İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

Gelibolu-Ecebat Yolu’nda geri sayım başladı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106. Yıldönümünde Çanakkale’de incelemelerde bulundu. Gelibolu Eceabat Yol Şantiyesini ziyaret eden Bakan Karaismailoğlu burada önemli açıklamalarda bulundu.

– “Gelibolu Eceabat Yolu, yeni yatırımlara, iş olanaklarına, vesile olacak”

Çanakkale’deki ulaşım ve iletişim yatırımları için yap-işlet-devret projeleri de dahil olmak üzere son on dokuz yılda tam 20 milyar 69 milyon lira bütçe aktarıldığını kaydeden Bakan Karaismailoğlu, sözlerine şu şekilde devam etti:

“Çanakkale’de yaptığımız önemli karayolu yatırımlarından birisi de bugün hep birlikte yapım çalışmalarını incelediğimiz Gelibolu-Eceabat Yolu’dur. Artık rahatlıkla söyleyebiliriz ki önümüzdeki yıl hizmete açmayı planladığımız yolumuzda geri sayım başlamıştır. Uzunluğu 47,5 kilometre olan bölünmüş yol projemizin bugüne dek 26,5 kilometrelik bölümünü tamamladık. Ayrıca, T1, T1A ve T2 Tünellerini hizmete aldık. Yolumuz üzerindeki Bigalıdere Köprüsü’nü de içerisine alan 5,7 kilometrelik kesimin yapım çalışmaları bitirildi. Şimdiden, Gelibolu Eceabat Yolu’nun, şehrimize gelecek yeni yatırımlara, iş olanaklarına, bolluğa, berekete vesile olmasını diliyorum.”

-Çanakkale Avrupa ile hızlı ve ekonomik şekilde birbirine bağlanacak

Çanakkale’de devam eden önemli karayolu yatırımlarında çalışmaların titizlikle sürdürüldüğünü aktaran Karaismailoğlu, “Halen Çanakkale il sınırları içinde devam eden 10 önemli karayolu yatırımımız bulunuyor. Bu projelerimizden birisi de bildiğiniz gibi Kınalı-Tekirdağ-Çanakkale-Savaştepe Otoyolu Projesidir. Malkara-Çanakkale Otoyolu ve 1915 Çanakkale Köprüsü de bu projenin bileşenlerini oluşturmaktadır. 88 kilometre otoyol ve 13 kilometrelik bağlantı yolları ile toplamda 101 kilometre uzunluğundaki bu otoyolumuz, şehrimizin geleceği için çok kıymetlidir. Gözbebeğimiz Çanakkale için yapılanlar hiçbir zaman yeterli değildir. Daha nice proje ve eserle kıymetli Çanakkalelilere hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.

Bakan Karaismailoğlu, Gelibolu Eceabat Yol Şantiyesi ziyaretinin ardından 18 Mart şehitleri anma programına katılacak. Anma sonrasında Çanakkale temaslarına devam edecek olan Karaismailoğlu, 1915 Çanakkale Köprüsü Lapseki Şantiyesinde incelemelerde bulunacak.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.