İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

thyssenkrupp Asansör Başakşehir-Kayaşehir Metro Hattı Projesi’nde

thyssenkrupp Asansör, metro hattı projelerine bir yenisini daha ekledi. Daha önce İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın inşa ettiği birçok metro hattının mobilitesini sağlayan firma, şimdi de Başakşehir-Kayaşehir Metro Hattı’na 23 asansör, 44 yürüyen merdiven ve 4 yürüyen bant tedarik ederek, İstanbulluların hızlı, güvenli ve konforlu bir şekilde yolculuk yapmasına imkan tanıyacak.  

Konuyla ilgili açıklama yapan thyssenkrupp Asansör CEO’su Artuğ Özeren, “Yaklaşık 1 milyar TL’lik yatırım bedeli olan, lokasyonu dolayısıyla çok önemli ve kritik bir alana hizmet edecek böylesine önemli bir hatta, ürün ve teknolojimizle hizmet vermekten son derece mutluyuz. Projede yüksek taşıma kapasiteli, 7/24 çalışmaya uygun, uzun ömürlü ve yüksek güvenlikli asansör, yürüyen merdiven  ve yürüyen bantlarımız görev alacak. Ürünlerimiz bu özellikleriyle, proje şartnamesinin teknik ve güvenlik maddelerini karşılarken aynı anda metro hattının yoğunluğuna da kesintisiz cevap verebilecek. Talep edilen ürünleri teknik ve teknolojik açıdan karşılayabilmenin yanı sıra metro projelerindeki tecrübemiz bizi bu projede de öne çıkardı” dedi.

thyssenkrupp Asansör CEO’su Artuğ Özeren

Özeren, sözlerine şöyle devam etti: “ Lokal ve global tecrübelerimizin yanı sıra, son yıllarda ilk fazını tamamladığımız Kabataş-Mecidiyeköy-Mahmutbey, kurulumları devam eden Ataköy-İkitelli, Bakırköy İDO-Kirazlı metro hatlarında edindiğimiz tecrübeyi bu hatta da kullanarak İstanbulluların sorunsuz, güvenli ve kesintisiz mobilitesini sürdüreceğiz. 2021 yılının son çeyreğinde kurulumlarını gerçekleştirmeyi hedeflediğimiz ekipmanlarımızla İstanbul’a ve ulaştırma sektörüne referans bir proje daha bırakacağız.”

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.