İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

SPRVSR+ Plug-In İle Cayuga Entegrasyonu

Teknolojinin de yardımı ile her geçen gün büyüyen komplex yaşam alanlarından, devasa endüstriyel tesislere kadar pek çok yapıda; farklı mekanik ve elektronik özellikler taşıyan sistemlerin tek merkezden yönetilme ihtiyacı bulunmaktadır. Asansörler, güvenlik kameraları, kartlı geçişler, yangın algılama ve alarm sistemleri gibi farklı amaçlara hizmet veren sistemlerin bir arada entegre çalışabilmesi çatı yazılımlar ile mümkündür. Tek merkezden yönetim ihtiyacına çözüm sunan VMS yazılımları, alanında uzman sistem üreticilerinin teknolojik ortaklılıkları sonucu çok daha tercih edilir hale gelmektedir.

1987 yılından bu yana yangın ve gaz algılama sistemleri alanında ürün ve hizmet geliştiren Mavili Elektronik; akıllı bina teknolojisine dahil olan ve entegre çalışabilen ürünler üreterek, bu ihtiyaca çözümler sunmaktadır.

Mavili ve VMS alanında çok yönlü yazılımlar geliştiren Qognify’ın çözüm ortağı olması, akıllı bina teknolojisinin kullanıldığı mahallerde oluşabilecek yangınlara karşı can ve mal güvenliğinin sağlanabilmesi için önemli bir fark yaratmıştır.

Mavili’ye ait Maxlogic SPRVSR+ Plug-In yazılımı Qognify’a ait Cayuga adlı çatı yazılımına entegre edilmiştir. Böylece izleme ve kontrol sağlanmak istenilen mahalin detaylı harita ve cihaz bilgilerine bu yazılım üzerinden ulaşılabilmektedir.

Maxlogic & Mavigard marka yangın algılama ve alarm cihazları kat planı üzerinden grafiksel olarak görüntülenebilmekte, yangın durumunda santralin bulunduğu mahale gitmeye gerek kalmadan, santral ile yapılabilecek tüm müdahaleler yazılım üzerinden gerçekleştirilebilmektedir.

Bir yangın durumunda; yangın alarmının geldiği cihaz ile ilgili bilgiler pop-up mesaj şeklinde ekranda otomatik olarak açılır. Yangın alarmının geldiği cihaz ile eşleşen kamera veya kameralar kamera penceresinde otomatik olarak açılır. Bu şekilde yangın bilgisi gelen mahal kameralar vasıtası ile görüntülenir. Yangın bilgisinin geldiği yer harita üzerinde de görüntülendikten sonra sisteme müdahale etmek için haritadaki yangın alarm santraline tıklanır. Açılan pencereden sisteme “reset, buzzer iptal, alarm iptal, alarm ve tahliye” komutları gönderilebilir.

Mavili Elektronik ve Qognify iş birliği ile; akıllı bina teknolojisinin kullanıldığı mahallerin yangına karşı güvenliğini sağlamak artık çok daha kolay.

Entegrayon çalışmalarının detayları için https://www.mavili.com.tr/teknik-partnerlerimiz.html sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.