresi 210 takvim günüdür.

Hatay İli, Payas İlçesi, Çağlalık Mahallesi 821 Adet Konut ve 36 Adet Dükkan İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesini kazanan firma ile 03.03.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 1.142.416.558,26 TL yaklaşık maliyetli işi 1.145.000.000,00 TL bedel ile Egemen İnşaat (Ankara) + Okyanus Enerji (Ankara) iş ortaklığı aldı. İşin süresi 360 takvim günüdür.

Hatay İli İskenderun İlçesi Düğünyurdu Mahallesi 2.Etap 492 Adet Konut İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesini kazanan firma ile 10.03.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 899.253.435,98 TL yaklaşık maliyetli işi 791.700.000,00 TL bedel ile Oraka İnşaat (Ankara) firması aldı. İşin süresi 240 takvim günüdür.

Hatay İli Belen İlçesi Atik Mahallesi 292 Adet Konut ve 1 Adet 4 Dükkanlı Ticaret Merkezi İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesini kazanan firma ile 23.03.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 538.669.446,76 TL yaklaşık maliyetli işi 518.000.000,00 TL bedel ile Bahadır Mühendislik (Ankara) + Gütaş Yapı (Ankara) iş ortaklığı aldı. İşin süresi 210 takvim günüdür.

Hatay İli, İskenderun İlçesi, Aşkarbeyli Mahallesi 499 Adet Konut, Cebike Mahallesi 460 Adet Konut ve 1 Adet 3 Dükkanlı Ticaret Merkezi İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesini kazanan firma ile 23.03.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 1.783.572.903,79 TL yaklaşık maliyetli işi 1.772.000.000,00 TL bedel ile Sibar Yapı (Ankara) firması aldı. İşin süresi 360 takvim günüdür.

Hatay İli Kırıkhan İlçesi Alaybeyli Mahallesi 504 Adet Geçici Barınma Birimi İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesini kazanan firma ile 13.04.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 199.748.495,10 TL yaklaşık maliyetli işi 172.450.000,00 TL bedel ile Bitaş Mühendislik (İstanbul) firması aldı. İşin süresi 75 takvim günüdür.

Malatya İli, Battalgazi İlçesi, Bahçebaşı Mahallesi 2. Etap 599 Adet Konut İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesini kazanan firma ile 02.03.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 913.263.216,47 TL yaklaşık maliyetli işi 919.000.000,00 TL bedel ile Temhek İnşaat + Polat Kuyumculuk İnşaat (Elazığ) iş ortaklığı aldı. İşin süresi 270 takvim günüdür.

Malatya İli Doğanşehir İlçesi Karşıyaka Mahallesi 1.Etap 349 Adet Konut ve 1 Adet Ticaret Merkezi (3 Dükkanlı) İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesini kazanan firma ile 10.03.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 662.741.168,43 TL yaklaşık maliyetli işi 638.833.000,00 TL bedel ile Biser İnşaat (Ankara) + Merkez Yapı (Malatya) iş ortaklığı aldı. İşin süresi 240 takvim günüdür.

Malatya İli, Battalgazi İlçesi, Bahçebaşı Mahallesi 3.Etap 474 Adet Konut, 1 Adet Ticaret Merkezi ve 1 Adet Cami İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesini kazanan firma ile 13.03.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 794.774.599,84 TL yaklaşık maliyetli işi 747.000.000,00 TL bedel ile Arslanlar İnşaat + Serhat Özbek İnşaat (Malatya) iş ortaklığı aldı. İşin süresi 240 takvim günüdür.

Malatya İli, Yeşilyurt İlçesi, İkizce Mahallesi 1. Etap 1180 Adet Konut İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesini kazanan firma ile 10.03.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 1.992.143.541,99 TL yaklaşık maliyetli işi 1.964.000.000,00 TL bedel ile Yıldızlar İnşaat (Ankara) firması aldı. İşin süresi 360 takvim günüdür.

Malatya İli, Yeşilyurt İlçesi, İkizce Mahallesi 2.Etap 806 Adet Konut İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesini kazanan firma ile 10.03.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 1.395.845.777,34 TL yaklaşık maliyetli işi 1.379.000.000,00 TL bedel ile Yıldızlar İnşaat (Ankara) firması aldı. İşin süresi 300 takvim günüdür.

Malatya İli Battalgazi İlçesi Çamurlu Mahallesi 681 Adet Konut İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesini kazanan firma ile 23.03.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 1.247.380.485,59 TL yaklaşık maliyetli işi 1.165.000.000,00 TL bedel ile Er Konut İnşaat (Erzurum) + Alkazan İnşaat (Erzurum) iş ortaklığı aldı. İşin süresi 300 takvim günüdür.

Malatya İli Battalgazi İlçesi Bahçebaşı Mahallesi 4.Etap 726 Adet Konut İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesini kazanan firma ile 24.03.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 1.383.261.227,62 TL yaklaşık maliyetli işi 1.356.000.000,00 TL bedel ile Ottotek İnşaat (Ankara) + Binbay Yapı (Ankara) iş ortaklığı aldı. İşin süresi 300 takvim günüdür.

Malatya İli Doğanşehir İlçesi Karşıyaka Mahallesi 2.Etap 603 Adet Konut İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesini kazanan firma ile 16.03.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 1.231.951.936,47 TL yaklaşık maliyetli işi 1.094.000.000,00 TL bedel ile Güçar İnşaat (Ankara) firması aldı. İşin süresi 300 takvim günüdür.

Malatya İli Yazıhan İlçesi 2. Etap 157 Adet Konut ve 3 Dükkanlı Ticaret Merkezi İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesini kazanan firma ile 04.04.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 283.732.758,38 TL yaklaşık maliyetli işi 257.000.000,00 TL bedel ile Halil Koç (Elazığ) firması aldı. İşin süresi 180 takvim günüdür.

Osmaniye İli, Toprakkale İlçesi, Fatih Sultan Mehmet Mahallesi 152 Konut ve 1 Adet Ticaret Merkezi (3 Dükkanlı) İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesini kazanan firma ile 14.03.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 290.159.963,33 TL yaklaşık maliyetli işi 275.000.000,00 TL bedel ile Brg Taahhüt İnşaat + Mirzan İnşaat (Ankara) iş ortaklığı aldı. İşin süresi 180 takvim günüdür.

Osmaniye İli Hasanbeyli İlçesi Merkez Mahallesi 504 Adet Konut İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesini kazanan firma ile 06.04.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 1.128.058.402,47 TL yaklaşık maliyetli işi 1.037.323.333,00 TL bedel ile Ulukar Altyapı ve Üst Yapı (Ankara) + Demirsan Grup iş ortaklığı aldı. İşin süresi 240 takvim günüdür.

Osmaniye İli Merkez İlçesi Akyar Mahallesi 1.Etap 1001 Adet Konut İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesini kazanan firma ile 06.04.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 1.855.041.500,45 TL yaklaşık maliyetli işi 1.827.000.000,00 TL bedel ile Ottotek İnşaat (Ankara) + Enam İnşaat (Ankara) iş ortaklığı aldı. İşin süresi 330 takvim günüdür.

Osmaniye İli Düziçi İlçesi Gökçayır Mahallesi 1. Etap 534 Adet Konut İnşaatları İle Altyapı Ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesini kazanan firma ile 13.04.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 987.614.640,47 TL yaklaşık maliyetli işi 907.610.000,00 TL bedel ile Eray Aktay + Hevsel Petrol İnşaat (Diyarbakır) + Mep Gayrimenkul İnşaat (Ankara) iş ortaklığı aldı. İşin süresi 270 takvim günüdür.

Osmaniye İli 1’inci Etap Kırsal 300 Deprem Konutu Yapım İşi ihalesini kazanan firma ile 06.04.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 986.973.688,86 TL yaklaşık maliyetli işi 977.061.029,00 TL bedel ile Araz Enerji İnşaat (Ankara) firması aldı. İşin süresi 365 takvim günüdür.

Kilis İli Merkez İlçesi Deveciler Mahallesi 2.Etap 645 Adet Konut, 4 Adet Dükkan ve 1 Adet Cami İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesini kazanan firma ile 27.02.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 1.046.981.125,28 TL yaklaşık maliyetli işi 1.124.000.000,00 TL bedel ile Akgün İnşaat (Erzurum) firması aldı. İşin süresi 300 takvim günüdür.

Adana İli Sarıçam İlçesi Buruk Mahallesi 5.Etap 590 Adet Konut İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesini kazanan firma ile 27.02.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 828.750.864,31 TL yaklaşık maliyetli işi 809.550.000,00 TL bedel ile Aydın İnşaat (Adana) + Dizmanlar Gayrimenkul (Ankara) iş ortaklığı aldı. İşin süresi 270 takvim günüdür.

Adana İli Çukurova İlçesi Şambaydı Mahallesi 1.Etap 581 Adet Konut İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesini kazanan firma ile 27.03.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 1.196.356.275,86 TL yaklaşık maliyetli işi 1.159.000.000,00 TL bedel ile Aydur İnşaat (İstanbul) firması aldı. İşin süresi 270 takvim günüdür.

Adana İli Ceyhan İlçesi Mithatpaşa Mahallesi 511 Adet Konut İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesini kazanan firma ile 04.04.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 1.001.773.849,97 TL yaklaşık maliyetli işi 844.700.000,00 TL bedel ile Or-Han İnşaat + Halil Avcı İnşaat (Adana) iş ortaklığı aldı. İşin süresi 240 takvim günüdür.

Elazığ İli Merkez İlçesi Aşağı Holpenk Mahallesi 505 Adet Konut İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesini kazanan firma ile 17.03.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 924.211.129,90 TL yaklaşık maliyetli işi 846.368.000,00 TL bedel ile Tetiş Yapı İnşaat (Elazığ) + M.Y.S. Yol Yapı (Elazığ) iş ortaklığı aldı. İşin süresi 240 takvim günüdür.

Elazığ İli, Karakoçan İlçesi, Yeni Mahallesi 309 Adet Konut ve Sarıcan Beldesi 48 Adet Konut İnşaatları İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesini kazanan firma ile 14.04.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 699.629.827,96 TL yaklaşık maliyetli işi 666.666.666,66 TL bedel ile Ziver Petrol A.Ş. (Ankara) firması aldı. İşin süresi 240 takvim günüdür.

Diyarbakır İli Bağlar İlçesi Oğlaklı Mahallesi 1. Etap 1122 Adet Konut İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesini kazanan firma ile 23.03.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 1.985.516.470,43 TL yaklaşık maliyetli işi 1.980.000.000,00 TL bedel ile Nesma Yapı (Ankara) firması aldı. İşin süresi 360 takvim günüdür.

Diyarbakır İli Bağlar İlçesi Karacadağ Mevki 2.Etap 1598 Adet Konut İnşaatı İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesini kazanan firma ile 13.04.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 2.804.513.118,32 TL yaklaşık maliyetli işi 2.785.000.000,00 TL bedel ile Nesma Yapı (Ankara) firması aldı. İşin süresi 360 takvim günüdür.

Adıyaman İli, Samsat ve Kahta İlçesi 22 Adet Köyevi, Merkez İlçesi, Kayaönü Köyü 59 Adet Konut İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesini kazanan firma ile 10.04.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 221.627.571,37 TL yaklaşık maliyetli işi 179.000.000,00 TL bedel ile Özpolat Mühendislik (Ankara) firması aldı. İşin süresi 210 takvim günüdür.

Şanlıurfa İli Eyyübiye İlçesi Batıkent Mahallesi 3etap 603 Adet Konut, 10 Adet Dükkan Ve 1 Adet 10 Dükkanlı Ticaret Merkezi İnşaatı İle Altyapı Ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesini kazanan firma ile 02.03.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 723.956.170,12 TL yaklaşık maliyetli işi 734.000.000,00 TL bedel ile Star Plus Yapı + Star Life İnşaat (Diyarbakır) iş ortaklığı aldı. İşin süresi 550 takvim günüdür.

Gaziantep İli Şahinbey İlçesi Kahvelipınar Mahallesi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi 303 Adet Konut İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesini kazanan firma ile 09.03.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 682.017.487,56 TL yaklaşık maliyetli işi 612.000.000,00 TL bedel ile Adıgüzeller İnşaat (Gaziantep) firması aldı. İşin süresi 600 takvim günüdür.

Diyarbakır İli, Eğil İlçesi, Dere Mahallesi 126 Adet Konut, 1 Adet Cami ve 1 Adet Ticaret Merkezi İnşaatı İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesini kazanan firma ile 15.03.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 180.270.501,91 TL yaklaşık maliyetli işi 156.200.000,00 TL bedel ile Beta Yol Yapı (Diyarbakır) + Baran Yapım İnşaat iş ortaklığı aldı. İşin süresi 400 takvim günüdür.

Elazığ İli Palu İlçesi Yeni Mahallesi 362 Adet Konut İnşaatı İle Altyapı Ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesini kazanan firma ile 21.02.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 517.124.127,69 TL yaklaşık maliyetli işi 490.400.000,00 TL bedel ile Gökhan Madencilik (Elazığ) + Çetin İnşaat (Elazığ) iş ortaklığı aldı. İşin süresi 300 takvim günüdür.

Elazığ İli, Sivrice İlçesi, Gölbaşı Mahallesi, 5 Etap 401 Adet Konut Ve 24 Adet Dükkan İnşaatları İle Altyapı Ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesini kazanan firma ile 21.02.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 600.137.566,55 TL yaklaşık maliyetli işi 564.223.000,00 TL bedel ile Temhek İnşaat + Polat Kuyumculuk İnşaat (Elazığ) + Ataş İnşaat (Elazığ) iş ortaklığı aldı. İşin süresi 300 takvim günüdür.

Elazığ İli Sivrice İlçesi Kürk Mahallesi 130 Adet Konut İnşaatı İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesini kazanan firma ile 20.04.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 258.928.259,43 TL yaklaşık maliyetli işi 213.875.000,00 TL bedel ile Emaş Gayrimenkul İnşaat (Elazığ) + Mehmet Bulut iş ortaklığı aldı. İşin süresi 180 takvim günüdür.

Gaziantep İli Nizip İlçesi Kızılcakent Mahallesi 2 Etap 760 Adet Konut İnşaatı İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesini kazanan firma ile 24.04.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 1.586.335.884,09 TL yaklaşık maliyetli işi 1.338.968.000,00 TL bedel ile Mau Proje İnşaat (Konya) + Mehmet Ali Ünal iş ortaklığı aldı. İşin süresi 300 takvim günüdür.

Hatay İli Hassa İlçesi Aşağıkarafakılı Mahallesi 1 Etap 1007 Adet Konut İnşaatı İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesini kazanan firma ile 24.04.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 2.019.877.989,26 TL yaklaşık maliyetli işi 2.015.000.000,00 TL bedel ile Yılkanur İnşaat (Ankara) + Naysa İnşaat iş ortaklığı aldı. İşin süresi 330 takvim günüdür.

Hatay İli, Antakya İlçesi, Gülderen Mahallesi 2313 Adet Konut İnşaatı İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesini kazanan firma ile 17.04.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 4.811.373.086,35 TL yaklaşık maliyetli işi 4.652.350.000,00 TL bedel ile Kuzu Toplu Konut İnşaat (Ankara) + İspa İnşaat iş ortaklığı aldı. İşin süresi 360 takvim günüdür.

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

Adıyaman Besni Eskiköy Deprem Konutları 1. Etap 1. Kısım İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenleme İşi ihalesini kazanan firma ile 07.04.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. Söz konusu ihaleyi 3.520.000.000 TL + KDV bedel ile Torkam İnşaat (İstanbul) firması aldı.

Adıyaman Kahta Deprem Konutları İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenleme İşi ihalesini kazanan firma ile 07.04.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. Söz konusu ihaleyi 2.261.000.000 TL + KDV bedel ile Baş Yapı İnşaat (İstanbul) firması aldı.

Adıyaman İndere Deprem Konutları A Etabı 2. Kısım İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenleme İşi ihalesini kazanan firma ile 05.04.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. Söz konusu ihaleyi 3.653.002.000 TL + KDV bedel ile Ahes İnşaat (İstanbul) firması aldı.

Adıyaman Gölbaşı Deprem Konutları 1. Etap İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenleme İşi ihalesini kazanan firma ile 05.04.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. Söz konusu ihaleyi 2.744.000.000 TL + KDV bedel ile Cent Yapı + Serra Müh. (İstanbul) + Maksem Yapı (İstanbul) (Metur iş ortaklığı) firması aldı.

Adıyaman İndere Deprem Konutları 1. Etap 3. Kısım İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenleme İşi ihalesini kazanan firma ile 11.04.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. Söz konusu ihaleyi 4.297.000.000,00 TL + KDVbedel ile Untd İnşaat (İstanbul) firması aldı.

Adıyaman Gölbaşı Deprem Konutları 2. Etap İnşaatı İle Altyapı ve Çevre Düzenleme İşi ihalesini kazanan firma ile 17.04.2023 tarihinde sözleşme imzalandı.Söz konusu ihaleyi 2.490.000.000 TL + KDV bedel ile Turgut Müt. San. (Rize) firması aldı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı

Adıyaman İli 3’üncü Etap Kırsal 500 Deprem Konutu Yapım İşi ihalesini kazanan firma ile 30.03.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 1.645.961.937,70 TL yaklaşık maliyetli işi 1.640.000.000,00 TL bedel ile Eray Aktay + Biroğlu İnşaat (Ankara) iş ortaklığı aldı. İşin süresi 365 takvim günüdür.

Adıyaman İli 2’nci Etap Kırsalı 500 Deprem Konutu Yapım İşi ihalesini kazanan firma ile 24.03.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 1.645.086.484,00 TL yaklaşık maliyetli işi 1.488.595.607,50 TL bedel ile Turgut Müteahhitlik (Rize) firması aldı. İşin süresi 365 takvim günüdür.

Adıyaman İli 1’inci Etap Kırsalı 500 Deprem Konutu Yapım İşi ihalesini kazanan firma ile 24.03.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 1.633.766.754,32 TL yaklaşık maliyetli işi 1.600.000.000,00 TL bedel ile Altındağ İnşaat (Ankara) firması aldı. İşin süresi 365 takvim günüdür.

Gaziantep İli Nurdağı İlçesi Kırsal Alanda Yapılacak 310 Adet Deprem Konutları 1’inci Etap Yapım İşi (Gedikli, Kırışkal, Naimler, Nogaylar, İncirli, Mesthüyük ve Çakmak Mahalleleri) ihalesini kazanan firma ile 15.03.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 819.919.083,05 TL yaklaşık maliyetli işi 824.500.000,00 TL bedel ile Pilon Yapı (Mersin) + Dağyapı Prefabrik (Eskişehir) iş ortaklığı aldı. İşin süresi 365 takvim günüdür.

Kahramanmaraş İli 3’üncü Etap Göksun İlçesi Kuzey Kırsalı 310 Adet Afet Konutu Yapım İşi (En Az 5 Farklı Mahalle) ihalesini kazanan firma ile 27.03.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 819.919.083,05 TL yaklaşık maliyetli işi 838.261.000,00 TL bedel ile Holoğlu İnşaat (Ankara) + Mert Çelikkanat İnşaat (Samsun) iş ortaklığı aldı. İşin süresi 365 takvim günüdür.

Kahramanmaraş İli 1’inci Etap Türkoğlu İlçesi Güneybatı Kırsalına Yapılacak 310 Adet Deprem Konutu Yapım İşi (Kırsal En Az 5 Farklı Mahalle) ihalesini kazanan firma ile 22.03.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 819.919.083,05 TL yaklaşık maliyetli işi 748.580.472,00 TL bedel ile Dkr İnşaat (Ankara) + Asl İnşaat (İstanbul) iş ortaklığı aldı. İşin süresi 365 takvim günüdür.

Malatya İli 2’nci Etap Kırsal 500 Deprem Konutu Yapım İşi ihalesini kazanan firma ile 31.03.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 1.645.695.649,25 TL yaklaşık maliyetli işi 1.568.000.000,00 TL bedel ile Ottotek İnşaat (Ankara) + Enam İnşaat (Ankara) iş ortaklığı aldı. İşin süresi 365 takvim günüdür.

Malatya İli 1’inci Etap Kırsal 500 Deprem Konutu Yapım İşi ihalesini kazanan firma ile 27.03.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 1.397.833.448,50 TL yaklaşık maliyetli işi 1.389.999.169,65 TL bedel ile İmaj Altyapı Üst Yapı (Ankara) + Ana-Kent Planlama (Ankara) + Fiba Halı (Muş) iş ortaklığı aldı. İşin süresi 365 takvim günüdür.

Hatay İli 2’nci Etap Kırsal 500 Deprem Konutu Yapım İşi ihalesini kazanan firma ile 31.03.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 1.657.279.580,96 TL yaklaşık maliyetli işi 1.672.973.000,00 TL bedel ile May İnşaat (Ankara) firması aldı. İşin süresi 365 takvim günüdür.

Diyarbakır İli 1’inci Etap Kırsal 300 Deprem Konutu Yapım İşi ihalesini kazanan firma ile 07.04.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 996.966.495,23 TL yaklaşık maliyetli işi 897.967.656,53 TL bedel ile İmaj Altyapı Üst Yapı (Ankara) + Eskikale İnşaat (Ankara) iş ortaklığı aldı. İşin süresi 365 takvim günüdür.

Kilis İli 1’inci Etap Musabeyli İlçesi Batı Kırsalı 93 Deprem Konutu Yapım İşi (En Az 3 Farklı Köyde) ihalesini kazanan firma ile 14.04.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 295.693.983,04 TL yaklaşık maliyetli işi 285.975.000,00 TL bedel ile Esta İnşaat (İstanbul) firması aldı. İşin süresi 365 takvim günüdür.

Osmaniye İli 3’üncü Etap Kırsal 300 Deprem Konutu Yapım İşi ihalesini kazanan firma ile 14.04.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 945.953.979,82 TL yaklaşık maliyetli işi 943.061.029,00 TL bedel ile En-Ez İnşaat (Ankara) firması aldı. İşin süresi 365 takvim günüdür.

Gaziantep İli 3’üncü Etap Kırsal 300 Deprem Konutu Yapım İşi ihalesini kazanan firma ile 14.04.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 945.620.643,03 TL yaklaşık maliyetli işi 884.000.000,00 TL bedel ile Pilon Yapı (Mersin) + Coşan Yapı (Gaziantep) + Dağyapı Prefabrik (Eskişehir) iş ortaklığı aldı. İşin süresi 365 takvim günüdür.

Hatay İli 4’üncü Etap Kırsal 500 Deprem Konutu Yapım İşi ihalesini kazanan firma ile 10.04.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 1.657.279.580,96 TL yaklaşık maliyetli işi 1.670.000.000,00 TL bedel ile Siyahkalem Mühendislik (İstanbul) firması aldı. İşin süresi 365 takvim günüdür.

Kahramanmaraş İli 5’inci Etap Kırsal 300 Deprem Konutu Yapım İşi ihalesini kazanan firma ile 14.04.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 946.535.125,42 TL yaklaşık maliyetli işi 945.000.000,00 TL bedel ile Murat Özcan İnşaat + Ana-Kent Planlama (Ankara) iş ortaklığı aldı. İşin süresi 365 takvim günüdür.

Kahramanmaraş İli 8’inci Etap Kırsal 800 Adet Deprem Konutu Yapım İşi ihalesini kazanan firma ile 19.04.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 2.519.629.592,65 TL yaklaşık maliyetli işi 2.495.858.008,44 TL bedel ile En-Ez İnşaat (Ankara) firması aldı. İşin süresi 365 takvim günüdür.

Malatya İli 4’üncü Etap Kırsal 500 Deprem Konutu Yapım İşi ihalesini kazanan firma ile 10.04.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 1.645.683.533,18 TL yaklaşık maliyetli işi 1.665.000.000,00 TL bedel ile Siyahkalem Mühendislik (İstanbul) firması aldı. İşin süresi 365 takvim günüdür.

Malatya İli 3’üncü Etap Kırsal 500 Deprem Konutu Yapım İşi ihalesini kazanan firma ile 14.04.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 1.580.277.655,19 TL yaklaşık maliyetli işi 1.579.000.000,00 TL bedel ile Mustafa Ekşi İnşaat (Ankara)+ Mç Müteahhitlik iş ortaklığı aldı. İşin süresi 365 takvim günüdür.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.