İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

Hilton Garden Inn Erzurum’da

Erzurum’un kalbinde yer alacak olan Hilton Garden Inn Otel’i, şehrin tarihi mekânlarına ve cazibe merkezi olan Palandöken´ e yakın mesafesiyle misafirlerine bambaşka bir deneyim sunmaya hazırlanıyor. Muhteşem konforu ve kalitesi ile Hilton Garden Inn, Erzurum´daki otel inşaatına son hızla devam ediyor. Erzurum´da temmuz ayında Vali Okay Memiş ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen´in katıldığı törenle temeli atılan Hilton Garden Inn Erzurum Otelin inşaat çalışmaları sürüyor.

31 Ekim 2021´de Bitmesi Planlanıyor

Şehrin kültürel ve turizm değerlerini, uluslararası hizmet anlayışı ile birleştirecek olan Hilton Garden Inn Erzurum, oluşturacağı katma değer ile yurtiçi ve yurt dışı turizm potansiyeli için 12.500.000 $ yatırım, 150 kişilik istihdam ile şehre yeni bir ivme kazandıracak. 174 Oda 417 yatak kapasiteli olan 5 yıldızlı projede, kapalı yüzme havuzu, fitness salonu, masaj odaları, hamam, kadın ve erkek sauna, buhar odaları ve kapalı otopark bulunmaktadır. Erzurum Enternasyonel Turizm İnşaat Taahhüt Gıda San.ve Tic. Ltd. Şti. firması bünyesindeki yatırımcıların oluşturduğu güçlü ve köklü altyapısı sayesinde gözde projenin şantiye çalışmalarına, 1 Temmuz 2020 tarihinde başlanmış olup 31.10.2021 tarihinde tamamlanması planlanmaktadır.

Kış turizminin önemli merkezlerinden Erzurum Palandöken dağına yeni bir otelin temeli atıldı. Eşsiz güzelliklere sahip Palandöken Dağı yeni bir tesise daha kavuşuyor.

İşadamları Murat Erhan – Mustafa Akyol ortaklığıyla Palandöken dağının eteğinde The Erzurum Hotel ismiyle konumlanacak olan 4 (dört) yıldızlı 71 oda 130 yataklı olacak.

Erzurum turizmine katkı sağlayacak olan bu yatırımı yapmanın heyecanını yaşayan iki ortak olan Murat Erhan – Mustafa Akyol temeli atılan otel inşaatının kalıpçısı aynı zamanda İnşaat Mühendisi olan Tahir Çağşar’ı da aralarına alarak otelin 2021 yılının Haziran ayında tamamlanacağı belirttiler.  

Temel atma töreninde katılan AK Parti Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Recep Akdağ, Erzurum Valisi Okay Memiş, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl Yakutiye Belediye Başkanı Dr. Mahmut Uçar, Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan ve davetlilerin katıldığı törenle kurdelası kesilerek temeli atıldı.

Erzurum Valisi Okay Memiş’te yaptığı konuşmada Erzurum turizmine önemli katkı sağlayacak olan böyle yatırımların, ekonomi ve istihdam bakımından şehir adına mutluluk verici olduğunu belirtti. Yatırımcılara bu girişimlerinden dolayı teşekkür etti.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.