İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

Fırat EDAŞ’ın 2021 yatırım tutarı 266 Milyon TL

Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin bölgede yaptığı çalışmaları yerinde inceleyen Kazancı Holding Yönetim Kurulu Üyesi Barış Erdeniz, sorumluluk alanında son 10 yılda toplam 820 Milyon TL yatırım yaptıklarını ve 2021 yılında da 266 milyon TL tutarındaki yatırımı hayata geçirmeyi planladıklarını belirtti.

Bingöl, Elazığ, Malatya ve Tunceli illerinde kaliteli ve kesintisiz enerji arzını 10 yıldır müşterilerine en iyi şekilde verme gayretiyle faaliyetlerini sürdüren Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin (Fırat EDAŞ) 2020 yılı değerlendirmesinin yapıldığı ve 2021 yılı hedeflerinin ele alındığı yönetim toplantısı Malatya’da gerçekleştirildi.  

Kazancı Holding Yönetim Kurulu Üyesi Barış Erdeniz başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Dağıtım Operasyonları Genel Müdürü Ömer Kandemir, İcra Kurulu Üyesi Fırat Doğan’ın yanı sıra Fırat EDAŞ Şirket Müdürü Fikret Türkmen ve şirket yöneticileri katıldı. 

Pandemi süreci nedeniyle gerekli önlemlerin titizlikle alındığı toplantı sonrası Yönetim Kurulu Üyesi Barış Erdeniz, Fırat EDAŞ Battalgazi İlçe Yöneticiliğini ziyaret ederek bölgede yapılan planlı bakım çalışmasını yerinde inceledi. 

“10 YILDA 820 MİLYON TL YATIRIM”  

2011 yılından bugüne geçen 10 yıllık süre zarfında Fırat EDAŞ’ın sorumluluk alanında toplam 820 milyon TL tutarında yatırımın tamamlandığını belirten Barış Erdeniz, 2021 yılı kesintisiz enerji arzı noktasında hedeflenen yatırım tutarının 266 milyon TL olduğunu işaret etti. Hedeflenen yatırımın önceki yılın iki katı olduğunu hatırlatan Erdeniz, planlar dahilinde yıl boyu stratejik noktalara yapılacak yatırımların kaliteli ve kesintisiz enerji noktasında bölgenin öncelikli ihtiyacına cevap verecek ve kalıcı çözüm sağlayacak nitelikte olduğunu ifade etti. 

Yaklaşık 1.300 çalışanı ile Fırat EDAŞ’ın sektörün ve ülkenin önemli istihdam sağlayan kurumlarından biri olduğunun altını çizen Erdeniz, 2020 yılında 186 Arıza İhbar ve Çözüm Merkezi’ne ulaşan çağrıların cevaplanma oranının yüzde 98, ortalama cevaplama hızının ise 7 saniye olduğunu belirterek, sözlerini şu cümlelerle tamamladı: “Müşteri memnuniyetini yükseltme önceliği ile bölgede elektrik dağıtım hizmetinde kaliteli ve tecrübeli ekiplerimiz, 1 milyon üzerindeki tüketicimize kesintisiz enerji için 7/24 hizmet vermektedir.”

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.