İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

Yozgat’ın 196 Projesine 89 Milyon TL’lik KOP Desteği

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile Yozgat Valiliği arasında 2021 Yılı KOP KÖSİP (Küçük Ölçekli Sulama İşleri Programı) destek protokolü imzalandı.

Yozgat Valiliğinde düzenlenen imza töreninde konuşan Yozgat Valisi Ziya Polat, KOP’un Yozgat’ta 2016-2021 yılları arasında 196 projeye 89 milyon 650 bin 793 lira hibe desteği sağladığını belirtti. En büyük desteği 59 milyon 443 bin 117 lira ile 36 adet KÖSİP projesinin aldığını aktaran Polat, “2021 yılı KOP Mali Destek programı kapsamında bu yıl toplamda 3’ü KÖSİP olmak üzere 15 projeye 11 milyon 338 bin lira destek verilecek.” dedi.

Polat, kentin tarım ve hayvancılık bölgesi olduğunu vurgulayarak, “Kurak bir yıl geçiriyoruz. Su kullanımının çok önem arz ettiği zamanda sularımızı korumamız gerekiyor. En azından vahşi sulamadan vazgeçip kapalı sistem ve saatli sulamaya geçmemiz gerekiyor. Yaptığımız tesislere artık saatte koymaya başladık. Kıt kaynakları en iyi şekilde kullanmamız lazım.” dedi.

KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Mahmut Sami Şahin de Yozgat’ın hem tarım hem hayvancılık alanında önde olan illerin başında geldiğini ifade ederek, “KOP olarak Yozgat’ta yaklaşık 7 milyon 200 bin lira civarında sulamayla alakalı KÖSİP projelerine desteğimiz olacak. Sadece sulama değil bunun haricinde eğitim, sağlık, kültür ve turizmle alakalı bölgemizden gelecek olan projeleri de değerlendirme kapsamına alıp bölgeye mali destek vermeye çalışacağız. Projeleri hazırlamada emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Vali Polat ve KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Şahin protokolü imzaladı. İmza törenine Tarım ve Orman İl Müdürü Tanju Özkaya ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Nazif Yılmaz katıldı.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.