İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

Sağlık yapılarında yalıtımın adı “BONUS”

Bonus Yalıtım, üretim prosesindeki yüksek kaliteli üretim anlayışı sayesinde sağlık yapılarının yalıtım alanındaki çözüm ortağı olmaya devam ediyor. Pandemi sürecinde inşasına başlanan Yeşilköy ve Sancaktepe’deki iki yeni acil durum hastanesinin yapımında tercih edilen Bonus Taş Yünü, Tekirdağ Şehir Hastanesi inşasında da doğal içeriği ve ideal yalıtım özellikleri sayesinde tercih edildi.

Tüm dünya ülkelerinde olduğu gibi ülkemizde de görülen Covid-19 salgını nedeniyle içerisinde bulunduğumuz pandemi döneminde tüm sağlık hizmetlerinin, hastanelerin, sağlık çalışanlarının öneminin bir kez daha farkına varıldı. Geçtiğimiz yıl inşasına başlanan Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi ile Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi’nin yanı sıra, aynı dönemde yapımı süren Tekirdağ Şehir Hastanesi’nin inşası tamamlandı ve hizmete açıldı. 158 bin metrekarelik inşaat alanına sahip dev bir yatırım olan Tekirdağ Şehir Hastanesi, 480 yatakla bölgenin en önemli hastanesi olarak Tekirdağ’ı sağlıkta da bir çekim merkezi haline getiriyor. Sağlığın en önemli gündem konusu haline geldiği bu dönemde, ülkemizin sahip olduğu sağlık yapıları ve modern tıbbi cihaz yatırımlarının, ülkemizin sağlık alanındaki gücünün ve başarısının en önemli ayakları olduğu açıkça görülüyor.

Akfen İnşaat tarafından Kamu-Özel İşbirliği modeliyle inşa edilen Tekirdağ Şehir Hastanesi, sağlık alanında vatandaşları en son teknolojik hizmetlerle buluşturacak şehir hastanelerinin önemli bir üyesi olarak öne çıkıyor. Covid-19 salgını nedeniyle yoğun bakım yatak kapasitesi bakımından da önemli bir paya sahip hastane 1 milyar 500 milyon liraya mal olduğu belirtiliyor. Sağlık yapılarında konfor ve güvenlik açısından önemli yer tutan ısı, ses yalıtımı ve yangın dayanımı ihtiyacı konusunda ise projenin çözüm ortağı Bonus Yalıtım oldu. Toplamda 10.000 m2’lik Bonus Taş Yünü Gold Plus 70/8 ürününün kullanıldığı bu dev yatırımda konforlu yalıtım Bonus Yalıtım ürünleri sayesinde sağlanıyor.

İstanbul’un Yeni Hastanelerinde Bonus Farkı

Pandemi döneminde gelişen ihtiyaca binaen, halk sağlığını koruma amacıyla 2020 Nisan ayı başında Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ile Yeşilköy ve Sancaktepe’de inşa edilen acil durum hastanelerinin yalıtım çözümü ortağı da Bonus Yalıtım olmuştu. 2020 yılında yapımına başlanan ve günümüzde hizmetlerini sürdüren Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi ile Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanelerinin cepheleri için toplamda 43.000 m2 Bonus Taş Yünü Gold Plus serisi tercih edildi. Tekirdağ Şehir Hastanesi’nde olduğu gibi 8 cm gibi yüksek kalınlıktaki ürünlerle yalıtılan bu iki önemli ve değerli hastane de yapı ömrü boyunca ısı, ses ve yangına karşı Bonus Taş Yünü ile korunacak.

Isı, ses ve yangın yalıtımını aynı anda sunan, üstün teknolojiyle üretilen doğal yalıtım malzemesi Bonus Taş Yünü, sektördeki diğer ürünlerden ayrılan kalite özellikleri ile sağlık projelerinin tercih sebebi olmaya devam edecek.

Dış Cephelere Altın Dokunuş, Bonus Taş Yünü Gold

Siyah cam tüllü, beyaz cam tüllü, sarı cam tüllü, alüminyum folyolu ya da kaplamasız olarak 70 – 90 kg/m³ yoğunluklarında üretilen Bonus Taş Yünü Gold ve Gold Plus serisi ürünler, havalandırma boşluklu ve havalandırmasız giydirme dış cephe duvarları için kullanılıyor. Su iticilik özelliği bulunan Gold ve Gold Plus serisi A1 yanmazlık sınıfında olup, olası bir yangın durumunda alevlerin ilerlemesini engelleyerek yangının zararlarını minimuma indirmede başrol oynuyor. Bununla beraber yüksek ses emicilik özelliği ile dış ortamdan gelebilecek gürültünün yapı içine girmesini engelleyerek, özellikle hastaneler gibi sağlık alanında önemli role sahip binalarda yüksek konfor sunuyor ve bu yönüyle toplum sağlığına da katkı sağlıyor.

Eryap Grup Hakkında;

Yalıtım sektöründe faaliyet gösteren Eryap Grup, 2001 yılından bu yana, 150.000 m2 ‘yi aşan 3 üretim tesisinde; dış cephe kaplama sistemleri, ısı, su, ses ve yangın yalıtım malzemeleri ve polimer kapı – pencere sistemleri üretimi gerçekleştirmektedir.

Gaziantep’teki ilk tesisinde, sektörün ilk dış cephe kaplaması üretimini gerçekleştirerek American Siding markasını sektöre kazandıran Eryap Grup, 2005 yılında İstanbul Silivri’deki ikinci tesisinde Bonus markalı XPS Ekstrüde Polistiren ısı Yalıtımı levhası üretimine başlamıştır. Daha sağlıklı, uzun ömürlü ve daha güvenli yaşam alanlarının sağlanabilmesi için ürün portföyünü genişleten Eryap Grup, 2007 yılının son çeyreğinde İstanbul Silivri tesislerinde Bonus Membran markalı bitümlü su Yalıtım örtülerinin üretimine başlayarak su yalıtım ürünleri sektöründe de yerini almıştır. 2009 yılı sonunda Bonus Isı Yalıtım Sistemi, 2010 yılında Winer markalı polimer kapı ve pencere sistemleri, 2011 yılında Bonus Shingle çatı kaplama malzemesi ve son olarak 2012 yılında doğa dostu Bonus Taş Yünü ürününü pazara kazandırarak sektördeki liderliğini sürdürmektedir.

Eryap Grup, Türkiye’nin 81 ilinde yaygın bayi ağı ile hizmet sunmakta; 62’den fazla ülkede kurmuş olduğu güçlü işbirlikleri ile ürünlerini yurt dışında da müşterileri ile buluşturmaktadır.

Gelişen pazar beklentileri ve standartları doğrultusunda yüksek kalitede ürün geliştiren Eryap Grup, faaliyet gösterdiği tüm sektörlerde ürün – hizmet – yaşam döngüsü sorumluluğu kapsamında doğaya dost, çevresel risk faktörlerini gözeten, enerji kaynaklarının doğru kullanımını öngören stratejik modelini ileri taşımak için kararlılıkla çalışmaktadır. Toplam üç tesisinde 500’e yakın personeli ile sürekli gelişen bir organizasyon olan Eryap Grup, günümüz dünyasındaki değişimlere ayak uydurabilmek için çalışanlarının gelişimini de ön planda tutan insan kaynakları yaklaşımına sahiptir. İstihdamı artırmak ve ülkemizin sürdürülebilir kalkınmasına katkıda bulunmak amacıyla, teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek ve yeni yatırımlar yaparak, kaliteli mal ve hizmet üretme misyonu ile sektördeki liderliğini devam ettirmektedir.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.