İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

Aksaray’ın ilk “Engelsiz Yaşam Merkezi”nin temeli atıldı

Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in seçim öncesi vaat ettiği projelerden olan Engelsiz Yaşam Merkezi projesinin temel atma töreni gerçekleştirildi.

Temel atma törenine Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer ile birlikte Milletvekili Cengiz Aydoğdu, Rektör Yusuf Şahin, Türkiye Özel Sporcular Federasyonu As Başkanı Ensar Kurt, Türkiye Beyazay Derneği Düzce Temsilcisi Nurullah Çelebi, Engelli Koordinasyon Merkezi Başkanı Bekir Kaya, il protokol üyeleri, Belediye Meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Engellilerden oluşan Mehter takımının gösteri yaptığı temel atma töreninde Engelli Koordinasyon Merkezi Başkanı Bekir Kaya Engelli Koordinasyon merkezinde yapılan faaliyetler hakkında sunum yaptı. Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’e teşekkür etti. Aksaray Belediyesi’nin Engelli Koordinasyon Merkezinde düzenlediği kurslardan ve etkinliklerden faydalanan öğrenciler tören alanında yeteneklerini sergiledi. Engelli sporculara protokol üyeleri tarafından madalyaları takdim edildi.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, engelliler yararına faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşu temsilcilerine plaket takdim etti.

Engelsiz Yaşam Merkezi Bölgemizde ve Şehrimizde İlk Olma Özelliği Taşıyor

Temel atma töreninde plaket takdiminin ardından kürsüye çıkan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer Engelsiz Yaşam Merkezinin bölgede ve Aksaray’da ilk olma özelliğinin olduğunu söyledi. Başkan Dinçer konuşmalarının devamında şu ifadeleri kullandı; Toplamda 2 Bin 500 metrekarelik alan üzerine inşa edilecek tesissimiz 2 kattan oluşuyor. Engelsiz Yaşam Merkezi projesi içerisinde atölyeler, derslikler, spor salonları, kafeterya ve daha birçok sosyal donatı alanı yer alıyor. Engelli Koordinasyon Merkezimizde Engelli derneklerimizin yürüttüğü faaliyetler bu merkezimizde daha kapsamlı yürütülecek.

Bu merkezimiz sadece eğitim faaliyetlerinin yanında engelli bireylerimizin kendilerini geliştirebileceği, meslek sahibi olabilecekleri bir merkez olacak. Aynı zamanda sportif faaliyetler, sanatsal etkinlikler, öğrenci ve velilerine yönelik değerler eğitimi, ailelerimize danışmanlık hizmetleri verilecek. Yine Engelsiz Yaşam Aracımız, engelli birey ve ailelerinin ulaşımını sağlayacak.

Engelsiz Yaşam Merkezimizin şehrimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.  Katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. ‘’ Dedi.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in ardından kürsüye çıkan Milletvekili Cengiz Aydoğdu ise konuşmalarında şu ifadeleri kullandı; ‘’Bu programımızın adına Engelsiz yaşam merkezinin temel atma töreni diyoruz ama çalışmalar daha önceden başlamış. Engelli kardeşlerimiz kendilerine yönelik yapılacak tesisin temel atma törenini kendileri atıyor. Belediye Başkanımız Dr. Evren Dinçer’e ve bu projede emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.  Hayırlı uğurlu olsun’’ ifadelerini kullandı.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.