İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

Enerya Enerji’den Antalya Korkuteli’nde 5 mahalleye daha doğal gaz hizmeti…

Türkiye’nin en yaygın 2’nci doğal gaz dağıtım şirketi Enerya Enerji, sektörde öncü olmaya ve binlerce haneyi doğal gazla buluşturmaya devam ediyor. 2020 yılında lisans kapsamına alınmış olan Antalya’nın Korkuteli ilçesinde 88 kilometre şebeke imalatı yapılması planlanıyor. Yapılacak şebeke ile Korkuteli’nde Uzunoluk, Kiremitli, Karşıyaka, Yeni, Aşağıpazar olmak üzere 5 mahallede, toplam 11.135 hanenin doğal gazla buluşturulması planlanıyor. Korkuteli’nde Enerya müşteri hizmetleri ofisi ve acil ekipleri ile hizmet sunulacak.

Enerya Enerji, bugün Antalya’da 1.970 kilometre doğal gaz hattı ile toplamda 96 mahalleye doğal gaz ulaştırıyor. ‘Doğal gazsız ev kalmayacak’ anlayışıyla çalışmalarını sürdüren Enerya Enerji, 2021 itibarıyla Antalya’da 150 bin aboneyi doğal gazla buluşturdu.

Korkuteli İlçesi’nde başlayan doğal gaz çalışmaları hakkında gerçekleştirilen basın toplantısında Enerya Satış, Pazarlama ve Müşteri Deneyiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Başak Cezar Kutlu, Enerya Bölge Direktörü Mehmet Akif Tulukcu ve Korkuteli Belediye Başkanı Ömer İşlek gelecek döneme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Konuya ilişkin açıklamalar yapan Korkuteli Belediye Başkanı Ömer İşlek, “Korkuteli’nde halkımız daha fazla doğal gaz beklemesin diyerek süreci hızlı bir şekilde başlattık ve süreç 1,5 yıl öne çekilmiş oldu. Bu noktada Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Antalya Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e teşekkürlerimi iletiyorum. Şimdiye kadar Aşağıpazar Mahallesi’nde 7 kilometreye yakın imalat çalışması yapıldı. Çalışmalar çok hızlı bir şekilde devam ediyor. Enerya’ya ve emeği geçen tüm paydaşlara teşekkür ediyorum. Korkuteli halkı olarak abonelik yapılması konusunda ne kadar hızlı davranırsak o kadar fazla noktaya ulaşabiliriz. Birlik ve beraberlik ile vatandaşımızı doğal gaza kavuşturacağız” dedi.

Türkiye’nin en yaygın ikinci özel doğal gaz dağıtım şirketi konumunda olan Enerya Enerji, yıllık 4 milyar metreküp gaz hacmi ve 15 bin kilometreye varan şebeke ile 10 ilde yaklaşık 1 milyon 500 bin aboneyi doğalgaz konforu ve ekonomisiyle buluşturuyor.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.