İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

Limak İnşaat Ukrayna’da Köprü ve Yollar İnşa Edecek

Limak İnşaat ile Ukrayna Devlet Kara Yolları Kurumu (Ukravtodor) arasında, toplam 927,6 kilometre uzunluğunda yedi adet yol projesi ve Nikolayev ilinde bir asma köprü inşaatına yönelik iş birliği anlaşması imzalandı. Projelerin toplam tahmini maliyetinin yaklaşık 3 milyar dolar olduğu belirtildi. İmza töreninde Ukravtodor Genel Müdürü Oleksandr Kurbakov, Limak İnşaat Ukrayna Müteahhit Temsilcisi Mustafa Tolga Ergin yer aldı. Ukravtodor Genel Müdürü Kurbakov, törende yaptığı konuşmada, 2020 yılında Ukrayna genelinde 4 bin kilometre yol inşa edilmesinin öngörüldüğünü belirterek, “Türk inşaat firmalarının tecrübelerinden faydalanmak istiyoruz. Bugün kurumumuz ile Limak İnşaat şirketi arasında 927,6 kilometrelik yol ve stratejik öneme sahip bir köprü inşatına yönelik iş birliği anlaşması imzalandı” ifadelerinde bulundu.

Bunun Ukrayna’da şimdiye kadar tek seferde imzalanan en büyük altyapı proje anlaşması olduğunu belirten Kurbakov, “Ukrayna’ya yatırım yapacak Türk firmaları için ülkemizde büyük fırsatlar oldugunu belirtmek istiyorum. Bunu değerlendirmeleri için onları ülkemize davet ediyorum” diye konuştu.

Limak İnşaat Ukrayna Temsilcisi Mustafa Tolga Ergin, törende yaptığı konuşmada, Dnipro şehrinde yapımı devam etmekte olan metro projemize ilave olarak Ukrayna’da yapılması planlanan yol ve köprü projelerinde de inşaat faaliyetlerimizi arttırarak Ukraynaya değer katacak işler yapma hedefindeyiz” diye konuştu. Açıklamada, imzalanan anlaşmanın toplam 927,6 kilometre uzunluğunda yedi adet yol projesi ve Nikolayev ilinde bir asma köprünün inşaatını kapsadığı bilgisine yer verilirken projelerin toplam değerinin yaklaşık 3 milyar dolar olduğu kaydedildi.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.