İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

TÜGİAD Ankara’da Zafer Yıldırım yeniden başkan

TÜGİAD Ankara’nın 11. Dönem Olağan Genel Kurulu gerçekleşti; Zafer Yıldırım güven tazeledi

Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Ankara Şubesi’nin 11. Olağan Genel Kurulu maske ve sosyal mesafe tedbirleri kapsamında Sheraton Otel’de gerçekleşti. TÜGİAD Ankara 10’uncu Dönem Başkanı olan ve tek aday olarak seçimlere giren Zafer Yıldırım, güven tazeleyerek yeni dönemde de Yönetim Kurulu Başkanı seçildi.

 İş dünyasını ve sivil toplum kuruluşlarını bir araya getiren toplantıya TÜGİAD Ankara Yönetim Kurulu ve üyelerinin yanı sıra Ankara Vergi Dairesi Başkanı Yüksel Duman, Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, TÜGİAD Genel Başkanı Nilüfer Çevikel, TÜGİAD Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Ali Yücelen ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katılım gösterdi.

35 yıldır faaliyetlerini sürdüren, ülke genelinde 800’ü aşkın üyesi bulunan, 60’ın üzerinde sektörü temsil eden ve Türkiye’deki ilk ulusal ve tek uluslararası genç iş insanları derneği olan TÜGİAD’ın Ankara Şubesi Başkanı Zafer Yıldırım konuşmasına 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayarak başladı. Gerek genel merkez olarak, gerekse şube başkanları olarak kadın üye sayısını arttırmak için yürütülen yoğun çalışmalardan bahseden Yıldırım ‘’TÜGİAD Genel Başkanımız Nilüfer Çevikel’in de desteğiyle yeni dönemde kadın üye sayımızı artırmak için gayret göstermeye devam edeceğiz’’ dedi.

2018 tarihinden itibaren yönetim kurulu üyelerinin istek, çalışma ve destekleri ile adından söz ettiren bir TÜGİAD Ankara yaratmak için büyük bir uğraş verdiklerini ifade eden Yıldırım şunları kaydetti:

‘’Bu süreçte, üyelerimiz ile olan irtibatlarımızı en üst seviyeye çekmenin ve üye networklerini geliştirmenin yanı sıra, şubemizin zaman içerisinde gelenekselleştireceğine inandığım kimi büyük projeleri de hayata geçirdik. TÜGİAD Ankara Ticari Etkileşim Fuarı (TATEF) adını verdiğimiz etkinliğimiz ile Ankara’daki çeşitli sektörleri bir araya getirme fırsatı yakaladık. ‘Fikrinle İz Bırak’ isimli yarışmamız vesilesiyle Atılım Üniversitesi’nin de ortaklığı ile gelişen teknolojilere iş insanları olarak kayıtsız kalmadık ve kabiliyet sahibi arkadaşlarımızı ödüllendirdik. Pandemi döneminde gerçekleştirdiğimiz maddi ve ayni yardımlarla süreçte biz de elimizi taşın altına koyduk. Şubemizin bugüne kadar gerçekleştirdiği ve devamında fayda gördüğümüz tüm etkinlikleri de çok daha sıklıkla gerçekleştirmek için özen gösterdik. Bundan sonra da azimle çalışmaya, üretmeye ve Ankaramızı kalkındırmaya devam edeceğiz’’

‘’Ankara’nın ticari hayatına katkı sunmak öncelikli hedefimiz’’

11. dönem yol haritasından bahseden, gerek üye portföyünü geliştirmek, gerekse TÜGİAD Ankara adını daha üst noktalara taşımak için azimle çalışacaklarının altını çizen Yıldırım, ‘’Şimdi yeni bir sayfa açıyor ve ilk günkü heyecanla yola çıkıyoruz. Bu süreçte gayretli çalışmalarıyla yanımızda olan TÜGİAD ailesine teşekkür ediyorum. Ankara’nın ticari hayatına katkı sunmak ve ülke ekonomisine katma değer sağlamak her zaman öncelikli hedefimiz olacak. Ortak aklın, azmin ve dostluğun bir arada olacağı 11. Dönem yönetim kurulumuz öncelikle TÜGİAD ailesine sonrasında ise tüm Ankara sivil toplum hayatına hayırlı olsun’’ diye konuştu.

Programın sonunda TÜGİAD Ankara’nın yeni üyelerine de plaketleri takdim edildi.

 11. Dönem TÜGİAD Ankara Yönetim Kurulu’nda yer alan isimler ise şöyle:

Zafer Yıldırım, Ercan Çelik, Can Çavuşoğlu, Beril Pınar Tandoğan, Osman Ertürk Özel, Özgür Erdem İncesu, Yaman Zaim, Burcu Ateş, Melih Aydın, Necati Ekiz, Serkan Yıldız, Mehmet Selvi, Hakan Yücelen, Filiz Erol, Hakan Metin, Ersin Küçükparmak, Tolga Tamkoç, Özge Kuzu, Kemal Mit, Oğuz Ayrancıoğlu, Uğur Sucu, Mirkan Aydın, Rıfat Şahin, Eray Görücü, Sidar Tunca, Anıl Varol, Çimen Yıldırım Doğan, Gökhan Aksoy, Egemen Ünal, Aykut Çakmaklı

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.