İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

Yahyalı ile Bünyan Devlet Hastanesi’nin yapım aşamasında sona yaklaşıldı

Kayseri ihtiyaç duyduğu yeni sağlık yatımlarına kavuşuyor. 2018 yılında sağlıkta hizmet kalitesini zirveye çıkaran şehir hastanesinin ardından, Bünyan ve Yahyalı ilçelerinde iki hastanenin yapımında son aşamaya gelindi.

Kayseri’de birinci ve ikinci basamakta hizmet verecek, kentin genelinde çok daha modern, konforlu, son teknolojiye sahip tıbbi cihazlarla hizmet verecek sağlık yatırımlarının inşaatı devam ediyor. Bu yatırımlardan Yahyalı Devlet Hastanesi ile Bünyan Devlet Hastanesi’nin yapım aşamasında sona yaklaşıldı. Yahyalı ilçesinde sağlıkta hizmet kalitesini daha ileri taşıyacak devlet hastanesi 94 yataklı olacak. Nitelikli hasta odalarının 44’ü iki kişilik, 6’sı tek kişilik olarak planlandı. Her branştan 23 poliklinik, 4 ameliyathane, 8’i yetişkin 4’ü yeni doğan olmak üzere 12 yoğun bakım yatağı, 3 doğum salonu ile hizmet verecek. Özellikli birimlerden diyaliz ünitesi 14 yatak, yanık kliniği 2 yatakla hasta kabulü yapacak. 2 polikliniğin yer alacağı acil servis ise 18 müşahede yatağı ile hizmet verecek.

Hız kesmeden devam eden sağlık yatırımlarından bir diğeri Bünyan ilçesinde. 75 yataklı yeni devlet hastanesi tamamlandığında 31 poliklinikte, tüm bölümlerde hasta kabul edilecek. Nitelikli hasta odaları, son teknolojiye sahip görüntüleme cihazları, ameliyathaneleri, özellikli birimleri ile ilçenin tüm sağlık ihtiyaçlarını karşılayacak. Bünyan Devlet Hastanesi 4 ameliyathane, 6’sı yetişkin 4’ü yeni doğan olmak üzere 10 yoğun bakım yatağı, 2 doğum salonu ile hizmet verecek. 18 müşahede yatağının yer alacağı acil servis 2 poliklinikte hasta kabulü yapacak. Özellikli birimlerden diyaliz ünitesi 12 yatak, yanık kliniği 2 yatakla hizmet verecek.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.