İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

Bahçesaray 25 yataklı hastanenin inşaatı başladı

Sağlık Bakanlığı, Van ilinde kaliteli, modern, ulaşılabilir sağlık hizmeti için yatırımların sayısını her geçen yıl artıyor. 75 yataklı Çaldıran Devlet Hastanesi’nin yapımında sona yaklaşılırken, Bahçesaray ilçesinde 25 yataklı hastanenin inşaat çalışmalarına başlandı.

         Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye’nin dört bir yanında projelendirilip, ihalesi gerçekleştirilen yatırımlar hızla hayata geçiriliyor. Batıdan doğuya, kuzeyden güneye Türkiye’nin sağlık hizmetlerinde gücüne güç katacak yatırımlar hayat buluyor. Modern tıbbın tüm olanaklarına sahip, en son teknoloji ile donatılan hastanelerde kaliteli, üst düzeyde sağlık hizmeti veriliyor. Van’da ilçelerdeki yeni yatırımlarla yatak kapasitesinin artırılarak, uzmanlık alanlarının genişlemesi ve merkeze olası sevklerin azaltılması hedefleniyor.

         Çaldıran ilçesindeki 75 yataklı devlet hastanesinin inşaatında son gelindi. İlçede mevcut hastanenin yatak, yoğun bakım kapasitesinin yetersiz olması nedeniyle gerçekleştirilen yeni hastane tam teşekküllü olacak. 15 poliklinikte hasta kabulü yapılacak. 3 ameliyathane, 9 yoğun bakım yatağı, 3 doğum salonu ile hizmet verecek. Özellikli birimlerden diyaliz ünitesinde 8 yatakla sağlık hizmeti sunulacak. Acil serviste ise 16 müşahede yatağı yer alacak.

         Çaldıran ilçesindeki hastanede sona yaklaşılırken, Van Bahçesaray’da 25 yatakla hizmet verecek entegre ilçe hastanesi için inşaat çalışmaları başladı. İlçenin sağlık sorunlarına çözüm olacak, vatandaşların yerinde çok daha kaliteli sağlık hizmetine erişmelerini sağlayacak hastanede 9 poliklinikte hasta kabulü yapılacak. Tam donanımlı ameliyathanesi, 5 yoğun bakım yatağı, 2 doğum odası, acilde 8 müşahede yatağı ile hizmet verecek. 

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.