İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

Mükemmeliyet Merkezlerinden biri Aydın’da olacak

      Sağlık Bakanlığı, ileri tıp teknolojileriyle donatılan, yüksek düzeyde nitelikli tedavi imkânı sunan şehir hastanelerinden bir yatırım halkasını da Aydın’da gerçekleştiriyor. 950 yatağa sahip olacak hastane her alanda uzman sağlık personeliyle hizmet verecek.

         Çok eski yüzyıllardan bu yana birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, bereketli toprakları, turizm alanında Türkiye’nin önde gelen kentlerinden biri olan Aydın şimdi sağlık turizminde atağa geçmeye hazırlanıyor. Yeni sağlık yatırımlarıyla birlikte sadece Aydın’a değil civar illere, yurtdışından gelecek hastalara da şifa sunacak.  Tam donanımlı ameliyathaneleri, yüksek yatak ve yoğun bakım kapasitesi, diyaliz yatakları, uluslararası standarttaki laboratuvarları ile Aydın, sağlık hizmet sunumunda gücüne güç katacak.

      8 farklı branşta hastanenin yer alacağı sağlık kompleksi 264 bin metrekare kapalı alana sahip olacak. Genel hastanede 140, çocuk hastanesinde 82, ortopedi-nöroloji hastanesinde 60, kadın doğum hastanesinde 41, KVC hastanesinde 50, onkoloji hastanesinde 40, fizik tedavi ve rehabilitasyon hastanesinde 20, psikiyatri hastanesinde 40 yatak bulunacak.  Her branştan 274 poliklinikte hasta kabulü yapılacak. Tamamlandığında 30 ameliyathane, yetişkin ve yeni doğan dahil 229 yoğun bakım yatağı, yetişkin ve çocuk dahil 50 diyaliz yatağı ile hizmet verecek. Son teknolojiye sahip görüntüleme cihazlarının yer alacağı şehir hastanesinde 6 yataklı iyotlu tedavi ünitesi, 60 yataklı palyatif servis, 8 yataklı yanık kliniği ile nitelikli tedavi olanağı sunacak.

İhale Hakkında;

​​​Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından 15 Eylül 2020 tarihinde ihalesi yapılan Aydın 950 Yataklı Şehir Hastanesi (Devlet Hastanesi) Yapım İşi ihalesini kazanan firma ile 04.11.2020 tarihinde sözleşme imzalandı. 1.360.970.290,58 TL yaklaşık maliyetli işi 976.424.000,00 TL bedel ile Kolin İnşaat + Zey Yapı İş Ortaklığı aldı. İşin süresi 750 takvim günüdür.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.