İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

Burdur’a Deprem İzolatörlü Hastane

Sağlık Bakanlığı, deprem açısından yüksek riskli bölgelerde inşa ettiği hastaneleri sismik izolatörlerle donatıyor. O yatırımlardan biri inşaatı devam eden 400 yataklı Burdur Merkez Devlet Hastanesi.

            Sağlık hizmetlerinde sahip olacağı imkanların yanı sıra kentin depreme karşı en güvenilir binalarından biri olacak. Burdur 400 yataklı Merkez Devlet Hastanesi’ne 196 deprem izolatörü yerleştirildi. Bir deprem anında hastane binasının zeminine yerleştirilen izolatörler, deprem anında bile tüm operasyonel faaliyetlerin devam etmesine olanak sağlıyor, olası zararların önüne geçiliyor. Deprem anında ve sonrasında kesintisiz sağlık hizmet sunumunun gerçekleştirilmesine olanak sağlıyor.

            Burdur, her türlü donanıma sahip, tam teşekküllü, nitelikli hasta odaları her branştan poliklinikleriyle hizmet verecek yeni devlet hastanesinin tamamlanmasını heyecanla bekliyor. İnşaat çalışmaları hızla devam ediyor. Burdur’da yatak kapasitesini artıracak 400 yataklı hastane modern tıbbın tüm olanaklarına sahip olacak, son teknolojiye sahip görüntüleme cihazlarıyla donatılacak. Tamamlandığında, 318 hasta yatağı, 82 yoğun bakım yatağı, her branştan 115 poliklinik, 14 ameliyathane, 24 diyaliz yatağı, 6 doğum odası ile hizmet verecek. Acil servis 8 poliklinik, 36 müşahede yatağı ile hasta kabulü yapacak.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.