İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

Sivrihisar’a Hastane Müjdesi

           Eskişehir’in Sivrihisar ilçesi beklediği yatırıma kavuşuyor. Sivrihisar Devlet Hastanesi’ne 40 yataklı ek blok yapılacak.

            Şehir hastanesiyle, merkez ve çevre ilçelerde son yıllarda yapılan yeni yatırımlarla Eskişehir, sağlık üssü olma yolunda hızla ilerliyor. İleri teknoloji altyapısıyla, insan kaynağıyla, branşlarıyla, yetkinliğiyle Eskişehir’in sağlık hizmet kalitesini yükselten şehir hastanesinin yanı sıra ilçelerde ihtiyaca cevap verebilecek nitelikte sağlık tesislerin yapımına devam ediliyor.  Bu kapsamda yatırım programına alınan Sivrihisar Devlet Hastanesi 40 yataklı ek bir blok için ihale süreci tamamlandı, sözleşmesi imzalandı. Yer tesliminden sonra inşaat çalışmalarına başlandı.

            Kapasite artacak, nitelikli sağlık hizmeti sunulacak

            Sivrihisar’da sağlık hizmetinin desteklenmesi ve fiziki kapasitesinin artırılması amacıyla devlet hastanesine 40 yataklı ek blok yapılacak.  Böylece Sivrihisar Devlet Hastanesi, çok daha nitelikli yüksek kalitede sağlık hizmeti sunacak, ilçedeki sağlık sorunlarına çözüm olacak. Ek blok tamamlandığında hasta ve refakatçi konforunu ön planda tutan 21 adet nitelikli hasta odası, 11 poliklinik, 2 doğum salonu ile hizmet verecek.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.