İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

Niğde Kayaardı Millet Bahçesi 2. Etap Çalışmaları Devam Ediyor

Niğde Belediyesinin TOKİ ile birlikte çalışarak yapmakta olduğu Kayaardı Millet Bahçesi 2. Etabında çalışmalar hız kazandı.

Kayaardı Millet Bahçesi 2. Etap’ında incelemelerde bulunan Milletvekili Selim Gültekin ve Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir projeyle ilgili açıklamalarda bulundu. 

Başkan Özdemir; “Bugün Kayaardı Millet Bahçesi projemizin şantiye alanındayız. Geçtiğimiz aylarda millet bahçesi çalışmalarımız başlamıştı. Bu projemizi Niğde Belediyemiz ve TOKİ ile ortaklaşa yapıyoruz kamulaştırmalarımızı Belediye olarak yapıyoruz üst yapı çalışmalarında ise TOKİ ile birlikte yapmaya devam edeceğiz. Toplamda Kayaardı Millet Bahçesi projemiz kamulaştırma ile birlikte 50 milyon TL ye mal oluyor. İçerisinde antik tiyatrosu, tenis kortu, basketbol sahası, kamelyaları camii ve otopark alanları ile birlikte yürüyüş yolları, yaklaşık 5 kilometrelik bisiklet yolu olan yaklaşık 4 bin kişilik amfi tiyatrosu olan büyük bir millet bahçesi projesinin çalışmalarını hızla sürdürüyoruz. Bu alanda yapmış olduğumuz 1. Etap ve 2. Etap millet bahçesi proje alanımız 420 bin metre kare alandan oluşuyor. Niğde halkımız burada büyük bir yeşil alana kavuşmuş olacak. Şu an incelemesini yaptığımız 2. Etap millet bahçesi projemizde 3 bin 500 kalem üzeri peyzaj bitkimiz bulunacak. Bu projemizde yaptığımız birçok proje gibi Niğde’ye değer katan bir projedir. Bu bölge gerek şehir merkezine yakınlığı ile ve Niğde bağlarına ev sahipliği yapıyor. Şehrimizi ziyaret eden birçok kişi ve turistlere yabancı misafirlerimize değer katacak bir proje olacak. Projenin Niğde’mize hayırlı olmasını dilerken projede emeği geçen milletvekillerimize, çevre ve şehircilik bakanlığımıza, TOKİ başkanlığımıza ve Sn. Cumhurbaşkanımıza Niğde’mize bu projeyi kazandırdığı için teşekkür ediyorum” dedi.

Proje ile ilgili açıklamalarda bulunan Milletvekili Selim Gültekin ise, “Niğde’mizi her alanda olduğu gibi çevre ve şehircilik alanında da geliştirmeye gayret gösteriyoruz. Niğde Kale ve çevresinde yenileme projemizin yakın zamanda çalışmalarına başlayacağız. Yine Eski Sanayimizin kentsel dönüşümünün çalışmalarına başlayacağız. Sağlıkta gelinen nokta da 400 yataklı hastanemiz ve ağız diş sağlığı hastanemiz, ulaşımda Ankara Niğde otoyolumuzun açılmasıyla Niğde’mizin kaderini değiştirecek projelerdir. Yine spor alanında yeni stadyum kapalı spor salonu ile 100 milyon TL değerinde projelerimizdir. Bugünde Niğde’mizi geliştirecek yerli ve yabancı turistimizin ilgi odağı olacağı bir projeyi bugün burada değerlendiriyoruz. Bu projemize 120 odalı vilayetler evimizi de kazandıracağız. Yakın zamanda ihalesini yaparak çalışmalarına başlayacağız. Ben bu projede emeği geçen başta Belediye Başkanımız olmak üzere, Çevre ve Şehircilik Bakanlığımıza, TOKİ’mize ve en önemlisi Sn. Cumhurbaşkanımıza tüm Niğdeli hemşerilerimiz adına teşekkür ediyorum. İnşallah Niğde’mizi her alanda şantiyeye çevirmeye devam edeceğiz” dedi.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.