İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden

Irak’ta Silenta Extreme ve Silenta Premium’a Büyük İlgi

GF Hakan Plastik, Irak’ın en büyük inşaat endüstrisi fuarı “Construct Iraq” fuarına katıldı. Üstyapı ve altyapı ürünlerinin sergilendiği stantta en ilgi gören ürünler Silenta Extreme ve Silenta Premium oldu.

24-26 Mayıs 2022 tarihleri arasında Erbil Uluslararası Fuar Merkezi’nde dördüncü kez gerçekleştirilen Contruct Iraq, bölgenin en etkili inşaat endüstrisi fuarı durumunda. 7.889 profesyonel alıcı ve satın almacı karar merciinin ziyaret ettiği fuarda GF Hakan Plastik, üstyapı ve altyapı ürünleri ile yer aldı. Ayrıca GF Global’in U-PVC ve PE100 ek parçaları da sergilenen ürünler arasındaydı.

Özellikle Silenta Ürün Grubu’ndan halojen içermeyen ve yanmaya karşı dayanıklı atık su sistemi GF Silenta Extreme ile 4 l/s debide 13 dB(A) ses geçirgenliğine sahip Silenta Premium, hakkında en fazla soru sorulan ve ilgi gören ürünler oldu.

Gerek Erbil, Bağdat, Kerkük ve gerekse diğer bölgelerden ziyarette bulunan potansiyel müşteri adaylarıyla buluşmayı hedefleyen GF Hakan Plastik, fuar katılımıyla Türkiye’de üretim yapan bir marka olmasının yanı sıra kalitesi ve GF marka değerini, ziyaretçilere aktarma imkanı buldu. Halihazırda proje alanında Irak’ta başarılı çalışmalar yürüten marka, devam eden büyük projeler ve çalışma aşamasında olan yeni projeler için de başarılı bir fuar süreci geçirdi.

GF Hakan Plastik, ihracat hedefleri doğrultusunda önümüzdeki dönemde Nijerya ve Özbekistan’da da fuar katılımları gerçekleştirecek.

GF Hakan Plastik

Georg Fischer, 1802 yılında kurulmuş İsviçre merkezli bir firmadır. 3 ana iş kolunda faaliyet göstermektedir: GF Piping Systems (Boru sistemleri), GF Casting Solutions (Hafif Döküm Çözümleri) ve GF Machining Solutions (Talaşlı İmalat Çözümleri). 34 ülkede 57 üretim tesisine ve yaklaşık 15.000 çalışana sahiptir. GF Piping Systems, plastik ve metalden yapılmış boru sistemleri konusunda dünyadaki lider kuruluşlardan biridir. GFPS, su ve gazın sanayi, kamu hizmetleri ve yapı teknolojisi içinde güvenli bir şekilde taşınması için sistem çözümleri ve yüksek kaliteli bileşenler üretmektedir. 3 ana gruba sahip GFPS, üst yapı, alt yapı ve endüstriyel alana yönelik ürünler sunmaktadır.  1965 yılında kurulan Hakan Plastik, yenilikçi yapısı ile plastik boru sistemleri alanında lider markalardan biridir. Türkiye’de sessiz boruyu ilk üreten firmadır.  2013 yılında gerçekleşen satın alma ile GF Hakan Plastik markası ile plastik boru sektöründe hem iç pazarda hem de ihracat alanında çalışmalarına devam etmektedir.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.