İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

İvrindi’ye 35 milyonluk altyapı yatırımı

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, İvrindi’ye yaklaşık 35 milyon liralık altyapı yatırımı yapıyor. Ekonomik ömrünü tamamlayan kanalizasyon ve içmesuyu hatlarının yenileneceği proje kapsamında Başkan Yücel Yılmaz’ın katılımıyla ilk kazma vuruldu.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, İvrindi’ye sağlıklı ve kesintisiz altyapı hizmetlerinin verilebilmesini sağlamak amacıyla 1972 yılında yapılmış ve ekonomik ömrünü tamamlamış olan kanalizasyon ve içmesuyu hatlarını yenileyecek. Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Balıkesir Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (BASKİ) tarafından hazırlanan proje kapsamında başlayacak olan içmesuyu ve kanalizasyon yenileme işinin temel atma töreni, İvrindi pazaryerinde gerçekleştirildi. Törene, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın yanı sıra; AK Parti MKYK Üyesi ve Balıkesir Milletvekili Belgin Uygur, AK Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, AK Parti Balıkesir İl Başkanı Ekrem Başaran, İvrindi Belediye Başkanı Yusuf Cengiz, İvrindi Kaymakamı Fatma Turhan Keser, BASKİ Genel Müdürü İzzet Günal ve vatandaşlar katılım gösterdi.

İVRİNDİ’NİN SU SORUNU KALMAYACAK

İvrindi İçmesuyu ve Kanalizasyon İnşaatı yapım iş kapsamında; 43 bin 93 metre içmesuyu hattı, 41 bin 735 metre kanalizasyon hattı, bin 200 metre yağmursuyu hattı olmak üzere toplam 86 bin 28 metre şebeke hattı rehabilite edilecek. Ayrıca proje kapsamında; İvrindi ilçe merkezine atık su terfi merkezi, Yağcılar Mahallesi su temini için içmesuyu terfi merkezi, bin 300 abone bağlantısı, bin 350 parsel bacası ve 80 ızgara bağlantısı yapılacak. Yaklaşık 35 milyon liraya mal olacak sistem, 30 bin kişiye hitap edecek ve proje tamamlandığında İvrindi’nin su sorunu kalmayacak.

Bir yılda İvrindi merkezdeki abonelere 350 bin metreküp su verildiğini belirten BASKİ Genel Müdürü İzzet Günal “Bu ihtiyacın karşılanması içinde 1 buçuk milyon metreküp su salıyoruz yani yüzde 65 oranında kayıp ve kaçağı olan bir şebeke. Bu projeyle alakalı çalışmalar Başkanımız Yücel Yılmaz’ın önderliğinde gerçekleştirdiğimiz koordinasyon toplantısında başladı. İvrindi ile alakalı yaptığımız toplantının en temel noktası da içme suyu ve kanalizasyon şebekesine ne zaman başlayacak oldu. Projemizi tamamladık, toplamda 86 kilometrelik bir şebeke rehabilitasyonuna başlayacağız. İvrindi’mize ve şehrimize hayırlı olsun. Başta bize yol haritamızı çizen Yücel Başkanımıza ve projede emeği geçen ekip arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

BAŞKAN YILMAZ: İVRİNDİ’Yİ HAK ETTİĞİ NOKTAYA GETİRECEĞİZ

Göreve geldiği 2019 yılında tüm ilçe belediyeleriyle tek tek toplantılar yaptığını dile getiren Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz “Bu toplantılarda ilçelerimizden önem sırasına göre ihtiyaçlarını bize iletmelerini isteyerek tüm sorunlarını tespit ettik. Bunları; hangi parayla, hangi ekiple, hangi zaman diliminde yapabilirizi planladık. İvrindi’de su kesintisi ve taşkın problemlerinin öne çıktığını gördük. Alt yapı yapmak riskli ve çok maliyetli bir iştir. Burada 600 gün içerisinde yaklaşık 35 milyon lira harcanacak. Tesisin bitiminin hemen ardından yine Büyükşehir olarak bozulan yolları yenileyeceğiz. İvrindi’yi hak ettiği noktaya getireceğiz, Yusuf Cengiz Başkanımıza güveniyorum. Türkiye’nin her yerinde yapılan yatırımlar neyse biz, Balıkesir’e bir tık fazlasını yapmaya çalışacağız. İddiamız var 10 numaralı şehir olacağız.” diye konuştu.

VEKİL UYGUR: İŞ BİRLİĞİ İÇERİSİNDE HİZMETLERİMİZE DEVAM EDECEĞİZ

AK Parti iktidarı ve belediyeleriyle birlikte şehirlerin siluetinin değiştiğini söyleyen AK Parti MKYK Üyesi ve Balıkesir Milletvekili Belgin Uygur “Balıkesir’in 2004 yılında AK Parti belediyeciliğiyle tanışmasının ardından çehresi değişti. Hizmet belediyeciliğiyle, sosyal ve kültürel belediyecilikle şehirlerimiz tanıştı. Büyükşehir Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz’ın, seçimin hemen ardından gerçekleştirdiği strateji toplantılarının önemi şimdi daha çok ortaya çıkıyor. Bizlerin de katıldığı o toplantılarda tespit edilen ihtiyaçlar şimdi gideriliyor. O akılcı yönetim anlayışının sonuçlarını işte bugün görüyoruz. Bugün İvrindi ve diğer ilçelerimizde o toplantılar sonucunda yapılan hizmetleri görüyoruz. İlk günkü hizmet anlayışımızla hep birlikte akıl koyarak iş birliği içerisinde hizmetlerimize devam edeceğiz. İvrindi’mizde içmesuyu ve kanalizasyon hattı temelini hayırlısıyla atıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.