İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

“Amanos Tüneli’nin temelini en kısa zamanda atacağız”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın Adil Karaismailoğlu ile Karayolları Genel Müdürü Sayın Abdulkadir Uraloğlu Hatay’da devam eden ulaştırma yatırımlarını incelemek üzere 15 Ocak Cuma günü kente bir ziyaret gerçekleştirdi.

Türkiye’nin geleceğinin inşa edildiği bu tarihi dönemeçte, Hatay’da ve memleketin her köşesinde çok sayıda projenin tamamlandığını ve sona yaklaşmakta olduğunu ifade eden Bakan, “Dünya güzeli Hatay’ımızın ulaşım ve iletişim altyapısına son 18 yılda yaptığımız yatırımın değeri 5 milyar 570 milyon Lira’nın üzerindedir. Bu yatırımların her kuruşuyla Hatay’ı adeta yeniden inşa ettik” şeklinde konuştu.

Hatay’ın 2003 yılında 151 kilometre olan bölünmüş yol uzunluğunu 488 kilometreye yükselttiklerine dikkati çeken Bakan Karaismailoğlu; bununla da yetinmediklerini, bölünmüş yolları sıcak asfaltla kapladıklarını hatırlattı.

Hatay’da dört gözle beklenen Amanos Tüneli projesiyle ilgili konuşan Bakanımız, son birkaç aydır projenin üzerinde çok önemle ve titizlikle durduklarını ifade ederek, “Bütün Hataylılara, bölgeye, Türkiye’ye bu müjdeyi vermek istiyorum; inşallah en kısa zamanda buraya gelip Amanos Tüneli’nin temelini atmak için beraber olacağız” açıklamasında bulundu.

Bakan daha sonra Antakya-Reyhanlı Ayrımı-Altınözü Yolu’nda devam eden çalışmaları yerinde inceledi. Projede yüzde 44 fiziki gerçekleşme sağlandığı bilgisini veren Bakanımız, yolun kısa sürede tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunulacağını sözlerine ekledi.

Bakan ve Genel Müdür buradaki temaslarının ardından Antakya Ayrımı ve Reyhanlı-Cilvegözü Sınır Kapısı Yolu şantiyesine geçerek incelemelerini sürdürdü.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.