İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden

Aksaray’ın Yeni Bulvarı Bu Yıl Tamamlanacak

Kış şartları nedeniyle çalışmalara ara verilen 50 metrelik yeni bulvarda iklim şartlarının elverişli hale gelmesi ile birlikte çalışmalara yeniden başlanıldı.

Hızla büyüyen ve gelişen Aksaray’da Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, ulaşım alternatiflerini artırılmasını sağlamak ve şehrin planlı büyümesini sağlamak amacı ile yeni bulvar için çalışmalara başlatmıştı. Hassasiyetle planlanan 50 metrelik yeni bulvarda öncelikle yol açma ve alt yapıdan çalışmaları yapıldı. Altyapı eksikliklerinin ardından başlanılan Mekanik Stabilizasyon Plenti (PMT) serimine ve zemin güçlendirme çalışmalarına devam ediliyor.

50 Metrelik yeni bulvar, Sağlık Beldesi yolu güzergâhı üzerinde Hürriyet ve İstiklal Mahallesinin birleşme noktasından başlayarak Hacılar Harmanı Mahallesine bağlantısı sağlanan 6.5 kilometre uzunluğunda, 50 metre genişliğinde olacak.

 Üst yapıda asfalt serimi öncesi, uygun şekilde sıkılaştırma çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.  Zeminin sağlam olması, yolda yüksek verim elde etmek ve uzun ömürlü bir kullanım sunabilmek amacı ile Aksaray Belediyesi ekipleri titizlikle çalışmalarını sürdürüyor.

PMT serimini tamamlanmasından sonra sıcak asfalt serimi yapılarak yol vatandaşların kullanımına hazır hale gelecek. Yeni bulvar Aksaray’ın yollar arası bağlantılar ve mesafelerin kısalmasına sağlayarak Aksaray’ın büyümesine katkı sağlayacak.

50 Metrelik yeni Bulvar çalışmaları hakkında değerlendirmelerde bulunan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, yaptığı açıklamada yeni bulvarı bu yıl hizmete sunacaklarını duyurdu. Başkan Dinçer, açıklamalarının devamında şu ifadeleri kullandı; “Şehrimiz Orta Anadolu’da hızla büyüyen ve gelişen bir şehir. Bizlerde şehrimizin planlı büyümesine katkı sağlamak amacı ile çalışmalar yürütüyoruz. Bu kapsamda 50 metre genişliğinde 6.5 kilometre uzunluğundaki yeni bulvarda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Şehrimizi bir uçtan bir uca bağlayacak olan yeni bulvarı bu yıl içerisinde vatandaşlarımızın hizmetine sunmayı planlıyoruz.” dedi.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.