İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

Altınşehir Köprülü Kavşağı’nın açılışı gerçekleşti

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, bir dizi ziyarette ve incelemede bulunmak için Adıyaman’a gitti.

Karaismailoğlu, “Altınşehir Köprülü Kavşağı’nın hizmete alınmasıyla birlikte, geçiş süresi 5 dakikadan 1.5 dakikaya inecek. Zamandan 18 milyon 700 bin lira, akaryakıttan 900 bin lira olmak üzere, yılda toplam 19.6 milyon lira tasarruf sağlayacağız” dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, bir dizi ziyarette ve incelemede bulunmak için Adıyaman’a gitti. Altınşehir Köprülü Kavşağı’nın açılışını gerçekleştiren Bakan Karaismailoğlu; kavşağın, transit geçit yollarının şehir içinde oluşturduğu yoğunluğu, önemli ölçüde rahatlatacağını bildirdi.

– “Adıyaman’ı konforlu, hızlı ve güvenli bölünmüş yollarla Kahramanmaraş ve Malatya’ya bağladık”

Türkiye’nin bütünsel kalkınma hedeflerine ulaşması açısından ulaştırma ve haberleşme altyapısının eksiksiz bir şekilde tamamlanmasının önemini bildiklerini belirten Bakan Karaismailoğlu,  sadece Adıyaman’ı değil; 81 ilin ulaşımını, her modunda dünya ile bağladıklarını bildirdi.

Karaismailoğlu, açıklamalarına şöyle devam etti:

“2003’te Adıyaman’da sadece 23 kilometre bölünmüş yol var iken, bugün on kattan fazla artışla 256 kilometreye çıkardık.  Adıyaman’ı konforlu, hızlı ve güvenli bölünmüş yollarla Kahramanmaraş ve Malatya’ya bağladık. Bugün, Adıyaman il genelinde 272 kilometresi devlet yolu, 517 kilometrelik İl yolu olmak üzere, toplam 789 kilometre yol ağı bulunmaktadır. Adıyaman’da halen devam eden 8 adet karayolu projesinin toplam proje bedeli 1 milyar 825 milyon lirayı aşmaktadır.”

– “Zamandan 18 milyon 700 bin lira, akaryakıttan 900 bin lira, toplam 19.6 milyon lira tasarruf sağlayacağız”

Altınşehir Köprülü Kavşağının, transit geçit yollarının şehir içinde oluşturduğu yoğunluğu, önemli ölçüde rahatlatacağını dile getiren Bakan Karaismailoğlu, kavşağın hizmete alınmasıyla birlikte, geçiş süresinin 5 dakikadan 1.5 dakikaya ineceğini kaydederek; şunları söyledi:

“Gölbaşı-Adıyaman Devlet Yolu üzerinde inşa ettiğimiz kavşağımız, 1.410 metre uzunluğunda 2×2 şeritli bölünmüş yol standardındadır. Bu kavşak ile şehirlerarası transit trafiği alt geçide alarak, kentin daha rahat geçilmesine imkan verilmektedir. Bu şekilde zamandan 18 milyon 700 bin lira, akaryakıttan 900 bin lira olmak üzere, yılda toplam 19.6 milyon lira tasarruf sağlayacağız. Dur-kalk beklemeleri olmayacağından yılda ortalama 383 ton egzoz emisyonunun çevreye salınımı da ortadan kalkacaktır. Mart 2019’da başladığımız Altınşehir Köprülü Kavşağı projemizle her yönden kazanan Adıyamanlılar olacaktır.”

Bakan Karaismailoğlu,  Altınşehir Köprülü Kavşağının açılışı öncesi Adıyaman Belediye Başkanlığını ve Adıyaman Valiliği’ni ziyaret etti. Adıyaman Valiliği Koordinasyon Toplantısı’na katılan Karaismailoğlu, daha sonra Altınşehir Köprülü Kavşağının açılışını gerçekleştirdi.

Bakan Karaismailoğlu, Adıyaman ziyareti kapsamında Adıyaman Karayolları Şube Şefliğini de ziyaret ederek; brifing aldı.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.