İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

Ordu Akkuş yeni hastaneye kavuşuyor

Ordu Akkuş’ta yaşayanların daha kaliteli sağlık hizmeti alabilmesini sağlayacak yeni devlet hastanesinin inşaatı tamamlanmak üzere. Mevcut hastaneye göre hasta yatağı, yoğun bakım yatağı kapasitesi daha yüksek olacak yeni hastane sayesinde Akkuş’ta yaşayanlar kendi ilçelerinde sağlık sorunlarına çözüm bulabilecek.

Ordu’nun sağlık yatırımlarından aldığı pay her geçen yıl artıyor. 900 yataklı şehir hastanesinin ihale süreci devam ederken, ilçelerde sağlık sisteminin gücüne güç katacak yeni yatırımlar bir bir hayat buluyor. Akkuş ilçesinde hizmet veren hastanenin yenilenmesi, kapasitesinin artırılması ihtiyacından yola çıkılarak, günümüz koşullarında daha nitelikli sağlık hizmeti verecek yeni bir hastane yapılması planlanmıştı.

25 yataklı olarak planlanan yeni devlet hastanesi hastalıkların tanı ve tedavisinde önemli rol oynayan son teknolojiye sahip tıbbi cihazlarla donatıldı. Nitelikli, konforlu hasta odaları, 2 doğum salonu, ameliyathanesi ile 7 poliklinikte hasta kabulü yapacak. Günümüz modern tıbbın tüm uygulamalarının daha kaliteli ve güçlü bir şekilde gerçekleştirileceği tam donanımlı hastanede yoğun bakım ünitesi 5 yatakla hizmet verecek. Diyaliz ünitesi ise 8 yatakla hizmet verecek. Acil serviste 5 poliklinik odasında hasta kabulü yapılacak.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.