İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

Rönesans Holding “En Çok Çalışanı Olan Şirketler” arasında 1. sırada, Genel Listede 19. sırada, İnşaat Sektörü Listesi’nde 1. sırada

Rönesans Holding Türkiye, Rusya ve Hollanda başta olmak üzere, Orta Asya, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’nın da bulunduğu geniş bir coğrafyada inşaat, gayrimenkul, sağlık ve enerji alanlarında ana yüklenici ve yatırımcı olarak faaliyet göstermektedir.

Bugün toplam 28 ülkede, 64 milletten 75 binin üzerinde çalışanıyla birlikte sürdürdüğü faaliyetlerle, Türkiye’ye ve bulunduğu her yere değer katmaya devam ediyor. Ağır sanayi tesisleri, altyapı projeleri, imalat sanayi tesisleri, kimyasal ve ilaç üretim tesisleri, yiyecek ve içecek işleme tesisleri, otomotiv ve makina fabrikaları, sağlık kompleksleri ve enerji santrallerinin yanı sıra alışveriş merkezleri, ofisler, oteller, konutlar ve karma yapılar inşa ediyor.

ENR’ın ‘Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhitleri’ listesinde 28’inci, Avrupa sıralamasında ise 9’uncu müteahhitlik şirketi olarak yer almaktadır. Uluslararası müteahhitliğin zirvesinde Türkiye’yi temsil etmeye devam eden Rönesans, Türk şirketleri arasında da liderliğini sürdürüyor.

Rönesans, gelirinin yüzde 70’ini yurt dışındaki projelerden elde ediyor

Grup, 2019 ve 2020 yıllarında konsolide cirosunun (iştiraklerin ve iş ortaklıklarının elde ettiği gelirlerdeki paylar hariç) sırasıyla yüzde 70’lik (3,8 milyar $) ve yüzde 72’lik kısımlarını (3,0 milyar $) Türkiye dışındaki ülkelerden elde etti. Pandemi etkisinin azalmasıyla birlikte bu yılın sonunda yurt dışı gelirlerinin, 2020 yılına kıyasla (USD bazında), yaklaşık yüzde 15 yükselmesi beklenmektedir.

Dünyanın ilk ve en’lerinde imzası bulunan Rönesans Holding, uluslararası arenadaki başarılarını, dünyada yeni bir enerji hattı açılmasını sağlayan Yamal LNG üretim Tesisi, dünyanın en uzun demiryolu tüneli Gotthard Base, Avrupa’nın en yüksek binası Lakhta Center, dünyanın en büyük deprem izolatörlü binası İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi, Hollanda’nın en uzun kara tüneli Gaasperdammertunnel gibi geniş yelpazedeki önemli projeleriyle sürdürüyor.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.