İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

“Hedefimiz Türkiye’nin gizli cevheri boru ekonomiye kazandırmak”

Türkiye, yeryüzündeki bor kaynaklarının %73’ünü topraklarında bulundururken bor yalnızca temizlikte değil, sağlıktan beslenmeye, cilt bakımından takviye gıdaya kadar yüzlerce farklı alanda kullanılıyor. Tıbbi devrim gerçekleştirme ilkesiyle yola çıkan Medirevo, tüm Ar-Ge çalışmalarını ve yatırımlarını bu “milli cevher”e adadı. Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek bor ile keneviri bir araya getiren bir kompleks geliştiren Medirevo’nun Yönetim Kurulu Başkanı Devrim Hamaratlar, “Bor geleceğin cevheridir. Birçok alanda fayda sağladığı bilinmektedir. Boru, çay ve kahveye bile ekledik. Türkiye olarak bu cevheri ekonomiye kazandırmalıyız” dedi.

Dünya yer altı kaynaklarının azalmasıyla karşı karşıya kaldığı bu dönemde, var olan kaynakların doğru kullanılmasının önemi her geçen gün artıyor. Son yıllarda en fazla dikkat çeken kaynak ise bor madeni oldu. Türkiye dünya bor rezervlerinin % 73’üne sahip olurken bu madeni en iyi işleyenler arasında Medirevo şirketi yer alıyor. “Milli cevheri hazineye çevirme” ilkesiyle yola çıkan Medirevo, tüm Araştırma-Geliştirme çalışmalarını ve yatırımlarını bu alana adadı ve 70’ten fazla özel ürün geliştirdi.

Şampuan

Bor ile kenevirden çay ve kahve

Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek bor ile keneviri bir araya getiren Medirevo, “BORKEN Complex 124” olarak adlandırdıkları bileşiği; saç dökülmesini engelleyen şampuandan cilt yenileyen kremlere, temizlik ürünlerinden diş macununa kadar farklı ürünlerde kullandı. Türkiye’nin önünü açacağı düşünülen hammaddede dışa bağımlılığı azaltacak bu adımı, “Medikal Devrim” olarak tanımlayan Medirevo Yönetim Kurulu Başkanı Hamaratlar, “Borun işlenmesi, ülkemizin geleceği için oldukça önemli bir adım. Bu nedenle bor ile keneviri, milletimiz için birlikte kullandık. 70 çeşit ürün sunuyoruz” şeklinde konuştu.

Çay

Bor ve kenevir bir araya geldiğinde gıda, içecek, kozmetik, kişisel bakım, gıda takviyesi ve alternatif sağlık ürünü olarak kullanılabileceğini kaydeden Hamaratlar şöyle devam etti: “Borun hem genel sağlık hem de beslenmede faydaları saymakla bitmez. Bugüne kadar ulusal ve uluslararası alanda yüzlerce makalede bor maddesinin insan sağlığına iyi geldiğine dair veriler yayınlandı. Biz de bu ilkeden yola çıkarak boru ve yine tarihin en eski bitkisel hammaddesi olan keneviri birleştirdik. Kompleksi çay ve kahveye bile ekledik. Bu bizim hayalimizdi.”

Kahve

Kışa borlu gıdalarla girin

Medirevo Yönetim Kurulu Başkanı Devrim Hamaratlar, borun sağlık alanında birçok faydasının bilindiğini bu nedenle de hem kış aylarına sağlıklı girmek hem de virüslere karşı korunmak için çok sayıda takviye gıda geliştirdiklerinin altını çizdi. İçerisinde bulunduğumuz bu zor günlerde kalsiyum, fosfor, D vitamini, magnezyum ve benzeri çok sayıda vitamin içeren bor ve kenevir tohumu yağı ile hazırlanan destekleyici ürünler, bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı oluyor.

Gelecekte bu ürünlere yenilerini eklemeyi hedeflediklerinin altını çizen Hamaratlar, “En temel amacımız bor zengini ülkemizde bu madeni ekonomiye katkı sağlayacak şekilde işlemek ve kullanmak” dedi.

c Vitamini

Medirevo Hakkında: Dünyanın bor kaynaklarının %73’üne sahip Türkiye topraklarında, “milli cevheri hazineye dönüştürmek” mottosuyla yola çıkan “dünyanın ilk ve tek” bor madeni ile kenevir tohumu yağını bir araya getiren marka olma özelliği taşıyan Medirevo, doğrudan satış ve üretim sektöründe iddialı ürünler geliştirmiş deneyimli ve uzman ekibi ile 2019 yılı sonunda kuruldu. Sayısız faydası bulunan bor ve kenevir tohumu yağını bir araya getirerek 70 çeşit ürüne imza atan firma, doğrudan satış sektöründe ülkenin en büyük ve güçlü markası olmayı hedeflemektedir. Türkiye’nin önünü açarak hammaddede dışa bağımlılığı azaltmak ve Medical Revolution “Medikal Devrim” için piyasaya adımını atan Medirevo, global alanda dünya lideri olmayı amaçlamaktadır. Dünyada bor ve kenevir tohumu yağını aynı anda beslenme desteği, kozmetik, deterjan ve gıda sektöründe değerlendiren ilk ve tek doğrudan satış firmasıdır.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.