İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

Marmara Denizi’ne takılan altın bir kolye olacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kuzey Marmara Otoyolu Projesi İzmit-Akyazı Hattı şantiyesinde incelemelerde bulundu.

“En büyük sanayi bölgelerini barındıran Marmara Bölgesi’nin ulaşımını rahatlatacak”

Kuzey Marmara Otoyolu’nun yapım çalışmalarını yerinde inceleyen Bakan Karaismailoğlu, Kuzey Marmara Otoyolu’nun sadece bir otoyol değil; karayolu, demiryolu ve havayolu ulaşımında da bir kesişim noktası olduğuna vurgu yaptı. Karaismailoğlu, “398 km’lik Kuzey Marmara Otoyolumuz, en büyük sanayi bölgelerini barındıran Marmara Bölgesi’nin ulaşımını rahatlatacak, yüksek standartlı, güvenli, kaliteli ve kesintisiz bir ulaşım sağlayacaktır” diye konuştu.

“TEM İzmit-1-TEM-Akyazı kavşakları arasını, bu yıl sonunda hizmete açacağız”

Kuzey Marmara Otoyolu yapım çalışmalarına 2013 yılında başlanıldığını anımsatan Bakan Karaismailoğlu, “Bugüne kadar 321 kilometresini tamamlayarak halkımızın hizmetine sunduk.  Kurtköy-Akyazı Projesi’nin yaklaşık 73 kilometre uzunluğundaki 6. Kesiminin 68 kilometre uzunluğundaki son bölümü olan TEM İzmit-1 Kavşağı ile proje sonu TEM-Akyazı kavşakları arasını, bu yılın sonunda hizmete açacağız” bilgisini aktardı.

“İstanbul’dan, Kocaeli ve Sakarya illerine yapılacak ulaşım çok daha kolaylaşacak”

Bakan Karaismailoğlu, 6. Kesimin hizmete açılmasıyla birlikte, halen yüksek trafik hacmine maruz kalan TEM Otoyolu ve D-100 karayoluna alternatif olarak, hızlı, güvenli ve konforlu yeni bir ulaşım koridoru açılacağını belirterek; şunları söyledi: “Dünyanın en kaliteli, en uzun 4 şeritli otoyol tünellerini hizmete sunuyoruz. İstanbul’dan yoğun sanayi ve endüstri bölgesi olan Kocaeli ve Sakarya illerine yapılacak ulaşım çok daha kolaylaşacak. Marmara Otoyolu Projesi, Sakarya’dan başlayan, İstanbul’un kuzeyinden, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir, Bursa ve Kocaeli’ye kadar Marmara Denizi’ne takılan altın bir kolye olacak.”

İzmit Tünel İşletme Merkezi’nde incelemelerde bulundu

İzmit-Akyazı Hattı şantiyesi incelemelerinin ardından İzmit Tünel İşletme Merkezi’ni de ziyaret eden Bakan Karaismailoğlu, yapılan çalışmalarla ilgili yetkililerden bilgi aldı. Toplam Uzunluğu 9,5 km olan 4 şeritli 4 tünelin, bakım kontrol ve izlemesinin İzmit Tünel İşletme Merkezinden yapıldığını anımsatan Karaismailoğlu, tünel ve tünel bölgesindeki yolların bakım onarımı ve trafik güvenliğini sağlamak ve olası kazalara anında müdahale edebilmek amacıyla 7×24 hizmet veren acil müdahale ekiplerinin, yol bakım onarım ekiplerinin, trafik ekiplerinin, itfaiye birimlerinin bulunduğunu söyledi.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.