İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

Tansa, Think Vision Kurumsal İnovasyon Platformunu kurdu

Sözlük anlamı olarak yenilik veya yenilikçilik anlamına gelen inovasyon, son yıllarda çok sık duyduğumuz bir kavram haline gelmiştir. Ancak inovasyon tek kelime ile anlatılamayacak kadar geniş anlamlar taşımaktadır. İnovasyon, yenileştirmek, geliştirmek, değiştirmek ve daha verimli süreçler, ürünler ya da hizmetler yaratmak için yaratıcı fikirlerin ticari zekâ ile birleştirilmesi diyebiliriz. İnovasyon, firmaların faaliyet gösterdikleri pazara hızla entegre olmalarını sağlamanın ötesinde pazarda önemli değişikliğin de başlangıcı görevi görür. Ayrıca İnovatif fikirlerle geliştirilen ve iyileştirilen ürün veya süreç firmalar için kaçınılmaz bir rekabet üstünlüğü sağlamaktadır.

Tansa olarak; yaratıcı bir fikir ile elde edilecek bu üstünlüğün farkındalığı ile, inovasyon kapasitemizin ve performansımızın “sistematik” ve “sürdürülebilir katma değer yaratır” hale getirilmesine oldukça önem vermekteyiz. Tansa, kurumsal vizyon, strateji ve uygulamaların inovasyon odaklı olarak tasarlanması, kurumsal inovasyon proje portföyünün oluşturulması ve hayata geçirilmesinin sağlanması amacıyla, 2020 Mayıs ayı itibari ile Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TIM) üniversite ve sanayi iş birliğini geliştirmek üzere oluşturduğu ve yönettiği “İnoSuit-İnovasyon Odaklı Mentorluk” programına, Okan Üniversitesi Öğretim Üyesi Sn. Yrd. Doç. Dr. Edin Güçlü Sözer’ in mentorluğunda sürece dahil oldu.

“İnoSuit-İnovasyon Odaklı Mentorluk” programımızda “Tansa Kurumsal İnovasyon Sistemi” hedefi ile 1 yıllık süreyi geride bırakarak, inovasyon kavramını tüm departmanlarımıza entegrasyonu sağlayıp, organizasyon ve teknik altyapı çalışmaları tamamlamış ve fikirleri sistemsel bir takip  sağlayan THINK VISION Platformunu oluşturularak, 26 Mart 2021 tarihinde de mentorü Sn. Yrd. Doç. Dr. Edin Güçlü Sözer’ in sunumu ve tüm Tansa çalışanlarının katılımıyla Tansa İnovasyon Sistemi, THINK VISION İnovasyon Platformu Lansmanını gerçekleştirdi. Platformu, web ve mobil kısa yol uygulama üzerinden kolay erişim imkânı ile kullanıma açtı.

THINK VISION İnovasyon Platformu ile hedefimiz; her bir Tansa çalışanına fikirlerini paylaşma fırsatı sunarak fikrini görünebilir kılmak, aynı zamanda “özgün ve kritik problemleri veya ihtiyaçları tespit etmeye ve paylaşmaya yönelikte tüm çalışanlarımızı süreçlere katılımını kolay hale getirmektir. İnovatif fikirler doğrultusunda kurumumuzu sektöründe ve globalde daha ileriye taşımak yönetimsel ve çalışanlar olarak en başta yerini ve değerini korumaktadır.

Hem çalışanlarımıza hem de kurumumuza değer katacağını inandığımız Tansa THINK VISION İnovasyon Platformunun tüm Tansa Ailesine hayırlı olmasını diler, katkılarından dolayı tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkürlerimizi sunarız.

Birlikte Daima Daha İleriye….

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.