İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

15 milyon Euro’luk “Tramvay Hattı” için imzalar atıldı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, yapım sözleşmesine imza koyduğu 15 milyon 142 bin 577 Euro bedelli projenin yapım süresinin 3 yıldan 2 yıla çekildiğinin müjdesini de verdi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılacak 5.5 kilometrelik Talas Mevlana Mahallesi-Furkan Doğan arası tramvay hattı yapım sözleşmesi, Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç ile yüklenici firma yöneticileri tarafından imzalandı.  Başkan Büyükkılıç, 15 milyon 142 bin 577 Euro bedelli projenin yapım süresinin 3 yıldan 2 yıla çekildiğinin müjdesini de vererek,  “Cenab-ı Allah mahcup etmesin. Bu projelerin tamamlanması ile birlikte tramvay hattımız 48 kilometreye uzanacak” dedi.

Başkanlık makamında düzenlenen imza programına Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın yanı sıra, önceki dönem Ekonomi Bakanı ve TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Mustafa Elitaş, önceki dönem Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Eş Başkanı İsmail Emrah Karayel, Dilekçe Komisyonu Başkanvekili ve Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Üyesi İsmail Tamer, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın ve yüklenici firmalar GÜLERMAK Genel Müdürü Alper Uzman ile YDA Teknik Müdürü Özcan Çakmak katıldı.

Üniversiteye Erişim Daha Kolay

Bu projenin tamamlanması ile özellikle Erciyes Üniversitesi öğrencileri için önemli ölçüde yerleşim yerlerinden biri olan Talas Anayurt bölgesinin raylı sistem ile üniversiteye bağlanması hedefleniyor. Bu sayede üniversiteye erişim sağlayan kesimin rahat, konforlu ve güvenli seyahat etmeleri amaçlanıyor. Raylı sistem devreye girmesi ile birlikte otobüs güzergahlarının planlanması sonucunda her iki toplu ulaşımın entegre çalışması ile Anayurt bölgelerinden üniversite içine gelecek karayolu araçlarının azalması sağlanacak. Kayseri Kentiçi Raylı Taşıma Sistemi 5. Etap Şehit Furkan Doğan İstasyonu ile bağlantılı olacak şekilde Talas Anayurt bölgesine yaklaşık 5,5 kilometre uzunluğunda güzergah boyunca 9 adet yolcu istasyonu, 3 adet yer altı kuyu ve deposu ile birlikte su deposu ve 3 adet de trafo merkezi bulunan elektromekanik işleri de dahil olmak üzere ilave raylı sistem hattı yapılacak.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.