İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

Yeni İstanbul Havalimanı Tansa’nın ürünlerini kullanıyor

Tansa Turnike Yurtiçi Satış Müdürü Murat Demirhan, Yeni İstanbul Havalimanı’nda ki hizmet ve ürünleri hakkında bilgi verdi. Yeni havalimanının yolcu girişlerinden dinlenme salonlarına, apronlardan pasaport kontrol noktalarına kadar bir çok noktada Tansa ürünlerinin olduğunu belirten Demirhan, projenin gerek İstanbul için gerekse de ülke tanıtımı açısından tüm dünyada büyük sükse yaptığını ve Türk İnşaat Sektörünün geldiği noktayı en net haliyle gözler önüne serdiğini belirtti.

Yeni İstanbul Havalimanı’nı diğer projelerinizden farklı kılan ne oldu?

Öncelikle projenin gerek İstanbul için gerekse de ülke tanıtımı açısından tüm dünyada büyük sükse yaptığını ve Türk İnşaat sektörünün geldiği noktayı en net haliyle gözler önüne serdiğini ifade etmeliyiz. Prestij ve ilgi derecesi çok yüksek ve bir çok bakımdan da emsalsiz bir proje oldu.

Tabi ki Tansa olarak bu zamana kadar gerek yurtiçi gerek yurt dışında birçok prestijli projeye imza attık. Metrolar, havalimanları, ticaret merkezleri, stadyumlar, kültürel miraslar vb. birçok alanın her birinde Tansa’ nın tercih edildiği çokça proje sayabiliriz. Ancak bu projeye verdiğimiz değer, gösterdiğimiz ilgi ve içinde yer alacak olmanın heyecanı gerçekten çok farklı bir boyuttaydı. Bu heyecanımız ve ilgimizin karşılığını da Yeni Havalimanı projesinde en çok tercih edilen marka olarak almış olduk. Tesis bünyesinde duyulan her türlü ihtiyaç ve talebe yönelik çözümlerimiz oldu. Bugün yeni havalimanında yolcu girişlerinden dinlenme salonlarına, apronlardan pasaport kontrol noktalarına kadar birçok noktada Tansa’ nın ürünlerini görebiliyorsunuz.

Yeni İstanbul Havalimanı’nda hayata geçirdiğiniz yenilikçi çözümleriniz hakkında bilgi alabilir miyiz?

Bu proje kapsamında bazı ilklere de imza attık. Daha önce kriter ve standartları karşılayacak şekilde yerli imalatı bulunmayan ve maalesef yüksek bedeller ödenerek yurtdışından ithal edilen pasaport kontrol sistemleri alanında tamamen yerli tasarım ve işçilikle çözümler ürettik. E-Gate model Pasaport Kontrol Turnikelerimiz tüm yurdışına çıkış işlemlerinizi hiçbir memur ve insan desteğine ihtiyaç duymadan kısa sürede gerçekleştirmenizi sağlıyor. Turnikeden geçiş esnasında yapmış olduğunuz pasaport kontrol, parmak izi ve fotoğraf işlemlerinin tamamı emniyetin veri tabanıyla kapalı devre sorgulama yaparak ilerliyor. Sistem size hem zaman hem insan gücü tasarrufu sağlarken aynı zamanda da hatasız bir işlem süreci sunuyor. Bütün bu ilklerin dünyadaki diğer havalimanlarından önce Yeni İstanbul Havalimanında olması ve bizim de bu sürece Tansa olarak dahil olmamız gerçekten paha biçilemez bir gurur kaynağı oldu.  

Bagaj dezenfeksiyon sistemlerimiz bulaş riskini ortadan kaldırıyor

Aynı şekilde pandemi çözümleriyle ilgili de hem havalimanında faaliyet gösteren mevcut ürünlerimiz üzerinde hem de proje kapsamında gelen taleplere yönelik çözümler üretiyoruz. Temmuz ayı itibariyle bu çözümler kapsamında LTS 100 UVC model bagaj dezenfeksiyon sistemlerimizi de aktif hale getirerek yolcuların kullanımına sunduk. X-ray cihazına entegre olabilen ürün konveyörlü bir sisteme sahip. Tamamen kapalı ve ışık sızdırmaz şeklinde tasarlanan kabin içerisinde bulunan UVC florasanlarla yolcu valizini 360 derece dezenfekte edebiliyor. Böylece bagaj ve valiz üzerindeki bulaş riskini tamamen ortadan kaldırıyor. Bu ürünün de tasarım ve yazılım çalışmaları yine Tansa’ nın kendi bünyesinde faaliyet gösteren Ar-Ge Tasarım Merkezi ve Ür-Ge Mühendislik Ofisi tarafından gerçekleştirildi. İlerleyen süreçte de pasaport dezenfeksiyonu, eşya tepsi dezenfeksiyonu, kart dezenfeksiyonu gibi nesne ve eşya hijyenine yönelik çözümlerimizi havalimanı bünyesinde kullanılırken görebileceksiniz.

Tansa olarak en büyük temennimiz ülkemizin prestij ve imajını yükseltecek, ekonomik ve toplumsal kalkınmayı hızlandıracak benzer projelerin çoğalmasıdır. Böylece bizler de bu projelere tamamen yerli ve milli çözümlerimizle katkı sağlayabilir, memnuniyetle bu gelişim sürecinin bir parçası olabiliriz. Bu da bizim için en büyük mutluluk ve gurur kaynağı olacaktır.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.