İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

İş Leasing de TurSEFF programına dahil oldu

Türkiye’nin önde gelen finansal kiralama şirketlerinden biri olan İş Leasing de TurSEFF programına dahil oldu.

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) tarafından İş Leasing’e sağlanan toplam büyüklüğü 40 Milyon Euro olan fon, TurSEFF programı dahilinde yenilenebilir enerji ve kaynak verimliliği yatırımlarının finansmanında kullanılacak. Yenilenebilir enerji finansmanında lider kuruluşlardan biri olan İş Leasing, TurSEFF’le birlikte kaynak verimliliği yatırımlarında da öncü bir rol üstlenerek Türkiye’nin sürdürülebilirlik vizyonuna katkı sağlamaya devam edecek.

TurSEFF finansmanı, normal leasing ve kredilerden farklı olarak firmalara danışmanlık desteğiyle birlikte sunuluyor. İş Leasing’ten TurSEFF kapsamında finansman kullanan firma ve kurumlar, TurSEFF teknik ekibinden mühendislik, finans, pazarlama gibi alanlarda danışmanlık desteği alabilecekler. TurSEFF danışmanlık destekleri Avrupa Birliği (AB) tarafından finanse ediliyor.

EBRD tarafından geliştirilen ve 2010 yılından beri uygulanmakta olan TurSEFF programı kapsamında bugüne kadar 1800’den fazla projeye 665 milyon Euro’yu aşan finansman sağlanarak 1.1 milyon aracın yıllık karbon emisyonuna eşdeğer sera gazı salımının önüne geçilmiş oldu.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.