İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

Bitlis 2 Sağlık Yatırımı daha kazanıyor

               

Bitlis’in sağlık hizmetleri alanında çok daha üst seviyelere çıkmasını sağlayacak yeni yatırımlar artarak devam ediyor. Bitlis’in Ahlat ilçesinde mevcut hastaneye ek 50 yataklı hastane ile Tatvan ilçesinde yenilenen 50 yataklı hastanenin yapım aşamasında sona gelindi.

              Sağlık Bakanlığı, Türkiye’nin tüm bölgelerinde artan yatak sayısı ihtiyacına göre yaptığı planlamaları bir bir hayata geçiriyor. ‘Herkesin sağlık hakkına kolaylıkla ve yüksek hizmet kalitesiyle eriştiği bir Türkiye’ vizyonuyla hareket eden Sağlık Bakanlığı, mevcut hastaneleri fiziksel olarak iyileştirip, yeni yatırımları gerçekleştirmekle kalmıyor, son teknolojiye sahip görüntüleme cihazları, uluslararası standartlarda laboratuvarlar, ameliyathaneleri, nitelikli hasta odaları ile nicelik ve nitelik anlamında sağlık hizmet kalitesini günden güne yükseltiyor.

            Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından proje, yapım ihale süreçleri tamamlandıktan sonra inşaat aşamasına geçilen Bitlis’in iki farklı ilçesindeki hastaneler tamamlanmak üzere. Ahlat ilçesinde hizmette olan hastaneye ek olarak 50 yataklı ek bina yapılıyor. İnşaat aşamasında sona yaklaşılan hastanede toplam 44 nitelikli hasta odası bulunuyor. Özellikli birimlerin de yer alacağı ek bina tamamlandığında diyaliz ünitesi 8 yatak, palyatif servis 5 yatak, yanık kliniği 2 yatakla hizmet verecek.

            Tatvan ilçesinde ise mevcut Tatvan Devlet Hastanesi’nde renovasyon çalışması yapılarak, yenilendi, güçlendirildi. 50 yataklı hastanede 27 nitelikli hasta odası, 1 ameliyathane, yoğun bakımda 8 yatak, palyatif serviste 4 yatak yer alıyor. Son teknolojiye sahip görüntüleme cihazlarıyla hizmet verilecek hastanede 16 poliklinikte hasta kabulü yapılacak. 2 poliklinikle hizmet verecek acil serviste ise 18 müşahede yatağı yer alacak.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.