İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

Konya’nın Sağlık Üssü Hizmete Açıldı

Konya’nın sağlık üssü Konya Şehir Hastanesi’nin açılış töreni Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Erdoğan, 240 yoğun bakım yatağı, 49 ameliyathane, 17 yanık ünitesi ile hastanenin iftihar vesilesi bir eser olduğunu ifade etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan


Sadece bulunduğu kente değil bölgeye de kesintisiz hizmet verecek, en son teknolojiyle donatılan Ağustos ayında hasta kabulüne başlayan Konya Şehir Hastanesi açıldı. Törende konuşan, Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehir hastanelerinin sağlık hizmetlerinde zirve noktasını oluşturduğuna dikkat çekti. Hastanenin ilk etapta 838 yataklı olarak planlandığını anımsatan Erdoğan, ‘Biz bu kapasitenin Konya için az olduğunu görerek temel atma töreni sırasında talimatımızı verdik ve hastanemizin yatak sayısını 1.250’ye çıkarttık. Hastanemiz, 240 yoğun bakım yatağı, 49 ameliyathane, 17 yanık ünitesi ile iftihar vesilesi bir eser’ dedi. Erdoğan, hastanenin Ağustos ayında hasta kabulüne başladığını, geçen ay 100 bin kişiye hizmet verdiğine dikkat çekerek, ‘Bu durum, yapılan yatırımın isabetinin işaretidir. Bugün ilk etabın açılışını yapıyoruz. İnşallah kalan kısmı da yılbaşından hemen sonra hizmete sunacağız’ şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı konuşmasının ardından hastaneden iki farklı noktadan yapılan canlı bağlantılarla, ameliyat olan bir hasta ile görüştü, geçmiş olsun dileklerini iletti. Hekimlerle de canlı bağlantı aracılığıyla görüşen Cumhurbaşkanı Erdoğan, çalışmalarıyla ilgili ve özellikli birimlerden biri olan hibrit ameliyathane hakkında bilgi aldı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca

Koca: ‘Türkiye sağlıkta çağ atladı’
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, törende yaptığı konuşmada, sağlık sistemi güçlü olan bir ülkenin geleceğinin de teminat altında olduğunu ifade etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önderliğinde Türkiye’nin sağlıkta çağ atladığı bir dönem yaşandığını dile getiren Bakan Koca, Konya Şehir Hastanesi’nin, şehir hastaneleri zincirinin 16’ncı halkası olarak hizmete sunulduğunu kaydetti. Koca, şehir hastanesinin Anadolu’nun merkezinde sağlık hizmetinin, eğitiminin ve araştırmalarının önemli bir merkezi olacağına dikkat çekerek, şunları söyledi:  “Konya ve civarına yönelik olarak önemli bir ihtiyaca cevap vermesini beklediğimiz 421 bin metrekare kapalı alana sahip 1.250 yataklı hastanemiz, yüksek teknolojiyle donatılmış 49 ameliyathane, 240 yoğun bakım yatağı ile hizmet verecek. Aynı anda 334 poliklinikte hasta muayene edilebilecek. Şehir hastanemizin devreye girmesiyle diğer hastanemiz pandemiye ayrılmış ve şehrimizde hızlı bir rahatlama oldu.”

Konuşmaların ardından, Cumhurbaşkanı Erdoğan, eşi Emine Erdoğan, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca katılımcılarla açılış kurdelesini kesti.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.