İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

Bosch Termoteknik; 2020 TİM İhracat Şampiyonları Ödülleri’nde “İklimlendirme Sanayii Sektör Birincisi” oldu!

Bosch Termoteknik, gerçekleştirdiği ihracatla Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) 2020 İhracat Şampiyonları Ödülleri’nde “İklimlendirme Sanayii Sektör Birincisi” ödülüne layık görüldü.

Bosch Termoteknoloji, başarılı ihracat rakamlarıyla iklimlendirme sektöründe ihracatçı firmalar arasında uzun yıllardır süregelen lider konumunu bir kez daha korudu. Geçtiğimiz yıl en fazla ihracat yapan firmaların ödüllendirildiği 2020 TİM İhracat Şampiyonları Ödül Töreni’nde Bosch Termoteknik Satış Genel Müdürü Kıvanç Arman şirket ve çalışanlar adına, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’tan “İklimlendirme Sanayii Sektör Birincisi” ödülünü teslim aldı. Kıvanç Arman, görüşlerini şu şekilde paylaştı: “Bosch Termoteknik Manisa fabrikamızda müşteri memnuniyetini odağımıza alarak, ürettiğimiz kombilerin 41 ülkeye ihracatını gerçekleştiriyoruz. Her sene üretim rekorları kırarak yaptığımız bu yüksek ihracat hacmiyle hem istihdama hem de sektörün gelişimine destek oluyoruz. Bu ödülde katkısı bulunan tüm çalışma arkadaşlarımı kutluyor, bu gücümüz sayesinde ülke ekonomimize katkı sağlamaktan gurur duyuyoruz.” Bosch Termoteknik Ticari Genel Müdürü Akın Kazak sektör birinciliği için ‘‘Global ölçekte ve yüksek teknolojiye sahip Manisa’daki Bosch AR-GE Merkezi, Üretim ve Lojistik Tesislerimiz ve bütün tedarikçilerimiz ile ülke ekonomisine ve sektöre sağlanan katkının ödüle layık görülmesinden onur duyduk” diyerek görüşlerini ifade etti. Bosch Termoteknik Manisa Fabrikası Teknik Genel Müdürü Haşiman Üsküdar ise “10 milyon kombi üretim rekorumuzu kutladığımız 2021 yılında; yerli üretim yaparak dünyaya ihracat hacmimizin ödül ile taçlandırılması bizi çok mutlu etti.” diyerek görüşlerini ekledi.

Manisa Fabrikası Türkiye için önemli bir üretim ve ihracat üssü

Bosch Termoteknik Türkiye, 1000’in üzerinde çalışanı ile güçlü bir üretim kapasitesine sahiptir. Yoğuşmalı kombide pazar lideri olan Manisa Fabrikası’nda 10 milyondan fazla kombi üretilmiştir. Üretiminin %70’ini Avrupa, Kafkaslar, Orta Doğu, Körfez Bölgesi, Latin Amerika ve Uzak Doğu’daki toplam 41 ülkeye ihraç eden şirket, gerçekleştirdiği bu satışla kendi sektöründe ihracat 1.’si ve Türkiye’nin en büyük 40. ihracatçısıdır. Bosch Termoteknik Türkiye, üstün teknolojisi ve ürün portföyüne kattığı ürünlerle dünya pazarındaki konumunu her geçen yıl daha da güçlendirerek ihracat alanında ülke ekonomisi için yarattığı katma değer ve kazandığı başarıyla öne çıkmaktadır. İhracat başarısının yanı sıra Bosch Grubu’nun önemli bir üretim ve Ar&Ge üssü olan Manisa Fabrikası, dünyanın en fazla kombi üreten tesisleri arasında ön sıralarda yer almaktadır.  

Bosch Termoteknik Hakkında

Bosch Termoteknik, enerji verimli ısıtma sistemleri ile sıcak su çözümlerinde Avrupa’nın lider tedarikçisidir. 2020 yılında yaklaşık 14.000 çalışan ile 3,5 milyar avroluk (Yüzde 63’ü Almanya dışında) ciro gerçekleştirmiştir. Bosch Termoteknik, birçok güçlü uluslararası ve yerel markaya sahip olup; Avrupa, Amerika ve Asya ülkelerinde çeşitlendirilmiş ürün gamıyla üretim yapmaktadır.   

Bosch Grubu, dünyanın önde gelen teknoloji ve servis tedarikçilerinden biridir. Dünya genelinde yaklaşık 395.000 çalışana sahiptir (31 Aralık 2020 itibarıyla). Şirket, 2020 yılında 71,5 milyar avro satış gerçekleştirdi. Bosch’un faaliyetleri dört sektöre ayrılıyor: Mobilite Çözümleri, Sanayi Teknolojileri, Tüketici Ürünleri ile Enerji ve Bina Teknolojileri. Dünyanın önde gelen IoT şirketlerinden biri olarak Bosch; akıllı evler, Sanayi 4.0 ve ağa bağlı mobilite için yenilikçi çözümler sunmaktadır. Bosch, sürdürülebilir, güvenli ve heyecan verici mobilite vizyonunu takip ediyor. Şirket; sensör teknolojisi, yazılım ve hizmet alanlarındaki tecrübesi ve kendi IoT bulutunu kullanarak müşterilerine; ağa bağlı, farklı alanları bir arada bulunduran ve tek bir kaynaktan elde edilen çözümler sunabiliyor. Bosch Grubu’nun stratejik hedefi, ya yapay zeka içeren ya da yapay zeka yardımıyla geliştirilmiş veya üretilmiş olan ürünler ve çözümler ile ağa bağlı yaşamı kolaylaştırmaktır. Bosch, yenilikçi olan ve büyük bir ilgi gören ürünler ve servislerle dünya genelinde yaşam kalitesini iyileştirmektedir. Kısacası Bosch, “Yaşam için teknoloji” oluşturur. Bosch Grubu, Robert Bosch GmbH ve yaklaşık 60 ülkedeki yaklaşık 440 bağlı kuruluşu ve bölge şirketinden oluşmaktadır. Satış ve servis ortakları dahil edildiğinde, Bosch’un küresel üretim, mühendislik ve satış ağı neredeyse dünyadaki tüm ülkeleri kapsıyor. Dünya genelinde 400’den fazla lokasyonuyla Bosch Grubu, 2020 yılının ilk çeyreğinden beri karbon nötrdür. Şirketin gelecekteki büyümesinin temeli, yenilikçi gücüdür. Bosch, dünya genelinde yaklaşık 129 lokasyonda araştırma ve geliştirme alanında yaklaşık 73.000 çalışana sahiptir ve bunların arasında 34.000 civarı yazılım mühendisi bulunmaktadır.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.