İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

Mamak’ın ilk Devlet Hastanesi hizmete hazır

Ankara’nın Mamak ilçesinde 256 yataklı yeni devlet hastanesinin inşaatı tamamlandı. Tam donanımlı sistemi, modern tıbbın ve teknolojinin uygulanacağı Mamak’ın ilk devlet hastanesi yüksek kalitede hizmet sunacak. 


Başkent Ankara, bir sağlık yatırımı daha kazandı. Ankara, şehir hastanesi, merkez ve çevre ilçelerde bir, iki ve üçüncü basamakta gerçekleştirilen sağlık yatırımları ile altyapısını güçlendirmeye, hizmet kalitesini her geçen gün yükseltmeye devam ediyor. Modern donanımı, ameliyathaneleri ve yoğun bakım üniteleri ile Mamak Devlet Hastanesi yalnızca Başkent Ankara’ya değil, çevre illere de hizmet verecek hastane son teknoloji ile donatıldı.


256 yataklı sağlık üssü 53 bin metrekarelik kapalı alana sahip. İçinde tuvalet, banyosu, tv ünitesi bulunan, hasta mahremiyetinin ön planda tutulduğu 128 adet çift kişilik hasta odası bulunuyor. Hastane, her branştan 70 poliklinik, 8 ameliyathane, 12 doğum salonu, 14 diyaliz yatağı ile hizmet verecek. Koroner yoğun bakımda 6, yetişkin yoğun bakımda 15 olmak üzere toplam 21 yoğun bakım yatağı yer alıyor. 26 müşahede yatağı ile hasta kabulü yapacak acil servis ise 8 poliklinik ile hizmet verecek. 

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.