İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

Yeni Yusufeli ilçesi içmesuyu projesi çalışmaları devam ediyor

DSİ Artvin’de yaptığı yatırımlarla Çoruh Nehrine altın gerdanlıklar takmaya, vatandaşlarımıza içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerde ki taşkın riskini azaltmaya, karayolları ve köy yollarını yeniden inşa etmeye, tarihi eserleri korunmaya, enerji ve telefon hatlarını yenilemeye, gölet ve sulama işleri de yapmaya devam ediyor.

Tamamlandığında Ülkemizin en yüksek barajı olacak olan Yusufeli Barajının göl sahasında kalacak olan Yusufeli İlçesi Yeni Yerleşim Yeninde Modern bir İlçe olarak inşa ediliyor. DSİ tarafından geliştirilen Yeni Yusufeli İlçesi İçmesuyu Projesi ile Yeni İlçe Merkezinin içme, kullanma ve sanayi suyu problemi çözülüyor.

Yeni Yusufeli İlçesi İçmesuyu İsale Hattı işi kapsamında çalışmalar devam ediyor. Proje kapsamında Tekkale Deresinin 1.365 metre kotundan alınacak 42,17 lt/sn debisindeki su 9.500 m Ø 250 mm çelik boru ile isale hattı, 4.500 m Ø 160 şebeke hattı, 1 adet regülatör, 1 adet 2.000 m³ su deposu, 5 adet tahliye, 10 adet vantuz, 7.500 m isale hattı servis yolu ve sanat yapıları yapılarak Yeni Yusufeli İlçe Merkezine getirilecek ve İlçe Merkezi ile Tekkale Köyü Yeni Yerleşim Yerinin içme, kullanma ve sanayi suyu ihtiyacı karşılanacak.

Bugüne kadar isale hattı güzergahında kazı çalışmaları devam etmekte olup; işin fiziksel geçekleşmesi % 20 seviyesindedir.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.