İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

​​Çalık Enerji’den Senegal’e Kombine Çevrim Santrali

Çalık Enerji Senegal’de 300 MW büyüklüğünde Cap des Biches Kombine Çevrim Santrali’nin anahtar teslim ihalesini kazandı.

Çalık Enerji, GE (General Electric) ve West African Energy arasında düzenlenen İmza Töreni, Senegal Ekonomik Planlama ve İşbirliği Bakanı Amadou Hott’un katılımı ile 3 Ekim 2020 tarihinde Senegal’in Başkenti Dakar’da gerçekleşti.

Senegal’in en büyük ve ilk kombine çevrim santrali olacak proje ile Çalık Enerji, Sahraaltı Afrika’da gerçekleştirdiği projelere bir yenisini daha eklemiş oldu. Senegal’de imzaladığı bu ilk projenin çalışmalarında emeği geçen tüm çalışanlarına şükranlarını sundular.

Çalık Enerji Genel Müdürü Onur Yücekal, burada yaptığı konuşmada, Senegal’in yerel kaynakları kullanma kapasitesini artırmak amacıyla gerçekleştirilecek 300 MW büyüklüğündeki projenin mühendislik, tedarik ve inşaat yüklenicisi olmanın gururunu yaşadıklarını söyledi. Faaliyet gösterdikleri tüm coğrafyalarda olduğu gibi Senegal’de de son teknolojiyi kullanarak enerji verimliliğini, çevre ve iş sağlığıyla güvenliğini üst düzeyde dikkate alarak çalışmalara başlayacaklarını belirten Yücekal, şunları kaydetti: “Cap des Biches Kombine Çevrim Enerji Santrali Projesi’ni Senegal ile gerçekleştireceğimiz, uzun yıllar sürmesini umduğumuz iş birliğimizin ilk adımı olarak görüyoruz. Anahtar teslim güç sistemleri alanında sahip olduğumuz tecrübelerimizi Senegal’in gazdan enerji ve yerelleşme vizyonuyla birleştirerek birlikte çalışmak için sabırsızlanıyoruz.”

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.