İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

Didim Devlet Hastanesi’ne ek yatırım müjdesi

Aydın’ın önemli turizm merkezlerinden Didim’de hizmet veren devlet hastanesi 75 yataklı yeni yatırım ile kapasitesini artıracak, çok daha yüksek nitelikte sağlık hizmet sunumu verecek.

Ege’nin en dikkat çeken turizm merkezlerinden biri olan Aydın’ın Didim ilçesinde son yıllarda mevcut devlet hastanesi yetersiz kalıyordu. Kış aylarında yerleşik nüfusun giderek artmaya başlaması, özellikle yaz aylarında nüfus yoğunluğu sebebiyle sağlık hizmetlerinin daha güçlü ve etkin verilebilmesi amacıyla Sağlık Bakanlığı Aydın’ın Didim ilçesi için yatırım kararı aldı. Yapılan planlamayla mevcut devlet hastanesine 75 yataklı ek bina yapılmasına karar verildi.  Aydın Didim Devlet Hastanesi’ne ek yapılacak 75 yataklı yatırımın ihale süreci tamamlandı, sözleşmesi imzalandı, yer teslimi yapıldı. İhtiyaç duyulan sağlık yatırımı için yakın zamanda inşaat çalışmalarına başlanacak.

Tüm sağlık ihtiyaçlarına cevap verecek yeni hastane ile Didim’in sağlık altyapısı güçlenecek, daha kaliteli hizmet verilecek. Nitelikli, konforlu hasta odaları, poliklinikleri, tam donanımlı ameliyathaneleri, son teknolojiye sahip tıbbi cihazlarla sağlık hizmeti sunulacak. Son teknolojiye sahip tıbbi cihazlarla donatılacak ek bina mevcut hastanenin kapasitesi artıracak. Tamamlandığında 9 adet tek kişilik, 20 adet çift kişilik hasta odası, her branştan 32 poliklinik, 4 ameliyathane, 2 doğum odası, yeni doğanda 4, genel yoğun bakımda 6 olmak üzere 10 yoğun bakım yatağı, 2 yanık yatağı ile hizmet verecek. Acil servis 4 poliklinik, 22 müşahede yatağı ile hasta kabulü yapacak.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.