İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

Koçali ve Çat Barajı’nın ihaleleri hızlandırılacak

Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, Ankara’daki temasları çerçevesinde Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli ve Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı ile bir araya gelerek şehrin su sorunu hakkında görüş alışverişinde bulundu.

   Çeşitli programlara katılmak üzere gittiği Ankara’da Adıyaman’ın sorunlarının çözümü için de bir dizi görüşmeler gerçekleştiren Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç’ın gündeminde bu kez içme suyu sorunu vardı.

   Yaz aylarında etkisini arttıran su sorununun çözümü için Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli ile Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı’yla bir araya gelen Başkan, Koçali ve Çat Barajı’nın ihalelerinin biran önce yapılması için gerekli talimatların verildiğini müjdeledi. Görüşmelerin oldukça verimli geçtiğini de sözlerine ekleyen Başkan, “Koçali Barajı ile dolaylı olarak şehrimizin içme suyuna katkı sağlayacak olan Çat Barajı’nın ihalelerinin bir an önce yapılması için gerekli talimatlar verildi. İnşallah bu sorun kısa süre içerisinde kökünden çözülecek” dedi.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.