İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

Form, Anadolu’da kız çocuklarının geleceğine yatırım yapıyor

İklimlendirme sektörünün öncüsü Form Şirketler Grubu, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği iş birliğiyle “Anadolu’da Bir Kızım Var Öğretmen Olacak” projesi kapsamında lise öğrenimi boyunca 60 kız öğrenciyi destekliyor.

Türkiye’de 55 yılı aşkın süredir iklimlendirme sektörünün en güvenilir ve köklü firmalarından olan ve sektöre katma değer yaratan Form Şirketler Grubu, Anadolu’da kız çocuklarının eğitimine destek vererek Türkiye’nin ve kadınların geleceğine de yatırım yapıyor.

Form Şirketler Grubu İnsan Kaynakları Grup Müdürü Lale Çalışkan Tok konuya ilişkin yaptığı açıklamada sektörün öncüsü bir kurum olarak erkek egemen addedilen iklimlendirme sektöründe bu yaklaşımı değiştirmek ve kadın istihdamını artırmak adına uzun süredir ciddi bir çaba içinde olduklarını kaydetti. Lale Çalışkan Tok açıklamasına şöyle devam etti: “Türkiye, her ne kadar fen, teknoloji, mühendislik ve matematik (STEM) alanındaki kadın oranı yüzde 37 ile Avrupa’nın yüzde 20 olan ortalamasının çok üstünde olsa da bu oranlar yeterli seviyede değil ve henüz iş hayatına yansımıyor. Özellikle kız çocuklarının lise eğitimi başta ekonomik olmak üzere çeşitli nedenlerle sekteye uğruyor. Kız öğrencilerin daha uzun süreler eğitim alabilmesi için lise öğreniminde ciddi ölçüde desteklenmesi gerekiyor. Biz de bu konuda elimizi taşın altına koyarak kız çocuklarının lise öğrenimine devam edebilmesi için ÇYDD’nin geliştirdiği bu projeye destek veriyoruz. Kız çocuklarının geleceğine yatırım yapmanın orta ve uzun vadede iyi eğitimli, ekonomik özgürlüğü olan bireyler yetiştirerek Türkiye’nin geleceğine yatırım yapmak olduğunu düşünüyoruz. O nedenle bu konudaki çabamızı sürekli olarak biraz daha büyütmek ve kadınların eğitime ve özellikle STEM alanında istihdama katılımını artırmak istiyor, çabamızın aynı zamanda sektörümüze de örnek olmasını arzu ediyoruz.”

Form Şirketler Grubu Hakkında

1965 yılında kurulan Form Şirketler Grubu, grup bünyesinde yer alan 4 bağımsız firmasıyla merkezi, bireysel iklimlendirme ve endüstriyel uygulamalar alanında, yaşam kalitesini arttıracak cihazların üretim, satış ve satış sonrası faaliyetlerini sürdürmekte; rezidanslardan otellere, okullardan hastanelere her tür bina, iş merkezi, fabrika ve alışveriş merkezleri için iklimlendirme sistem çözümleri sunmaktadır. Form Şirketler Grubu’nun merkez ofisi Maslak İstanbul’dadır. Ankara, Antalya, Adana, İzmir ve Bursa’da bölge müdürlükleri bulunmaktadır. Klima faaliyetlerinde merkezi klima sistemleri, VRF, split ve multi split klima cihazları temin eden Form Şirketler Grubu, aynı zamanda yerli imalat olarak günışığı aydınlatma sistemleri, doğal havalandırma-duman tahliye üniteleri, evaporatif soğutucular, fancoiller, ısı pompaları ve imzalanan lisans anlaşması kapsamında Lennox marka paket klimalar üretmektedir.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.