İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

Galataport, İklimlendirmede İmbat Çatı Tipi Klima’yı Seçti

Dünyanın en büyük destinasyon projelerinden biri olarak görülen iddialı şehir projesi Galataport İstanbul, iklimlendirme için İmbat İklimlendirme ve Soğutma Sistemleri’ni seçti.

Karaköy’ün 1,2 km’lik sahil şeridine, iki yüz yıl sonra erişim imkanı verecek olan Galataport İstanbul projesi; turizmden kültür sanata, gastronomiden alışverişe kadar hayatın her alanında yepyeni bir destinasyon merkezi haline gelecek. 2020 yılının Mayıs ayında açılması beklenen projede İmbat, çatı tipi kliması ile ideal iklim koşullarını sağlayacak.
Projenin Avlu-1, Avlu-2 ve Avlu-3 alanlarının iklimlendirmesini sağlamak için İmbat’ın %100 yerli tasarıma sahip çatı tipi paket klima cihazları tercih edildi. İmbat’ın enerji ekonomisi sağlama özelliğiyle ön planda olan dört adet çatı tipi kliması projede; yüksek enerji geri kazanımı sağlama, rotorlu ısı geri kazanımı, EC plug fan, inverter scroll kompresör, evaporatör yüzeyi epoksi kaplama, su soğutmalı kondenserli heat pump özellikleriyle sağlıklı ve ideal iklimi sunacak.
Projenin özgün yapısının bozulmaması adına, proje için belirlenen ürün modelinin tasarımını ölçü ve yerleşim sınırlamaları doğrultusunda yeniden ele alan İmbat, özel bir projeye özel bir ürün tasarımı hazırlayarak üretimde sunduğu tasarım esnekliği ile projeye avantaj sağlamaktadır.
7-350 kW kapasite aralığında, 65.000 m3/h debiye çıkan, tamamı A ve B enerji sınıfında yer alan İmbat çatı tipi klimalarda çevreci akışkan R410a kullanılmaktadır. Opsiyonel olarak da oldukça geniş seçenekler ile beklentileri karşılayan İmbat çatı tipi klima cihazlarının başlıca opsiyonel özelliklerini; %100 taze hava oranında çalışabilme ve oranı %0-%100 arasında otomatik olarak ayarlayabilme, plakalı ısı geri kazanımlı modeller, EC fanlı modeller ile değişken hava debisi ve düşük enerji harcaması, sıcak sulu buharlı veya elektrikli ısıtma, doğal gazlı ısıtma, CO2 iç hava kalitesi kontrolü, termal veya entalpik free cooling (ekonomizör), üç kademe filtrasyon imkanı (G4+F7+F9), dijital veya inverter scroll kompresörler, evaporatör ve kondenser yüzeyi hidrofilik/epoksi kaplama, su ve deniz suyu soğutmalı modeller olarak saymak mümkündür.

Türkiye’de tasarlanan ilk Eurovent sertifikalı çatı tipi klimanın da sahibi olan İmbat, %100 yerli sermayeyle kendi özgün ürün tasarımlarını hazırlamakta ve kendi üretimini gerçekleştirmektedir. İmbat, Türkiye ve yurt dışına ulaştırdığı yüksek verimli ürünleriyle hem projelere hem de dünyaya kazanç sunmaktadır.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.