İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

Doğu Anadolu’ya bir sağlık üssü daha geliyor!

Doğu Anadolu Bölgesi, Erzurum Şehir Hastanesi’nden sonra bölgeye yüksek nitelikte ve kapasitede sağlık hizmeti sunacak dev bir sağlık yatırımına daha kavuşacak. Erzincan’da 500 yataklı devlet hastanesi yükseliyor.

          Erzincan’da son teknoloji ile hizmet verecek, deprem riskine karşı izolatörlerle donatılan 500 yataklı devlet hastanesinin yapımı devam ediyor. Sadece Erzincan’ın değil bölgenin sağlık alanında önemli ihtiyacını karşılayacak hastane çevre illere de hizmet vererek, bölge hastanesi görevi üstlenecek. Modern tıbbın tüm imkanlarına sahip olacak hastane, fiziksel ve teknolojik imkanlarıyla, yoğun bakım üniteleriyle hastalara şifa dağıtacak. Geçtiğimiz yıl hasta kabulüne başlayan bölgedeki Erzurum Şehir Hastanesi’nden sonra Erzincan Devlet Hastanesi de sağlık üssü olacak.

            12 ameliyathane, 107 poliklinik

            Yoğun bakım, hasta yatağı alanlarında sadece kentin değil bölgenin kapasitesini artıracak. Tamamlandığında, her branştan 107 poliklinikte hasta kabulü yapılacak. Uluslararası standartta, yüksek teknolojiye sahip laboratuvarları, 12 ameliyathanesi, 23’ü yetişkin, 9’u çocuk, 9’u yeni doğan olmak üzere 42 yoğun bakım yatağı ile hizmet verecek. Özellikli birimlerden diyaliz ünitesinde 11 yatak yer alacak. 8 doğum salonu hizmet verecek. Acil servis 13 poliklinikte, 25 müşahede yatağı ile hasta kabulü yapacak.

            369 deprem izolatörü

            Erzincan Devlet Hastanesi sağlık hizmet sunumu açısından sahip olacağı tıbbi imkanların yanı sıra mimari açıdan en üst seviyede teknoloji ile inşa ediliyor. Hastaneye yerleştirilen 369 izolatörle deprem anında bile kesintisiz hizmet sağlaması hedefleniyor. Kullanılan izolatörler binanın depreme karşı mukavemetini artırmakla birlikte oluşacak zararı da minimum seviyeye indiriyor. İzolatörler, deprem yükünü azaltarak, afet esnasında yapının yıkılmamasını sağlıyor.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.